Folders |
2018 Results - Rim Rock Farm Cross Country ClassicPublished by
Website:Click here Results: PrimeTime Timing PrimeTime Timing - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
2018 Rim Rock Farm High School Classic - 9/21/2018 to 9/22/2018
Rim Rock Farm
Last Completed Event
Event 1 Girls 5k Run CC Gold JV
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Women
1 Laura Romero 10 Denver East 19:57.0 1
2 Lily Trenkamp 9 Johnston 20:44.7 2
3 Meghan Knudson 10 Millard West 20:51.6
4 Clarice Koeing 10 Op-Blue Valley West 20:52.5 3
5 Elizabeth Coultis 9 Op-Blue Valley West 20:55.6 4
6 Izzy Gifford 9 Op-Blue Valley West 20:59.8 5
7 Julia Schor 10 Denver East 21:02.9 6
8 Morgan Swarts 9 Op-Blue Valley West 21:09.3 7
9 Kaya Young 11 Johnston 21:09.8 8
10 Grace Gorges 11 Bishop Carroll 21:10.2 9
11 Lilia Scudamore 10 Denver East 21:11.6 10
12 Katie Muckerman 11 Op-St. Thoma 21:16.7 11
13 Emily Turner 12 Denver East 21:21.8 12
14 Bailey Vaughan 9 Johnston 21:22.9 13
15 Quincy Hubert 9 Mill Valley 21:25.4 14
16 Logan Pfeister 9 Mill Valley 21:26.6 15
17 Paige Ryan 9 Johnston 21:27.3 16
18 Maya Nussbaumer 10 Denver East 21:28.1 17
19 Mara Loughman 9 Op-St. Thoma 21:29.8 18
20 Morgan Turner 9 Manhattan 21:30.6 19
21 Christina Doolan 10 Denver East 21:31.0 20
22 Abbie McLaren 10 Johnston 21:31.2 21
22 Reagan Koza 11 Millard West 21:31.2
24 Emily Meade 11 Op-Blue Valley West 21:33.6 22
25 Bella Stull 11 Lawrence-Free State 21:43.8 23
26 Elia Mast 9 Lawrence-Free State 21:43.9 24
27 Lindsey Locke 10 Op-Blue Valley West 21:44.2 25
28 Claire Ely 10 Denver East 21:45.9 26
29 Sarah LeBourveau 11 Op-St. Thoma 21:46.1 27
30 Bridgett Roy 9 Mill Valley 21:46.9 28
31 Grace O'Meara 10 Denver East 21:47.1
32 Ali Yunger 10 Lenexa-St. J 21:50.3 29
33 Ana Rojas-Plumberg 11 Lenexa-St. J 21:50.3 30
34 Julia Iseman 12 Bishop Carroll 21:51.5 31
35 Erin Kelly 10 Lenexa-St. J 21:53.3 32
36 Claire Cox 11 Op-St. Thoma 21:54.1 33
37 Anna Culbertson 9 Manhattan 21:55.0 34
38 Allison Babbit 9 Lawrence-Free State 21:57.5 35
39 Sydney Reid 11 Eureka 21:58.3 36
40 Grace Ebberwein 11 Bishop Carroll 21:59.6 37
41 Janice Werth 9 Lawrence-Free State 22:00.2 38
42 Hanna Case 12 Lawrence-Free State 22:00.9 39
43 Abbi Nielson 11 Op-Blue Valley West 22:08.4 40
44 Marisa Garcia 10 Park Hill South 22:13.1 41
45 Audrey Tanzola 9 Marquette 22:13.2 42
46 Sammy Kopecky 12 Lenexa-St. J 22:15.7 43
47 Kaitlin Dare 12 Op-St. Thoma 22:17.5 44
48 Anika Nyp 9 Manhattan 22:18.3 45
49 McKenna Daughtery 12 Bishop Carroll 22:24.4 46
50 Lindsey Batkiewicz 12 Johnston 22:27.4 47
51 Meg Morrow 10 Marquette 22:27.9 48
52 Grace Hartman 12 Lenexa-St. J 22:30.4 49
53 Charlotte Franz 10 Marquette 22:34.0 50
54 Kelly Kleekamp 12 Lenexa-St. J 22:35.9 51
55 Ashley McGalliard 12 Op-St. Thoma 22:39.0 52
56 Ruby Peters 10 Eureka 22:49.8 53
57 Caroline Rutledge 12 Mill Valley 22:52.1 54
58 Courtney Dull 10 Smithville 22:52.3 55
59 Betsy Carter 12 Op-St. Thoma 22:53.6 56
60 Grace Simon 9 Bishop Carroll 22:55.5 57
61 Callan Rysavy 10 Op-St. Thoma 22:56.0
62 Emily Louderback 9 Topeka-Washb 22:59.9 58
63 Delaney Rockers 10 Lawrence-Free State 23:02.8 59
64 Kaley Steger 11 Eureka 23:06.4 60
65 Molli Christensen 10 Topeka-Washb 23:07.1 61
66 Olivia Lange 11 Baldwin 23:10.1
67 Emma Cross 10 Mill Valley 23:10.8 62
68 Maggie Kruse 9 Smithville 23:11.1 63
69 Grace Andrews 11 Park Hill South 23:13.5 64
70 Abby DeAnna 12 Smithville 23:13.9 65
71 Trinity Riecker 11 Smithville 23:14.9 66
72 Lauren Florea 11 Topeka-Washb 23:20.6 67
73 Grace Hall 12 Park Hill South 23:27.8 68
74 Maite Sagastizabal Silvo 9 Topeka-Washb 23:28.5 69
75 Clairissa Nivens 11 Manhattan 23:31.0 70
76 Rylee Felice 10 Manhattan 23:31.6 71
77 Emily Gilbert 9 Millard West 23:33.0
78 Emily Stewart 11 Manhattan 23:37.8 72
79 Theresa Scheier 12 Lenexa-St. J 23:38.4 73
80 Chaela Gilman 10 Lenexa-St. J 23:38.6
81 Isa Evans 9 Lawrence-Free State 23:39.8 74
82 Josie Koppes 10 Manhattan 23:39.9 75
83 Marissa Christensen 12 Topeka-Washb 23:42.9 76
84 Emma Morrow 10 Marquette 23:43.6 77
85 Lauren Walker 9 Mill Valley 23:45.8 78
86 Maddie Bliss 10 Maize South 23:46.5 79
87 Sophie Crain 12 Eureka 23:48.1 80
88 Emma Bauman 11 Eureka 23:49.3 81
89 Addie Scanlon 9 Marquette 23:52.5 82
90 Jenny Lee 10 Marquette 23:52.6 83
91 Selyna Tibbetts 10 Park Hill South 23:54.0 84
92 Jenna Hudson 12 Park Hill South 23:56.6 85
93 Anna Zacharias 9 Lenexa-St. J 23:58.8
94 Lillian Issitt 11 Topeka-Washb 24:01.3 86
95 Megan Eshelman 10 Marquette 24:03.1 87
96 Grace Burnett 10 Denver East 24:03.7
97 Sarah Gardner Park Hill South 24:08.8 88
98 Alita Sunil 11 Marquette 24:10.0
99 Hayley Bowles 11 Maize South 24:15.9 89
100 Emily Schmeer 11 Op-St. Thoma 24:17.0
101 Ella Tow 9 Mill Valley 24:20.3 90
102 Gracelynn Hecht 10 Park Hill South 24:28.0 91
103 Katie Curran 11 Marquette 24:34.4
104 Zara Tola 12 Marquette 24:34.8
105 Emma Curley 9 Topeka-Washb 24:35.2 92
106 Makayla Ferguson 11 Smithville 24:41.0 93
107 Taylor White 12 Maize South 24:42.1 94
108 Amanda Reece 12 Park Hill South 24:53.6
109 Sydney Sales 12 Topeka-Washb 24:57.5
110 Grace Deister 12 Eureka 24:59.2 95
111 Elizabeth Nave 9 Maize South 25:07.8 96
112 Elise Denney 10 Smithville 25:10.0 97
113 Lindsay Haddock 12 Topeka-Washb 25:14.3
114 Emma Webb 10 Smithville 25:21.2 98
115 Ava Thomas 9 Lenexa-St. J 25:23.4
116 Hayley Jacques 12 Maize South 25:26.6 99
117 Emma Schieber 10 Mill Valley 25:27.8
118 Kelsey Hankins 10 Smithville 26:01.0
119 Megan Voshage 12 Eureka 26:07.9 100
120 Pamela Bolivar 9 Liberal 26:27.4
121 Brooke Merriman 11 Maize South 27:16.7 101
122 Arianna Magdelano Maize South 28:47.5 102
123 Riley White 11 Maize South 29:18.8
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Op-Blue Valley West 41 3 4 5 7 22 25 40
Total Time: 1:45:30.80
Average: 21:06.16
2 Denver East 46 1 6 10 12 17 20 26
Total Time: 1:45:01.40
Average: 21:00.28
3 Johnston 60 2 8 13 16 21 47
Total Time: 1:46:15.90
Average: 21:15.18
4 Op-St. Thomas Aquinas 133 11 18 27 33 44 52 56
Total Time: 1:48:44.20
Average: 21:44.84
5 Lawrence-Free State 159 23 24 35 38 39 59 74
Total Time: 1:49:26.30
Average: 21:53.26
6 Mill Valley 173 14 15 28 54 62 78 90
Total Time: 1:50:41.80
Average: 22:08.36
7 Bishop Carroll 180 9 31 37 46 57
Total Time: 1:50:21.20
Average: 22:04.24
8 Lenexa-St. James Academy 183 29 30 32 43 49 51 73
Total Time: 1:50:20.00
Average: 22:04.00
9 Manhattan 239 19 34 45 70 71 72 75
Total Time: 1:52:46.50
Average: 22:33.30
10 Marquette 299 42 48 50 77 82 83 87
Total Time: 1:54:51.20
Average: 22:58.24
11 Eureka 310 36 53 60 80 81 95 100
Total Time: 1:55:31.90
Average: 23:06.38
12 Topeka-Washburn Rural 331 58 61 67 69 76 86 92
Total Time: 1:56:39.00
Average: 23:19.80
13 Park Hill South 342 41 64 68 84 85 88 91
Total Time: 1:56:45.00
Average: 23:21.00
14 Smithville 342 55 63 65 66 93 97 98
Total Time: 1:57:13.20
Average: 23:26.64
15 Maize South 457 79 89 94 96 99 101 102
Total Time: 2:03:18.90
Average: 24:39.78
Event 2 Boys 5k Run CC Gold JV
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Men
1 Karch Crawford 10 Mill Valley 17:02.4 1
2 Connor Morrissey 11 Op-St. Thoma 17:09.3 2
3 Ashton Higgerson 9 Op-St. Thoma 17:09.5 3
4 Isaiah Lee 12 Op-St. Thoma 17:10.8 4
5 Owen Sovereign 10 Op-St. Thoma 17:14.1 5
6 Nolan Mauk 11 Op-St. Thoma 17:19.5 6
7 Nathan Tegeler 11 Johnston 17:20.4 7
8 Sam Mauro 10 Lenexa-St. J 17:21.7 8
9 Sam Kirchner 9 Millard West 17:25.6
10 Ben Kinman 12 Johnston 17:25.8 9
11 Josh Mansfield 11 Mill Valley 17:27.1 10
12 Cade Meyer 12 Johnston 17:32.5 11
13 Andrew Moreno 11 Maize South 17:35.7 12
14 Terry Irvine 9 Lenexa-St. J 17:36.0 13
15 Aidan MacGregor 12 Johnston 17:36.3 14
16 Daniel Nixon 10 Millard West 17:36.7
17 Nathan Kellar 10 Johnston 17:39.8 15
18 Hunter Briggs 11 Johnston 17:41.2 16
19 Danny Schermerhorn 11 Lenexa-St. J 17:41.6 17
20 Jack Holton 11 Lenexa-St. J 17:43.3 18
21 Cameron Coad 10 Mill Valley 17:44.1 19
22 Luke Wichmann 11 Manhattan 17:44.2 20
23 Jackson Wedge 11 Maize South 17:44.7 21
24 Josh Huey 11 Legend 17:47.1 22
25 Ryan O'Grady 10 Millard West 17:47.9
26 Ethan Townsend 9 Wichita-Bish 17:48.5
27 Alex Kuckelman 11 Lenexa-St. J 17:48.5 23
28 Max Bowyer 9 Manhattan 17:57.2 24
29 Jack Loomis 11 DeSoto 18:00.1 25
30 Ethan Belval 9 Marquette 18:00.7 26
31 William Meek 10 Topeka-Washb 18:01.7 27
32 Cole Johnson 12 Ankeny 18:01.7 28
33 Harrison Hillman 12 Topeka-Washb 18:03.9 29
34 Lucas Martins 12 Marquette 18:05.1 30
35 Andrew Poock 10 Ankeny 18:09.1 31
36 Carter Smith 9 Ankeny 18:09.3 32
37 Jordan Kilonzo 9 Gardner-Edgerton 18:12.3 33
38 Connor Klocke 9 Op-St. Thoma 18:13.5 34
39 Dalton Loethen 12 Topeka-Seaman 18:16.8 35
40 Jordan Cullen 12 Smithville 18:17.1 36
41 Vinnie Capling 9 DeSoto 18:17.4 37
42 Cooper Hefner 9 Op-Blue Valley West 18:18.0 38
43 Clayton Gurley 12 Blue Springs 18:20.6 39
44 Wyatt Allen 11 Topeka-Washb 18:21.3 40
45 Juan Ballestros 12 Lenexa-St. J 18:21.7 41
46 Kendric Bruce 10 Manhattan 18:22.4 42
47 Nick Herman 12 Blue Springs South 18:24.7 43
48 Clayton Tilley 9 DeSoto 18:25.0 44
49 Brian Dudley 11 Manhattan 18:27.4 45
50 Dirk Bentley 9 Legend 18:28.1 46
51 Caleb Rogers 11 Marquette 18:28.5 47
52 Ben Knittig 11 Park Hill South 18:28.8 48
53 Josh Loewe 10 Blue Springs 18:29.4 49
54 Carter Hassman 11 Op-Blue Valley West 18:29.8 50
55 Evan Price 12 Op-Blue Valley West 18:30.1 51
56 Jace Moore 9 Topeka-Seaman 18:31.0 52
57 Caden Johnson 10 Maize South 18:32.1 53
58 Austin Schaeffer 9 Maize South 18:35.0 54
59 Aydan VanMeerhaeghe 12 DeSoto 18:35.3 55
60 Duke Maddox 12 Park Hill South 18:35.8 56
61 Dylan Potthoff 12 Marquette 18:39.0 57
62 Nathanael Jones 9 Lenexa-St. J 18:40.1 58
63 Tyler Henderson 11 Blue Springs South 18:40.6 59
64 Tristan Torres 9 Lenexa-St. J 18:42.1
65 Jordan White 10 Mill Valley 18:42.4 60
66 Chance Kitchen 9 Gardner-Edgerton 18:43.6 61
67 Patrick Lange 12 Op-St. Thoma 18:44.2 62
68 Nico Gatapia 11 Mill Valley 18:46.5 63
69 Paul Erredge 9 Ankeny 18:47.1 64
70 Dylan Wootton 12 Mill Valley 18:48.0 65
71 Joseph Gucciano 11 Topeka-Washb 18:48.1 66
72 Jimmy Dean 11 Legend 18:48.9 67
73 Evan Clymer 10 Op-Blue Valley West 18:48.9 68
74 Viger Romo 9 Blue Springs 18:49.1 69
75 Grant Nelson 9 Mill Valley 18:49.8 70
76 Joe Crome 12 Topeka-Seaman 18:50.6 71
77 Clark Rickey 10 Legend 18:51.5 72
78 Jake Sawyer 10 Op-Blue Valley West 18:52.1 73
79 Patrick Le 9 Maize South 18:55.7 74
80 Kyle Jones 11 Maize South 18:56.7 75
81 Adam Pickering 10 Manhattan 18:57.2 76
82 Mason Eversole 12 Smithville 18:57.9 77
83 Christian Rathje 9 Ankeny 18:58.1 78
84 Mitch Pevestorf 12 Ankeny 18:58.5 79
85 Colby Beilman Maize South 18:58.5 80
86 Grant Enslinger 9 Op-Blue Valley West 19:00.5 81
87 William DeBolt 11 Gardner-Edgerton 19:00.8 82
88 Will Paronto 11 Wichita-Bish 19:01.9
89 David Isom 12 Marquette 19:01.9 83
90 Connor Gibson 10 DeSoto 19:02.7 84
91 Logan Arnold 11 Mill Valley 19:02.9
92 Joseph Phillips 10 Topeka-Washb 19:03.0 85
93 Keaton Maloney 12 Marquette 19:03.6 86
94 Quinton Wilson 10 Smithville 19:05.8 87
95 Andrew Gordon 9 Park Hill South 19:07.1 88
96 Declan Weixelman 11 Manhattan 19:07.5 89
97 Adam James 12 Marquette 19:09.1 90
98 Maverick Steinhoff 12 Topeka-Seaman 19:09.1 91
99 Alex Fehn 11 Legend 19:09.5 92
100 Jayson Lock 11 Lenexa-St. J 19:10.4
101 Daniel Cheluget 9 Blue Springs 19:12.9 93
102 Jonathan Madsen 11 Marquette 19:13.1
103 Erik Guzman 10 Liberal 19:15.6
104 Jordan Munns 11 Topeka-Washb 19:15.8 94
105 Nathen Trachta 9 Topeka-Washb 19:16.5 95
106 Aaron Barbosa 10 Liberal 19:16.7
107 Robby Jakcsy 11 Eureka 19:17.5 96
108 Jakob Twigg 12 Mill Valley 19:19.3
109 Grant Rolofson 12 Eureka 19:24.2 97
110 Scott Cunningham 12 Gardner-Edgerton 19:27.0 98
111 Owen Gier 9 DeSoto 19:27.3 99
112 Nick Dolson 12 Marquette 19:27.9
113 Dewayne Dodd 12 Marquette 19:29.4
114 Sean Leuchtmann 10 Eureka 19:29.7 100
115 Tate Brungardt 11 Lenexa-St. J 19:29.8
116 Grant Holmes 12 Lawrence-Free State 19:29.8 101
117 Teddy Gilmore 10 Gardner-Edgerton 19:30.6 102
118 Jon Leckbee 12 Blue Springs South 19:31.4 103
119 Fausto Parrall 12 Liberal 19:31.6
120 Chase Morstorf 11 Topeka-Seaman 19:32.1 104
121 Jimmy Howey 11 Wichita-Bish 19:32.2
122 Jacob Rhoades 9 Gardner-Edgerton 19:33.2 105
123 Quinton Westphal 12 Lawrence-Free State 19:33.6 106
124 Lucas Gasser 10 Blue Springs South 19:33.8 107
125 Cole Buffington 11 Ankeny 19:34.4 108
126 Charlie Scott 10 Park Hill South 19:36.7 109
127 Tommy Manmano 10 Legend 19:37.0 110
128 Sebastion Davis 12 Blue Springs South 19:38.7 111
129 Justin Geiseman 12 Topeka-Seaman 19:41.6 112
130 Brady Hudleson 10 DeSoto 19:41.6 113
131 Hank Hurst 11 Lawrence-Free State 19:43.4 114
132 Sergio Velazquez 9 Gardner-Edgerton 19:46.7 115
133 Trey Melvin 12 Lawrence-Free State 19:48.5 116
134 Caden Noggle 10 Blue Springs 19:49.7 117
135 Gilmar Decastro 11 Blue Springs South 19:50.5 118
136 Cole Wharton 11 Blue Springs 19:51.3 119
137 Braiden Bangalan 10 Lawrence-Free State 19:51.4 120
138 Lucas Engelby 10 Legend 19:55.2 121
139 Haden Schmidt 10 Park Hill South 19:56.1 122
140 Ryan Locke 12 Op-Blue Valley West 19:57.2 123
141 Bryan Christensen 9 Eureka 19:57.7 124
142 Aiden Sothers 11 Topeka-Washb 20:05.0
143 Calvin Chappell-Janzen 12 Lawrence-Free State 20:05.0 125
144 Kasen Keeler 9 Gardner-Edgerton 20:05.1
145 Elias Misander 9 Topeka-Washb 20:05.6
146 Carter Massie 9 Smithville 20:06.7 126
147 Donald Chambers 9 Gardner-Edgerton 20:07.2
148 Cole Mazeitis 12 Park Hill South 20:09.2 127
149 Cameron Ternet 11 Legend 20:12.1
150 Brayden Maule 10 Eureka 20:14.0 128
151 Grant Kennedy 9 DeSoto 20:23.1
152 Phil McNair 11 Eureka 20:24.8 129
153 Ethan Meier 10 Eureka 20:25.1 130
154 Cole Simmons 11 Park Hill South 20:29.4 131
155 Kale Ralston 12 Topeka-Seaman 20:31.6 132
156 Ryan Williams 12 Mill Valley 20:34.3
157 Santino Jasso 9 Lawrence-Free State 20:39.0 133
158 Jake Viscomi 12 Lawrence-Free State 20:41.2
159 Matt Girkin 12 Blue Springs South 20:44.5 134
160 Kaleb Barnes 10 DeSoto 20:45.5
161 Marcus Hoyt 10 Blue Springs South 20:47.1
162 Corey Johnson 12 Blue Springs South 20:48.2
163 Elliott Knight 10 Smithville 20:53.4 135
164 Joel Murphy 10 Smithville 20:53.9 136
165 Parker Dill 12 Blue Springs South 21:05.3
166 Jacob Wornson 11 Smithville 21:06.2 137
167 Michael Fletcher 11 Smithville 21:21.0
168 Trevor Church 11 Park Hill South 21:30.0
169 Maddox Shorb 9 Baldwin 21:35.6 138
170 Zane Papek 9 Smithville 22:04.6
171 Alex Whetstone 10 Blue Springs South 22:07.9
172 Lucas Hafer 9 Baldwin 22:25.8 139
173 Crayton Walters 9 Baldwin 24:10.3 140
174 Jude Stacey 12 Baldwin 25:17.3 141
175 Brandon Newell 12 Baldwin 26:28.6 142
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Op-St. Thomas Aquinas 20 2 3 4 5 6 34 62
Total Time: 1:26:03.20
Average: 17:12.64
2 Johnston 56 7 9 11 14 15 16
Total Time: 1:27:34.80
Average: 17:30.96
3 Lenexa-St. James Academy 79 8 13 17 18 23 41 58
Total Time: 1:28:11.10
Average: 17:38.22
4 Mill Valley 153 1 10 19 60 63 65 70
Total Time: 1:29:42.50
Average: 17:56.50
5 Manhattan 207 20 24 42 45 76 89
Total Time: 1:31:28.40
Average: 18:17.68
6 Maize South 214 12 21 53 54 74 75 80
Total Time: 1:31:23.20
Average: 18:16.64
7 Ankeny 233 28 31 32 64 78 79 108
Total Time: 1:32:05.30
Average: 18:25.06
8 Marquette 243 26 30 47 57 83 86 90
Total Time: 1:32:15.20
Average: 18:27.04
9 DeSoto 245 25 37 44 55 84 99 113
Total Time: 1:32:20.50
Average: 18:28.10
10 Topeka-Washburn Rural 247 27 29 40 66 85 94 95
Total Time: 1:32:18.00
Average: 18:27.60
11 Op-Blue Valley West 280 38 50 51 68 73 81 123
Total Time: 1:32:58.90
Average: 18:35.78
12 Legend 299 22 46 67 72 92 110 121
Total Time: 1:33:05.10
Average: 18:37.02
13 Topeka-Seaman 353 35 52 71 91 104 112 132
Total Time: 1:34:19.60
Average: 18:51.92
14 Blue Springs 367 39 49 69 93 117 119
Total Time: 1:34:41.70
Average: 18:56.34
15 Gardner-Edgerton 376 33 61 82 98 102 105 115
Total Time: 1:34:54.30
Average: 18:58.86
16 Blue Springs South 423 43 59 103 107 111 118 134
Total Time: 1:35:49.20
Average: 19:09.84
17 Park Hill South 423 48 56 88 109 122 127 131
Total Time: 1:35:44.50
Average: 19:08.90
18 Smithville 461 36 77 87 126 135 136 137
Total Time: 1:37:20.90
Average: 19:28.18
19 Eureka 545 96 97 100 124 128 129 130
Total Time: 1:38:23.10
Average: 19:40.62
20 Lawrence-Free State 557 101 106 114 116 120 125 133
Total Time: 1:38:26.70
Average: 19:41.34
21 Baldwin 700 138 139 140 141 142
Total Time: 1:59:57.60
Average: 23:59.52
Event 3 Girls 5k Run CC Gold Varsity
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Women
1 Jaybe Shufelberger 12 Topeka-Washb 17:59.7 1
2 Madelynn Hill 12 Liberty 18:08.9 2
3 Clara Mayfield 12 Manhattan 18:20.6 3
4 Riley Beach 10 Op-Blue Vall 18:35.4 4
5 Katie Schwartzkopf 9 Mill Valley 18:39.4 5
6 Kenadi Krueger 11 Thompson Valley 18:42.9 6
7 Tessa Valdivia 12 Blue Springs 18:47.2 7
8 Taylor Briggs 10 Chapman 18:47.6
9 Ella Johnson 9 Glenwood Springs 18:49.5 8
10 Katie Quade 10 Marquette 18:51.5 9
11 Sarah Murrow 11 Lenexa-St. J 18:52.9 10
12 Olivia Littleton 10 Smithville 18:53.4 11
13 Hope Jackson 9 Bishop Carroll 18:56.4 12
14 Robyn Kowalski 10 College Park 19:02.2 13
15 Aleah Tenpas 9 Johnston 19:02.7 14
16 Katie Moore 11 Lenexa-St. J 19:03.0 15
17 Deniz Ince 12 Iowa City West 19:03.8 16
18 Alexa Rios 10 Maize South 19:03.9 17
19 Lily Strauss 12 Op-Blue Vall 19:04.0 18
20 Kalea Chu 12 Op-Blue Valley West 19:06.3 19
21 Gigi Loffredo 10 Op-Blue Vall 19:07.4 20
22 Elizabeth Stinson 11 Liberty North 19:11.2 21
23 Madeline Orr 11 College Park 19:12.2 22
24 Mary O'Connor 10 Lenexa-St. J 19:13.8 23
25 Molly Ricker 10 Mill Valley 19:17.3 24
26 Alyna Thibault 11 Blue Springs 19:19.9 25
27 Kiara Malloy-Salgado 10 Iowa City West 19:20.1 26
28 Bella Call 11 Op-Blue Valley West 19:24.6 27
29 Abby Heffner 12 Millard West 19:25.2 28
30 Hannah Robinson 11 Lenexa-St. J 19:26.3 29
31 Jessica Myers 12 College Park 19:27.5 30
32 Ashley Riley 12 South Nodaway 19:28.6
33 Brooke McKee 11 Johnston 19:31.5 31
34 Ysabelle Tugano 12 College Park 19:32.4 32
35 Adelaide Reaser 9 Hickman 19:36.3 33
36 Morgan Koca 11 Mill Valley 19:37.4 34
37 Delaney Kemp 12 Mill Valley 19:37.6 35
38 Sophie Jones 11 Op-Blue Vall 19:39.4 36
39 Clarie Winter 12 Bishop Carroll 19:39.5 37
40 Zoie Ecord 9 Maize 19:40.4 38
41 Julia Larkin 12 Lawrence-Free State 19:43.1 39
42 Natalie Jones 9 Op-Blue Vall 19:46.4 40
43 Vicky Penney 11 Marquette 19:46.6 41
44 Samantha Strauss 10 Johnston 19:48.1 42
45 Olivia Krueger 9 Thompson Valley 19:49.2 43
46 Clara Toot 11 Johnston 19:49.5 44
47 Ella Rosenkranz 11 Manhattan 19:50.6 45
48 Jayda Nix 9 Thompson Valley 19:51.0 46
49 Sarah Jahnke 11 College Park 19:53.3 47
50 Katie McNulty 11 Millard West 19:54.9 48
51 Allison Strathman 11 Op-St. Thoma 19:55.0 49
52 Abigael Howard 10 Denver East 19:55.3 50
53 Kathryn Lyon 11 College Park 19:55.6 51
54 Savannah Lesher 10 Eureka 19:57.1 52
55 Kayla Voelker 10 Eureka 19:58.2 53
56 Vivian Kane 9 Op-Blue Vall 19:58.7 54
57 Lauren Urban 12 Johnston 19:59.1 55
58 Katherine Soule 9 Op-Blue Valley West 20:02.5 56
59 Avery Kamienski 12 Johnston 20:03.6 57
60 Erin Fagan 11 Lawrence-Free State 20:04.0 58
61 Tori Kavvadas 11 Thompson Valley 20:04.2 59
62 Madeline Purdom 12 Manhattan 20:06.0 60
63 Ariana Rivera-Perez 10 College Park 20:07.4 61
64 Mia Siner 9 Op-Blue Vall 20:10.0 62
65 Lily Cutler 10 Smithville 20:10.9 63
66 Alexis Kleekamp 12 Eureka 20:11.3 64
67 Anna Warren 11 Marquette 20:12.7 65
68 AlanaMarie Barros 10 Denver East 20:13.4 66
69 Carolyn Thurlby 10 Op-Blue Vall 20:13.9 67
70 Jadyn Yoder 12 Smithville 20:15.2 68
71 Leah Kleekamp 9 Eureka 20:15.4 69
72 Lilly Cory 12 Denver East 20:16.0 70
73 Marissa Kraus 11 Hickman 20:16.5 71
74 Lauren DeWitt 12 Op-Blue Valley West 20:18.7 72
75 Addie Coppinger 12 St. Teresa's 20:18.8 73
76 Sophie Call 11 Op-Blue Valley West 20:19.0 74
77 Brinn Wilson 10 Op-Blue Vall 20:19.9 75
78 Natalie Beiter 12 Baldwin 20:20.3 76
79 Lilly Hupke 9 St. Teresa's 20:20.9 77
80 Skyelar Nelson 10 Park Hill South 20:21.0 78
81 Peri Welch 10 Hickman 20:22.2 79
82 Paige Snider 11 Park Hill South 20:22.8 80
83 Anna Lucy Buddenhagen 11 Denver East 20:25.1 81
84 Riley Goring 10 Marquette 20:26.0 82
85 Lindsey Weyant 11 Denver East 20:27.3 83
86 Ella Leigh 9 Hickman 20:27.3 84
87 Grace Brinkmann 12 Hickman 20:27.3 85
88 Gracie Kopala 12 Liberty North 20:27.6 86
89 Bella Heikes 10 Johnston 20:28.3 87
90 Jenna Walker 11 Mill Valley 20:29.1 88
91 Anna-Katherine Marquette 10 Op-Blue Valley West 20:29.7 89
92 Emily Gunderman 12 Op-St. Thoma 20:30.0 90
93 Ellie Ward 10 Op-St. Thoma 20:30.6 91
94 Josie Taylor 10 Mill Valley 20:30.7 92
95 Kirsten Johnson 10 Liberty North 20:30.7 93
96 Reese Howard 12 Blue Springs 20:31.0 94
97 Maddy Negley 10 Iowa City West 20:31.8 95
98 Emily Keeley 12 Manhattan 20:32.1 96
99 Anna Lombardo 10 Eureka 20:32.4 97
100 Mackenzie Meyer 10 Op-Blue Vall 20:32.8 98
101 Maryann Ball 12 Park Hill South 20:33.0 99
102 Anna Riley 12 Lawrence-Free State 20:34.3 100
103 McKenna Polus 11 Op-Blue Vall 20:34.6 101
104 Jaylie Hicklin 10 Op-Blue Vall 20:34.7 102
105 Camden Zirker 9 Iowa City West 20:35.3 103
106 Abigail Behring 9 Bishop Carroll 20:38.1 104
107 Katie Henry 12 Op-Blue Vall 20:39.0 105
108 Nancy Lewandowski 9 Hickman 20:39.8 106
109 Devyn McDonald 12 Millard West 20:40.2 107
110 Maya Winfield 10 Denver East 20:41.3 108
111 Delaney Hupke 11 St. Teresa's 20:41.5 109
112 Ambrynn Stewart 10 Baldwin 20:42.4 110
113 Camille Behring 10 Bishop Carroll 20:42.6 111
114 Sydney Swan 9 St. Teresa's 20:45.9 112
115 Caroline Giles Minneapolis 20:46.1
116 Elizabeth Henderson 10 Hickman 20:46.3 113
117 Meridith O'Donnell 10 St. Teresa's 20:46.6 114
118 Brooklyn Watkins 10 Blue Springs 20:49.6 115
119 Jana Landreth 9 Baldwin 20:49.8 116
120 Lauren Wilwerding 12 Millard West 20:52.7 117
121 Kindel Nordhus 12 Bishop Carroll 20:53.1 118
122 Eva Morrison 12 Marquette 20:53.5 119
123 Halle Gaul 9 Manhattan 20:54.2 120
124 Anna Martin 12 Op-Blue Vall 20:55.9 121
125 Brooke Ware 10 Liberty North 20:56.1 122
126 Gwynevere Deterding 10 Blue Springs 20:57.2 123
127 Cameron Pascal 10 Bishop Carroll 20:57.5 124
128 Andi Kitts 11 Op-Blue Valley West 20:58.9 125
129 Mallory Boden 10 Gardner-Edgerton 20:59.6 126
130 Raimi Carroll 10 Bishop Carroll 20:59.8 127
131 Aria Sheldon 11 Maize 21:00.1 128
132 Alexis Huddin 9 Op-St. Thoma 21:00.6 129
133 Annie Allenbach 11 Maize 21:01.3 130
134 Emily Sander 12 Millard West 21:03.5 131
135 Elena Thoman 11 Denver East 21:04.6 132
136 Ally Fisher 11 Liberty North 21:04.7 133
137 Grace Kreeger 10 Op-Blue Vall 21:04.8 134
138 Brooke Yeates 9 Liberty 21:05.2 135
139 Averi Overcast 9 Liberty North 21:05.4 136
140 Kate Cox 12 Op-St. Thoma 21:07.7 137
141 Kylie Ghormley 10 Eureka 21:08.0 138
142 Sarah LaPlante 12 Lenexa-St. J 21:08.7 139
143 Avery Bannwarth 9 Smithville 21:10.5 140
144 Elle MacPherson 9 Glenwood Springs 21:10.5 141
145 CJ Lyon 10 Op-Blue Vall 21:12.2 142
146 Erin McClorey 12 Lawrence-Free State 21:12.2 143
147 Elyse Koop 12 Marquette 21:13.0 144
148 Cecilia Fisher 9 Op-Blue Vall 21:13.4 145
149 Rachel Corn 9 Manhattan 21:14.1 146
150 Courtney Reid 11 Eureka 21:14.3 147
151 Jade Haney 12 Gardner-Edgerton 21:16.4 148
152 Lexie Stetzler 10 Blue Springs 21:16.8 149
153 Kamden Ricklefs 9 Liberty 21:17.0 150
154 Lauren Peak 11 Op-Blue Vall 21:17.2 151
155 Katie Riffle 10 St. Teresa's 21:17.7 152
156 Katie Hoefer 10 Iowa City West 21:17.9 153
157 Carolyn Hudek 12 Millard West 21:20.2 154
158 Lucy Westemeyer Iowa City West 21:21.3 155
159 Anna Reimer 11 Maize 21:22.9 156
160 Claire Dingler 10 Maize South 21:23.7 157
161 Mattie Harms 9 Iowa City West 21:25.8 158
162 Kate Marshall 9 Op-St. Thoma 21:26.3 159
163 Cara Ahrens 12 Op-Blue Vall 21:26.6 160
164 Jadyn Lara 11 Thompson Valley 21:26.7 161
165 Natalie Katz Iowa City West 21:26.8
166 Maddie Douglass 12 St. Teresa's 21:28.6 162
167 Taryn West 10 Emporia 21:28.7
168 Blake Holland 10 Op-Blue Vall 21:28.9 163
169 Julia Lundgren 11 Thompson Valley 21:29.7 164
170 Emily Stone 11 Lawrence-Free State 21:31.8 165
171 Maddie Day 11 Lawrence-Free State 21:32.5 166
172 Shannon Rezac 11 Topeka-Washb 21:33.0 167
173 Olivia Roth 11 Park Hill South 21:33.3 168
174 Lily Myers 10 Lenexa-St. J 21:38.9 169
175 Bella Crowell 9 Maize South 21:39.0 170
176 Lauren Russell 10 Baldwin 21:39.2 171
177 Rylie May 11 Liberty 21:39.3 172
178 Madeline McCullough 11 Manhattan 21:41.8 173
179 Riley Kochanowicz 10 Smithville 21:42.1 174
180 Riley Smith 9 Baldwin 21:43.3 175
181 Chloe Cox 12 Op-St. Thoma 21:43.5 176
182 Emma Becker 9 Smithville 21:44.0 177
183 Kelsey Boettcher 11 Emporia 21:45.6
184 Morgan Goeser 11 Lawrence-Free State 21:46.2 178
185 Abby Patterson 9 Baldwin 21:46.3 179
186 Sofie Conard 11 Topeka-Washb 21:46.5 180
187 Alexa Helms 9 Glenwood Springs 21:46.6 181
188 Sidney Strong 12 Park Hill South 21:48.5 182
189 Avery Gutierrez 9 Emporia 21:50.8
190 Taylor Cummings 11 Liberty 21:53.3 183
191 Madison Schepis 12 Maize South 21:54.0 184
192 Joy Haney 9 Gardner-Edgerton 21:55.8 185
193 Audrey Gilmore 12 Liberal 21:57.5 186
194 Anna Maria Snodderly 9 Smithville 21:57.8 187
195 Alyssa Farrens 12 Gardner-Edgerton 21:59.4 188
196 Cadence Ohl 12 Maize 22:00.4 189
197 Keely Wagner 10 Topeka-Washb 22:06.9 190
198 Kadee Martinez 10 Maize South 22:07.9 191
199 Melissa Price 12 Marquette 22:09.9 192
200 Allie Wharton 9 Blue Springs 22:11.1 193
201 Anna Moore 10 Iowa City West 22:11.6
202 Maria Carlson 9 Glenwood Springs 22:12.4 194
203 Sydney Ware 12 Liberty North 22:12.8 195
204 Eva Gilbreath 10 Millard West 22:13.5 196
205 Tennyson Wilson 10 Baldwin 22:13.7 197
206 Olivia O'Reilly 9 Liberty 22:14.3 198
207 Caroline Diederich 12 Op-Blue Vall 22:14.4 199
208 shea worley 9 Park Hill South 22:15.1 200
209 Jillian Velasquez 9 Gardner-Edgerton 22:15.8 201
210 Madison Page 10 Mill Valley 22:17.6 202
211 Victoria Weir 9 Maize South 22:18.8 203
212 Cora Bartlett 10 Maize 22:25.3 204
213 Miranda Taylor 10 Emporia 22:29.7
214 Emily Worline 12 Glenwood Springs 22:31.1 205
215 Jillian Bonikowski 10 Park Hill South 22:36.2 206
216 Christine Znidarsic 9 Lenexa-St. J 22:39.8 207
217 Sage Pauly 9 Maize South 22:42.0 208
218 Eve Schifman 11 Topeka-Washb 22:53.7 209
219 Josie Boyle 11 Baldwin 23:04.1
220 Kamri Younger 10 Topeka-Washb 23:04.8 210
221 Anna Achille 10 Liberty 23:08.0 211
222 Nicole Vick 12 Maize 23:20.2 212
223 Ava Hillbrandt 10 Glenwood Springs 23:39.2 213
224 Afeni Rubio 10 Liberal 23:44.1 214
225 Katie Whittley 12 Gardner-Edgerton 23:44.8 215
226 Gisselle Melendez 12 Liberal 23:50.6 216
227 Helena Combs 9 Liberal 23:51.2 217
228 Joceline Hernandez 9 Liberal 24:15.7 218
229 Aylin Rubio 9 Liberal 24:34.4 219
230 Reece Hay 10 Liberal 24:36.7 220
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 College Park 144 13 22 30 32 47 51 61
Total Time: 1:37:07.60
Average: 19:25.52
2 Johnston 186 14 31 42 44 55 57 87
Total Time: 1:38:10.90
Average: 19:38.18
3 Mill Valley 186 5 24 34 35 88 92 202
Total Time: 1:37:40.80
Average: 19:32.16
4 Op-Blue Valley North 210 18 36 40 54 62 98 121
Total Time: 1:38:38.50
Average: 19:43.70
5 Lenexa-St. James Academy 216 10 15 23 29 139 169 207
Total Time: 1:37:44.70
Average: 19:32.94
6 Op-Blue Valley West 248 19 27 56 72 74 89 125
Total Time: 1:39:11.10
Average: 19:50.22
7 Thompson Valley 315 6 43 46 59 161 164
Total Time: 1:39:54.00
Average: 19:58.80
8 Marquette 316 9 41 65 82 119 144 192
Total Time: 1:40:10.30
Average: 20:02.06
9 Manhattan 324 3 45 60 96 120 146 173
Total Time: 1:39:43.50
Average: 19:56.70
10 Eureka 335 52 53 64 69 97 138 147
Total Time: 1:40:54.40
Average: 20:10.88
11 Denver East 350 50 66 70 81 83 108 132
Total Time: 1:41:17.11
Average: 20:15.42
12 Hickman 352 33 71 79 84 85 106 113
Total Time: 1:41:09.60
Average: 20:13.92
13 Blue Springs 364 7 25 94 115 123 149 193
Total Time: 1:40:24.90
Average: 20:04.98
14 Bishop Carroll 382 12 37 104 111 118 124 127
Total Time: 1:40:49.70
Average: 20:09.94
15 Iowa City West 393 16 26 95 103 153 155 158
Total Time: 1:40:48.90
Average: 20:09.78
16 Millard West 431 28 48 107 117 131 154 196
Total Time: 1:41:56.50
Average: 20:23.30
17 Op-Blue Valley Southwest 449 20 75 101 102 151 160 163
Total Time: 1:41:53.80
Average: 20:22.76
18 Op-Blue Valley Northwest 452 4 67 105 134 142 145 199
Total Time: 1:41:45.30
Average: 20:21.06
19 Liberty North 455 21 86 93 122 133 136 195
Total Time: 1:42:10.30
Average: 20:26.06
20 Smithville 456 11 63 68 140 174 177 187
Total Time: 1:42:12.10
Average: 20:26.42
21 St. Teresa's Academy 485 73 77 109 112 114 152 162
Total Time: 1:42:53.70
Average: 20:34.74
22 Op-St. Thomas Aquinas 496 49 90 91 129 137 159 176
Total Time: 1:43:03.90
Average: 20:36.78
23 Lawrence-Free State 505 39 58 100 143 165 166 178
Total Time: 1:43:05.40
Average: 20:37.08
24 Park Hill South 607 78 80 99 168 182 200 206
Total Time: 1:44:38.60
Average: 20:55.72
25 Maize 641 38 128 130 156 189 204 212
Total Time: 1:45:05.10
Average: 21:01.02
26 Liberty 642 2 135 150 172 183 198 211
Total Time: 1:44:03.70
Average: 20:48.74
27 Baldwin 648 76 110 116 171 175 179 197
Total Time: 1:45:15.00
Average: 21:03.00
28 Maize South 719 17 157 170 184 191 203 208
Total Time: 1:46:08.50
Average: 21:13.70
29 Glenwood Springs 729 8 141 181 194 205 213
Total Time: 1:46:30.10
Average: 21:18.02
30 Topeka-Washburn Rural 747 1 167 180 190 209 210
Total Time: 1:46:19.80
Average: 21:15.96
31 Gardner-Edgerton 848 126 148 185 188 201 215
Total Time: 1:48:27.00
Average: 21:41.40
32 Liberal 1051 186 214 216 217 218 219 220
Total Time: 1:57:39.11
Average: 23:31.82
Event 4 Boys 5k Run CC Gold Varsity
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Men
1 Tim Sindt 12 Ankeny 15:10.7 1
2 Dylan Schubert 11 Thompson Valley 15:17.7 2
3 Hadley Splechter 12 Yates Center 15:18.7
4 Tom Seitzer 12 Rockhurst 15:30.5 3
5 J.P. Rutledge Baxter Springs 15:35.4
6 Chandler Gibbens 12 Hickman 15:39.7 4
7 Ryan Johnson 12 Legend 15:40.4 5
8 Henry Barth 12 Glenwood Springs 15:44.2 6
9 Nolan Getchell 12 Legend 15:49.0 7
10 William Daley 11 Denver East 15:50.2 8
11 Sam Hubert 12 DeSoto 15:53.1 9
12 Ethan Marshall 12 Op-St. Thoma 15:53.9 10
13 Collin Oswalt 10 Central Christian 15:54.5
14 Jack Moore 12 Lenexa-St. J 15:57.6 11
15 Nicklaus Brawner 11 College Park 16:01.8 12
16 Teagan Flanagan 12 Kingman 16:03.9 13
17 Gavin Harden 12 Glenwood Springs 16:05.3 14
18 Matt Harding 12 Wichita-Bish 16:06.0
19 Jace Owen 12 Legend 16:07.1 15
20 Gabe McClain 12 Blue Springs 16:07.2 16
21 Trent Cochran 12 Gardner-Edgerton 16:11.0 17
22 Ethan Thompson 12 Meade 16:12.6
23 Matthew Ingle 11 Rockhurst 16:13.8 18
24 Caleb Ream 12 Chaparral 16:14.0 19
25 Charlie Johnson 11 Lawrence-Free State 16:14.4 20
26 Asher Moen 12 Andover 16:14.8 21
27 John Matulis 12 Lenexa-St. J 16:15.3 22
28 Daniel Harkin 10 Manhattan 16:16.7 23
29 Mason McDonald 12 Millard West 16:16.9 24
30 Henry Nelson 11 Bishop Seabury 16:17.8
31 Steven Hulett 12 College Park 16:20.0 25
32 Aidan Wheelock 12 Minden 16:20.3
33 Britt Magnuson 12 Maize South 16:22.1 26
34 Cale Littrell 10 Hickman 16:22.7 27
35 Ryan Mata 11 Liberty 16:23.5 28
36 Jadon Bennick 12 Legend 16:23.8 29
37 Saathoff Isaac 12 Hickman 16:23.9 30
38 Darius Hightower 11 Mill Valley 16:24.4 31
39 Treyson True 10 Emporia 16:24.9 32
40 Ben Black 11 College Park 16:26.5 33
41 Ben Shryock 9 Lawrence-Free State 16:27.3 34
42 Jerald (Jp) Larsen 12 Op-Blue Vall 16:28.9 35
43 Dillon Grover 11 Blue Springs South 16:29.3 36
44 Tommy Hazen 10 Op-St. Thoma 16:29.5 37
45 Asher Hoyt 11 Denver East 16:30.4 38
46 Logan Seger 9 Op-St. Thoma 16:30.9 39
47 George Maldonado 10 Chaparral 16:31.5 40
48 Luke Godard 12 Op-St. Thoma 16:32.1 41
49 Logan Bly 12 Liberty 16:32.4 42
50 Daniel Garrison 12 Liberty 16:32.9 43
51 Ryan Kinnane 11 Andover 16:33.6 44
52 Caleb Wright 11 Topeka-Washb 16:34.3 45
53 Nick Mungenast 12 Eureka 16:35.6 46
54 Trey Rios 11 Maize South 16:36.3 47
55 Luke Hupke 12 Rockhurst 16:36.3 48
56 Patrick Mullen 12 Rockhurst 16:37.0 49
57 Mason Walters Marquette 16:37.5 50
58 Christian Ludtke 12 Park Hill South 16:37.9 51
59 Owen Pearce 12 Kingman 16:38.4 52
60 Aiden McCombs 12 Ankeny 16:38.7 53
61 Christian Buehler 11 Op-Blue Vall 16:38.8 54
62 Ethan Koop 10 Marquette 16:39.0 55
63 Quentin Worley 11 Park Hill South 16:39.1 56
64 Matt Turner 12 Mill Valley 16:39.8 57
65 Jonah Palmer 11 Smithville 16:40.5 58
66 Jalen Elwell 12 Ankeny 16:40.7 59
67 William Hardham 12 College Park 16:42.7 60
68 Adam Murphy 11 Millard West 16:43.4 61
69 Brock Wooderson 10 Blue Springs 16:43.5 62
70 Jack Hilton 12 Op-St. Thoma 16:44.1 63
71 William Reboulet 12 Rockhurst 16:44.7 64
72 Connor Hayes 12 Millard West 16:45.0 65
73 Jack Terry 11 Mill Valley 16:45.1 66
74 Tyler Bolz 11 Liberty 16:45.6 67
75 Dillon Ha 12 College Park 16:45.8 68
76 Charlie Werth 12 Hickman 16:46.1 69
77 Luke Perman 12 Johnston 16:46.2 70
78 Matthew Pickering 11 Manhattan 16:47.5 71
79 Gabe Luzynski 11 Eureka 16:48.7 72
80 Joey Reichenbacker 12 Ankeny 16:49.6 73
81 Nate Henks 12 Blue Springs South 16:50.7 74
82 Ryker Kramer 9 Topeka-Washb 16:51.3 75
83 Jake Lewis 11 Liberty North 16:52.2 76
84 Justin Steffensmeier 11 Liberty 16:52.2 77
85 Matthew Tolman 9 Olathe-South 16:52.6 78
86 Brock Cordova 10 Lawrence-Free State 16:53.1 79
87 Nathan Greenfield 11 Mill Valley 16:53.4 80
88 Graham Miller 10 Op-Blue Valley West 16:53.8 81
89 Carson Sturdy 10 DeSoto 16:54.6 82
90 Luke Termorshuizen 12 Smithville 16:56.5 83
91 Jenson Zaugg 11 Chaparral 16:57.0 84
92 Weston Dietsch 12 Millard West 16:57.3 85
93 Keegan Staats 12 Op-St. Thoma 16:57.6 86
94 Jacob Regalado 11 Thompson Valley 16:58.1 87
95 Sam McDavitt 10 Andover 17:01.8 88
96 Jack Klassen 11 Blue Springs South 17:02.1 89
97 Montel Love 12 Dodge City 17:02.8 90
98 Mitch Sailer 12 Op-Blue Vall 17:03.2 91
99 Connor Del Carman 10 Marquette 17:03.7 92
100 Carson McEachern 9 Wichita-Bish 17:04.1
101 Stone Burke 10 Marquette 17:04.4 93
102 Aidan MacLeod 9 Millard West 17:04.4 94
103 Taegan Loy 11 Topeka-Seaman 17:04.7 95
104 Kaleb Santisteban 11 Olathe-South 17:05.1 96
105 Quest Weller 12 Dodge City 17:05.6 97
106 Ethan Lee 9 Liberty North 17:05.9 98
107 Jonathan Letai 12 College Park 17:06.9 99
108 Joe Schaefer 12 Johnston 17:07.0 100
109 Jett Arstingstall 9 Chaparral 17:07.5 101
110 Kaeden Fellingham 11 Olathe-South 17:07.7 102
111 Mark Schermerhorn 12 Lenexa-St. J 17:08.7 104
111 Javier Marquez 12 Dodge City 17:08.7 103
113 Kael Ecord 12 Maize 17:08.8 105
114 Harrison Snell 12 Op-Blue Vall 17:09.0 106
115 Matthew McCarthy 11 Chaparral 17:09.0 107
116 Reagan Wilkinson 12 Chaparral 17:09.8 108
117 Jack Pate 12 Wichita-Bish 17:10.2
118 Phillip Cleary 11 Liberty 17:10.4 109
119 Giovanni Valverde 11 Dodge City 17:10.5 110
120 Aiden Higgerson 11 Op-St. Thoma 17:10.6 111
121 Ethan Sharp 10 Lawrence-Free State 17:10.7 112
122 John Sieren 10 Liberty North 17:11.1 113
123 Carsyn Turpin 10 Mill Valley 17:11.2 114
124 Jack Frado 11 Legend 17:12.1 115
125 Shane Freidrichsen 12 Op-Blue Vall 17:12.5 116
126 Maliki Pope 12 Topeka-Seaman 17:13.4 117
127 Paxson Picken 11 Johnston 17:13.6 118
128 Quinton Durer 11 Marquette 17:14.2 119
129 Brian Balquist 11 Op-Blue Valley West 17:14.9 120
130 Trevor Laube 12 Op-Blue Valley West 17:15.7 121
131 Rodolfo Berrum 12 Gardner-Edgerton 17:16.2 122
132 Simon Santiago 12 Topeka-Washb 17:16.3 123
133 Nick Schmidt 11 Mill Valley 17:16.8 124
134 Connor Sullivan 12 Op-Blue Valley West 17:16.9 125
135 Joel Gaddie 12 Maize 17:17.1 126
136 Ben Legg 12 Rockhurst 17:17.3 127
137 Jacob Brouwer 12 Thompson Valley 17:17.9 128
138 Yohana Yual 10 Johnston 17:18.6 129
139 Brett Ward 11 Lenexa-St. J 17:18.9 130
140 Jack Benkelman 11 Lawrence-Free State 17:19.1 131
141 Jackson Lile 10 Blue Springs South 17:19.3 132
142 Ian Coleman-Hull 12 Emporia 17:19.5 133
143 Carson Gros 12 Manhattan 17:20.0 134
144 Justyn France 11 Olathe-South 17:20.2 135
145 Tony Miller 11 Millard West 17:21.0 136
146 Sean Hacker 12 Millard West 17:21.3 137
147 Jacob Berezoski 11 Olathe-South 17:21.6 138
148 Kevin McClain 10 Blue Springs 17:21.7 139
149 Carter Borwick 10 Johnston 17:21.9 140
150 Jesus Solis 12 Dodge City 17:21.9 141
151 Javier Carillo 12 Liberal 17:22.6 142
152 Cooper Doherty 11 Olathe-South 17:22.6 143
153 Graham Hudelson 12 DeSoto 17:23.2 144
154 Vaughn Decker 9 Maize South 17:23.7 145
155 Christopher Calizzi 12 College Park 17:24.1 146
156 Jonathen House 10 Liberty North 17:24.7 147
157 Donnie Kennedy 12 Blue Springs 17:26.9 148
158 Karson Kleve 11 Johnston 17:27.2 149
159 Ethan Mick 11 Park Hill South 17:27.3 150
160 Wrenner Brown 10 Gardner-Edgerton 17:27.7 151
161 Elijah Clark 10 Maize South 17:29.3 152
162 Cael Cox 10 Ankeny 17:29.4 153
163 Carson Schmidt 9 Thompson Valley 17:29.5 154
164 AJ Bohon 12 Gardner-Edgerton 17:29.8 155
165 Cameron Quick 10 Op-Blue Vall 17:29.9 156
166 Craig Ollendick 12 Lenexa-St. J 17:30.0 157
167 Ethan Schweizer 12 Eureka 17:30.1 158
168 Drew Mason 9 Op-Blue Vall 17:30.1 159
169 Dakota Harding 11 Maize South 17:30.3 160
170 Anthony Savastino 11 Liberty 17:30.5 161
171 Matthew Higgins 11 Blue Springs 17:31.6 162
172 Andrew Sincere 10 Park Hill South 17:31.9 163
173 Skylar Czarniecki 12 Maize South 17:32.4 164
174 Jason Lundgren 9 Thompson Valley 17:32.5 165
175 Gavin Erickson 10 Manhattan 17:32.6 166
176 Nevin Schwalick 11 Legend 17:33.1 167
177 Luke Jennings 12 Maize South 17:33.7 168
178 Sam Travis 10 Liberty North 17:34.8 169
179 Carter Struhs 12 Chaparral 17:35.4 170
180 Talon Scott 10 Smithville 17:35.5 171
181 Will Vetter 11 Andover 17:35.5 172
182 Arrik White 10 Topeka-Washb 17:37.3 173
183 Ty Chapman 10 Smithville 17:37.4 174
184 Kadyn Dohlman 10 Maize 17:37.6 175
185 Josh Jackson 12 Andover 17:38.5 176
186 John Loos 11 Lawrence-Free State 17:38.6 177
187 Jack Horacek 10 Topeka-Seaman 17:39.0 178
188 Ben Mosier 9 Manhattan 17:39.2 179
189 Xavier Perez 12 Liberal 17:39.2 180
190 Titan Cina 10 Topeka-Seaman 17:40.7 181
191 Lars Yarkosky 9 Op-Blue Vall 17:41.0 182
192 Jake Johnson 12 Smithville 17:41.0 183
193 Jadon Schroeder 12 Marquette 17:41.5 184
194 Sam Schmitz 11 Johnston 17:42.7 185
195 Mitch Lumley 11 Gardner-Edgerton 17:43.4 186
196 Matthew Claar 10 Op-Blue Vall 17:43.6 187
197 John Price 11 Op-Blue Vall 17:45.0 188
198 Ben Stubblefield 11 Eureka 17:45.1 189
199 Ethan Kravig 11 Thompson Valley 17:45.4 190
200 Brady Huggins 9 DeSoto 17:45.4 191
201 Jacob Bailey 12 Baldwin 17:45.8 192
202 John Lehan 10 Mill Valley 17:45.9 193
203 Devon Eich 12 Topeka-Seaman 17:46.4 194
204 Ian Trautwein 10 Denver East 17:46.4 195
205 Kyle Newberry 9 DeSoto 17:46.8 196
206 Jacob Laupan 11 Marquette 17:47.0 197
207 Zeke Butler 11 Blue Springs South 17:48.4 198
208 Gabe Maki 9 Andover 17:49.3 199
209 Elijah Adams 11 Topeka 17:51.8
210 Riley Nickols 11 Denver East 17:52.4 200
211 Justin King 10 Liberty North 17:52.5 201
212 Alex Holmes 9 Topeka-Washb 17:53.1 202
213 Ty Gifford 11 Op-Blue Valley West 17:53.6 203
214 Eli Moore 9 Lenexa-St. J 17:53.6 204
215 Austin Schultz 10 Maize 17:53.8 205
216 Jeremiah Diaz 10 Legend 17:53.8 206
217 Chase Culver 11 DeSoto 17:54.4 207
218 Jonathan Cunningham 10 Blue Springs 17:54.7 208
219 Max Dutton Sterling 17:55.1
220 William Berkheimer 10 Glenwood Springs 17:55.2 209
221 Owen Massaro 10 Gardner-Edgerton 17:55.3 210
222 Rhys Allen 9 Olathe-South 17:55.5 211
223 Jace Mitchell 12 Topeka-Seaman 17:58.3 212
224 Alex Lopez 10 Liberal 17:58.9 213
225 Sean Anderson 10 Manhattan 17:59.2 214
226 Noah Johnson 11 Thompson Valley 18:00.8 215
227 Aiden Werner 9 Maize 18:01.1 216
228 Hunter Turner 12 Topeka-Washb 18:02.1 217
229 Jack Martin 11 Hickman 18:02.1 218
230 Wyatt Welhoelter 11 Op-Blue Vall 18:02.8 219
231 Collin Underwood 11 Topeka-Seaman 18:03.6 220
232 Antonio Borunda 12 Liberal 18:04.5 221
233 Brady Foltz 11 Manhattan 18:04.9 222
234 Zach Horning 12 Op-Blue Valley West 18:05.3 223
235 Elijah Bruggeman 11 Denver East 18:06.3 224
236 Drake Strnad 12 Ankeny 18:09.0 225
237 Aaron Modrow 12 Chapman 18:10.1
238 Josh Himstedt 11 Op-Blue Vall 18:11.9 226
239 Matt Schneider 12 Lenexa-St. J 18:13.8 227
240 Gauge Essex 9 Gardner-Edgerton 18:13.9 228
241 Zach Carter 11 Blue Springs South 18:15.0 229
242 Quinn MacPherson 9 Glenwood Springs 18:15.1 230
243 Ryan Chelugat 11 Blue Springs 18:16.3 231
244 Tyler Clippard 9 Park Hill South 18:16.4 232
245 Zac Proehl 11 Emporia 18:21.1 233
246 Ian Foster 12 Smithville 18:21.2 234
247 Jack Beardshear 11 Denver East 18:22.2 235
248 Eamon Nussbaum 9 Denver East 18:23.9 236
249 Caleb Hollenbeck 11 Emporia 18:24.2 237
250 Mason Reno 12 Park Hill South 18:24.3 238
251 Zack Flower 10 Eureka 18:25.2 239
252 Jaden Schuster 12 Ankeny 18:25.4 240
253 Regan Dunn 9 Smithville 18:26.8 241
254 Jair Martinez 11 Dodge City 18:27.3 242
255 Dylan Duncan 10 Liberty North 18:27.4 243
256 Henry Rokusek 10 DeSoto 18:28.5 244
257 Cade Evans 11 Op-Blue Valley West 18:31.0 245
258 Matt Crossland 9 Op-Blue Vall 18:31.5 246
259 John Cumiskey 12 Eureka 18:32.8 247
260 Dash Spears 12 Lawrence-Free State 18:33.1 248
261 Joel Obando 12 Liberal 18:33.2 249
262 Dylan Davis 10 Emporia 18:34.5 250
263 C.J. Kneisler 10 Op-Blue Vall 18:40.2 251
264 Jimmy Stubbers 11 Op-Blue Vall 18:40.6 252
265 Dalton Deter 10 Glenwood Springs 18:46.2 253
266 Alec Stephens 12 Maize 18:46.9 254
267 Nate Kaestner 9 Op-Blue Vall 18:47.3 255
268 Rahul Daniel 12 Op-Blue Vall 18:51.1 256
269 Manny Garcia 12 Hickman 18:52.9 257
270 Carter Champlin 9 Andover 19:03.7 258
271 Hudson Allen 10 Baldwin 19:04.2 259
272 Josh Diazdeleon 12 Liberal 19:09.8 260
273 Mason Munz 10 Kingman 19:10.2 261
274 Jared Haliey 12 Op-Blue Vall 19:13.0 262
275 Dominick Smith 12 Maize 19:14.2 263
276 Michael Hotop 12 Eureka 19:17.9 264
277 Adam Marshall 10 Op-Blue Vall 19:23.9 265
278 Pranav Pagadala 10 Op-Blue Vall 19:25.9 266
279 Austin Moffett 10 Yates Center 19:30.4
280 Matt Swingle 10 Kingman 19:33.0 267
281 Allec Rodriguez 12 Gardner-Edgerton 19:33.5
282 Nathan Cassity 10 Op-Blue Vall 19:39.9 268
283 Enrique Franz 9 Liberal 19:50.1 269
284 Garrett Waldschmidt 11 Kingman 19:54.7 270
285 Drew Schoendaller 10 Baldwin 19:54.9 271
286 Wyatt Farrow 10 Baldwin 20:02.3 272
287 Alec Nykerk 10 Glenwood Springs 20:04.5 273
288 Austin Walker 9 Kingman 20:12.0 274
289 Owen Mangeot 10 Glenwood Springs 20:23.8 275
290 Mason Waltner 11 Kingman 20:37.0 276
291 Auden Shelby 10 Hickman 20:47.5 277
292 Jairub Constable 11 Baldwin 20:53.7 278
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Legend 171 5 7 15 29 115 167 206
Total Time: 1:21:12.40
Average: 16:14.48
2 Rockhurst 182 3 18 48 49 64 127
Total Time: 1:21:42.30
Average: 16:20.46
3 Op-St. Thomas Aquinas 190 10 37 39 41 63 86 111
Total Time: 1:22:10.50
Average: 16:26.10
4 College Park 198 12 25 33 60 68 99 146
Total Time: 1:22:16.80
Average: 16:27.36
5 Liberty 257 28 42 43 67 77 109 161
Total Time: 1:23:06.60
Average: 16:37.32
6 Millard West 329 24 61 65 85 94 136 137
Total Time: 1:23:47.00
Average: 16:45.40
7 Ankeny 339 1 53 59 73 153 225 240
Total Time: 1:22:49.10
Average: 16:33.82
8 Mill Valley 348 31 57 66 80 114 124 193
Total Time: 1:23:53.90
Average: 16:46.78
9 Hickman 348 4 27 30 69 218 257 277
Total Time: 1:23:14.50
Average: 16:38.90
10 Chaparral 351 19 40 84 101 107 108 170
Total Time: 1:23:59.00
Average: 16:47.80
11 Lawrence-Free State 376 20 34 79 112 131 177 248
Total Time: 1:24:04.60
Average: 16:48.92
12 Marquette 409 50 55 92 93 119 184 197
Total Time: 1:24:38.80
Average: 16:55.76
13 Lenexa-St. James Academy 424 11 22 104 130 157 204 227
Total Time: 1:24:10.50
Average: 16:50.10
14 Andover 501 21 44 88 172 176 199 258
Total Time: 1:25:04.20
Average: 17:00.84
15 Blue Springs 527 16 62 139 148 162 208 231
Total Time: 1:25:10.90
Average: 17:02.18
16 Blue Springs South 529 36 74 89 132 198 229
Total Time: 1:25:29.80
Average: 17:05.96
17 Maize South 530 26 47 145 152 160 164 168
Total Time: 1:25:21.70
Average: 17:04.34
18 Thompson Valley 536 2 87 128 154 165 190 215
Total Time: 1:24:35.70
Average: 16:55.14
19 Dodge City 541 90 97 103 110 141 242
Total Time: 1:25:49.50
Average: 17:09.90
20 Olathe-South 549 78 96 102 135 138 143 211
Total Time: 1:25:47.20
Average: 17:09.44
21 Johnston 557 70 100 118 129 140 149 185
Total Time: 1:25:47.30
Average: 17:09.46
22 Op-Blue Valley Northwest 572 35 106 116 156 159 256 268
Total Time: 1:25:50.40
Average: 17:10.08
23 Manhattan 573 23 71 134 166 179 214 222
Total Time: 1:25:36.00
Average: 17:07.20
24 Liberty North 603 76 98 113 147 169 201 243
Total Time: 1:26:08.70
Average: 17:13.74
25 Topeka-Washburn Rural 618 45 75 123 173 202 217
Total Time: 1:26:12.30
Average: 17:14.46
26 DeSoto 622 9 82 144 191 196 207 244
Total Time: 1:25:43.10
Average: 17:08.62
27 Gardner-Edgerton 631 17 122 151 155 186 210 228
Total Time: 1:26:08.10
Average: 17:13.62
28 Op-Blue Valley West 650 81 120 121 125 203 223 245
Total Time: 1:26:34.90
Average: 17:18.98
29 Park Hill South 652 51 56 150 163 232 238
Total Time: 1:26:32.60
Average: 17:18.52
30 Denver East 665 8 38 195 200 224 235 236
Total Time: 1:26:05.70
Average: 17:13.14
31 Smithville 669 58 83 171 174 183 234 241
Total Time: 1:26:30.90
Average: 17:18.18
32 Eureka 704 46 72 158 189 239 247 264
Total Time: 1:27:04.70
Average: 17:24.94
33 Glenwood Springs 712 6 14 209 230 253 273 275
Total Time: 1:26:46.00
Average: 17:21.20
34 Topeka-Seaman 765 95 117 178 181 194 212 220
Total Time: 1:27:24.20
Average: 17:28.84
35 Op-Blue Valley Southwest 771 54 91 187 188 251 255 265
Total Time: 1:27:50.80
Average: 17:34.16
36 Maize 827 105 126 175 205 216 254 263
Total Time: 1:27:58.40
Average: 17:35.68
37 Kingman 863 13 52 261 267 270 274 276
Total Time: 1:31:20.20
Average: 18:16.04
38 Emporia 885 32 133 233 237 250
Total Time: 1:29:04.20
Average: 17:48.84
39 Liberal 1005 142 180 213 221 249 260 269
Total Time: 1:29:38.40
Average: 17:55.68
40 Op-Blue Valley North 1125 182 219 226 246 252 262 266
Total Time: 1:31:07.80
Average: 18:13.56
41 Baldwin 1272 192 259 271 272 278
Total Time: 1:37:40.90
Average: 19:32.18
Event 5 Girls 5k Run CC Crimson Varsity
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Women
1 Alexis Barber 12 Ozark 18:50.0 1
2 Brocklyn Barber 12 Ozark 19:03.6 2
3 Tori Wingrove 9 Stilwell-Blu 19:38.8 3
4 Ava Wardlaw 9 Olathe-West 19:41.0 4
5 Stacy Briggs 12 Truman 19:41.2
6 Aspen Jeffers 10 Chaparral 19:43.3 5
7 Claire Lieb 12 Wichita-Trinity 19:48.6 6
8 Fallon Russell 12 Bishop Miege 19:56.3 7
9 Kennedy Nicholson 10 Goddard Eisenhower 19:58.5 8
10 Ally Montez 9 Carl Junction 20:02.2 9
11 Skye Kroskey 9 Wichita-Northwest 20:08.1 10
12 Eva McKinzie 9 Wichita-East 20:10.1 11
13 Sophia Ashner 11 Owensville 20:11.5 12
14 Mikala Bourquin 11 Olathe-West 20:13.9 13
15 Morgan Fox 9 Chaparral 20:14.0 14
16 Fern Clark 10 Salida 20:14.2 15
17 Maegan Derfelt 12 Carl Junction 20:15.9 16
18 Natalie Smith 12 Kearney 20:16.4 17
19 Molly Holmes 12 Stilwell-Blu 20:17.8 18
20 Grace Meyer 9 Bishop Miege 20:18.3 19
21 Alyssa Nelson 12 Goddard Eisenhower 20:18.5 20
22 Fiona Riordan 11 Ankeny 20:18.9 21
23 Sara Crosley 11 Bishop Kelley 20:21.6 22
24 Kylie Phillips 11 Shawnee Heights 20:26.6 23
25 Tess Crosley 12 Bishop Kelley 20:26.8 24
26 Kayla Barrios 9 Lexington 20:30.1 25
27 Cyra Chronister 10 Kansas City-Turner 20:33.7
28 Kendra Hults 11 Owensville 20:37.0 26
29 Jadyn Pavlik 10 Goddard Eisenhower 20:38.4 27
30 Breanna Mathes 9 Farmington 20:38.6 28
31 Alex Borovich 9 Bishop Kelley 20:39.2 29
32 Nicole Schottler 10 DeSoto 20:41.3 30
33 Elizabth Vetter 9 Andover 20:42.0
34 Addie Gehring 9 Bishop Kelley 20:43.1 31
35 Ellie Kitchin 9 Ozark 20:44.3 32
36 Janari Lopez 11 Carthage 20:44.4 33
37 Maya Boschee 12 Owasso 20:45.0 34
38 Eleanor Hlobik 11 Shawnee Miss 20:45.0 35
39 Vivian Kalb 9 Derby 20:45.1 36
40 Maddy Karnei 9 Olathe-West 20:46.8 37
41 Taylor Giger 10 Platte County 20:47.0 38
42 Ashlyn Struble 10 Derby 20:47.2 39
43 Abby Bachman 9 Goddard Eisenhower 20:48.4 40
44 Ella Barth 10 Shawnee Miss 20:49.1
45 Elizabeth Booth 9 Owasso 20:50.4 41
46 Maleah Wardlaw 11 Olathe-Northwest 20:51.1 42
47 Natasja Haffner 12 Farmington 20:52.0 43
48 Rylee Jones 9 Basehor-Linwood 20:53.6 44
49 Samantha VanEssendfelt 11 Parkway South 20:57.6 45
50 Kennadi Ureste 9 Lexington 20:58.1 46
51 Alesha Shockley 12 Owensville 20:58.9 47
52 Kassandra Ramos 11 Farmington 20:59.4 48
53 Ashton Dain 11 Olathe-Northwest 21:00.9 49
54 Jenna Mullen 10 Olathe-West 21:00.9 50
55 Madeleine Murphy 10 Ankeny 21:01.3 51
56 Serenity Larson 9 Dodge City 21:04.0 52
57 Kelly Durkin 12 Chaparral 21:04.8 53
58 Cayley Del Monte 11 Owasso 21:05.3 54
59 Sierra Williams 11 Owasso 21:06.4 55
60 Mayson Montez 11 Carl Junction 21:06.7 56
61 Katelyn Gress 9 DeSoto 21:07.5 57
62 Evie Cross 12 Carl Junction 21:07.7 58
63 Jenna Fosdick 12 Carthage 21:08.1 59
64 Elizabeth Niederee 10 Wichita-Kapa 21:08.9 60
65 Grace Geisler 11 Owasso 21:09.1 61
66 Stephany Lechuga 12 Junction City 21:09.1
67 Kaitlynn Hayes 11 Goddard Eisenhower 21:10.4 62
68 Levi Gladd 12 Owasso 21:10.5 63
69 Leah Wellman 12 Olathe-Northwest 21:10.8 64
70 Tori Soukup 9 Bishop Kelley 21:11.4 65
71 Kate Kowalik 10 Shawnee Miss 21:11.8 66
72 Sarah Wagner 12 Leavenworth 21:12.1 67
73 Abby Taylor 10 Stilwell-Blu 21:14.4 68
74 Jennifer Albrecht 12 Shawnee Heights 21:14.4 69
75 Adela Gonzalez 9 Wichita-Hays 21:14.7 70
76 Kelly McAlister 10 Shawnee Miss 21:15.0 71
77 Kenzie Wilkinson 9 Chaparral 21:15.7 72
78 Kaitlynn Franks 11 Carl Junction 21:16.2 73
79 Addison Henkaline 12 Owasso 21:17.4 74
80 Lucy Hoffman 12 Shawnee Miss 21:17.6 75
81 Megan Bosch 10 Ankeny 21:19.2 76
82 Kiley Cox 12 Olathe-South 21:19.5 77
83 Quincy May 11 Basehor-Linwood 21:19.7 78
84 Niigan Sunray 12 Winfield 21:20.5
85 Mallory Gallet 12 Basehor-Linwood 21:21.2 79
86 Jenna Swords 12 Bishop Kelley 21:21.3 80
87 Jill Rogers 9 Stilwell-Blu 21:22.8 81
88 Amelia Tonnesen 11 Salida 21:24.7 82
89 Caroline Williams 12 Dodge City 21:26.4 83
90 Bailey Collar 10 Olathe-West 21:26.7 84
91 Brianna Marquez 12 Carthage 21:27.1 85
92 Abigail Monoghan 9 Derby 21:27.5 86
93 Araziah Mendoza 9 Wichita-East 21:28.3 87
94 Jentrie Alderson 9 Salina South 21:29.9 88
95 Erin Hebert 12 Topeka-Seaman 21:30.3 89
96 Sophie DeWitt 11 Lawrence 21:31.3 90
97 Sarah Bosch 10 Ankeny 21:31.9 91
98 Julea Chappa 12 Chaparral 21:32.1 92
99 Ayanna Hensley 12 Dodge City 21:32.5 93
100 Maddie Klippenstein 10 Platte County 21:32.6 94
101 Ellie Braynock 10 Andover 21:34.0
102 Sarah McDavitt 12 Andover 21:34.5
103 Jillian Vaughn 10 Kearney 21:35.6 95
104 Marah Franke 12 Derby 21:36.3 96
105 Lydia McGlocklin 9 Olathe-Northwest 21:36.8 97
106 Gretta McEntire 9 Derby 21:37.6 98
107 Taylor Savolt 12 Garden City 21:38.0 99
108 Cara Lassman 9 Shawnee Heights 21:38.1 100
109 Katelyn Havner 10 Leavenworth 21:38.4 101
110 Morgan Fisher 10 Salina South 21:40.3 102
111 Abby Wagemaker 12 Topeka 21:41.5
112 Kristina Ramos 9 Farmington 21:41.9 103
113 Kiara Pavlik 10 Goddard Eisenhower 21:43.1 105
113 Emily Oppold 9 Stilwell-Blu 21:43.1 104
115 Alexa Litwin 10 Stilwell-Blu 21:44.7 106
116 Suzanna Mosqueda 11 Topeka-Seaman 21:45.7 107
117 Lexie Scheufler 9 Wichita-Trinity 21:45.8 108
118 Jazuri Lopez 11 Carthage 21:45.9 109
119 Lauren Clark 11 Ankeny 21:46.0 110
120 Anabelle Merchant 10 Shawnee Miss 21:46.6 111
121 Denise Dominguez 11 Dodge City 21:47.1 112
122 Madison Smith 11 Lexington 21:48.7 113
123 Mason Bina 10 Wichita-Kapa 21:48.8 114
124 Christina Peterjohn 12 Wichita-Northwest 21:49.1 115
125 Mariela Lopez 10 Dodge City 21:49.2 116
126 Emma Leach 12 Carl Junction 21:50.5 117
127 Brooklyn Beck 11 Shawnee Miss 21:51.0 118
128 Leslie Ostronic 12 Lawrence 21:51.9 119
129 Paige Heckelmann 11 Owensville 21:52.1 120
130 Megan Baker 10 Wichita-Kapa 21:52.6 121
131 Alyssa Richardson 12 Basehor-Linwood 21:52.8 122
132 Haley Brunner 9 Platte County 21:53.6 123
133 Ryanne Rhude 10 Platte County 21:53.8 124
134 Jenna Bayless 12 Topeka-Seaman 21:55.6 125
135 Alex Bartlett 10 Olathe-South 21:55.6 126
136 Vanessa Waidmann 11 Parkway South 21:56.1 127
137 Sailor Herron 10 Bonner Springs 21:56.6
138 Erin Bender 10 Shawnee Miss 21:57.4
139 Gabby Grace 9 Topeka-Seaman 21:57.6 128
140 Alyssa Perry 12 DeSoto 21:58.7 129
141 Zoe Best 10 Stilwell-Blu 21:59.9 130
142 Riley Fisher 12 Topeka-Seaman 22:00.1 131
143 Brooklyn Terstriep 12 Goddard Eisenhower 22:01.0 132
144 Katherine Bishop 9 Bishop Kelley 22:01.8 133
145 Katherine Candrl 10 Owensville 22:02.2 134
146 Anna Gunderman 11 Shawnee Miss 22:02.4 135
147 Destiny Avila 11 Garden City 22:03.0 136
148 Kelly Cargo 9 Chaparral 22:03.0 137
149 Jessica Virgilio 11 Lexington 22:05.2 138
150 Mariana Nelson 9 Carl Junction 22:05.5 139
151 Ellie Hinson 9 Farmington 22:07.4 140
152 Adriana Wakeman 9 Ozark 22:09.5 141
153 Kaety Kohlhorst 11 Garden City 22:10.5 143
153 Maiki Martinez 11 Lawrence 22:10.5 142
155 Rylie McDaniel 12 DeSoto 22:11.0 144
156 Lauren Wilson 10 Carthage 22:12.7 145
157 Mekayla Gibson 10 Owensville 22:16.5 146
158 Carson Scholler 11 Wichita-East 22:16.9 147
159 Madison Roland 9 Ozark 22:17.4 148
160 Megan Durden 11 Legend 22:17.4 149
161 Layne Prescott 12 Lawrence 22:17.6 150
162 Izze Vanlandingham 11 Wichita-East 22:20.3 151
163 Alison Roy 9 DeSoto 22:21.6 152
164 Amelia Sims 12 Olathe-Northwest 22:22.2 153
165 Marianna Donze 12 Kearney 22:22.3 154
166 Elizabeth Dixon 12 Wichita-Trinity 22:22.6 155
167 Jordyn Haddrill 11 Parkway South 22:22.9 156
168 Kaylee Curtis 10 Derby 22:23.5 159
168 Mackenna Sarazen 12 Bishop Miege 22:23.5 158
168 Mara Gullett 10 Platte County 22:23.5 157
171 Lydia Hill 11 Ankeny 22:24.0 160
172 Kaydra Baer 12 Junction City 22:24.6
173 Aggie Edwards 10 Kearney 22:25.4 161
174 Ellie Groh 11 Wichita-Hays 22:25.8 162
175 Chloe Manner 11 Leavenworth 22:26.5 163
176 Katie Rothwell 11 Wichita-Northwest 22:27.0 164
177 Victoria Brown 11 Wichita-Hays 22:27.5 165
178 Abby Loch 11 Leavenworth 22:28.4 166
179 Gillian Avila 11 Olathe-South 22:29.4 167
180 McKenna Kiburz 12 Lexington 22:29.7 168
181 Brynna Spencer 9 Legend 22:30.4 169
182 Cassi Reyes 11 Olathe-South 22:31.1 170
183 Norah Aagesen 9 Platte County 22:31.5 171
184 Brooke Renshaw 11 Salina South 22:31.5 172
185 Grace Allen 9 Salina South 22:31.6 173
186 Corinne Myers 11 Farmington 22:31.6 174
187 Brenna Langdon 12 Topeka-Seaman 22:32.0 175
188 Grace Winter 9 Andover 22:33.4
189 Isabel Schafer 10 Wichita-East 22:34.3 176
190 Talia Dosh 9 Ankeny 22:34.7 177
191 Hailey Sharp 9 Riley County 22:34.7
192 Haylee LeFort 11 Salina South 22:34.9 178
193 Madelyn Bachtel 11 Lansing 22:35.2 179
194 Chiara Fernando 9 Wichita-Kapa 22:35.4 180
195 Annelise Holland 12 Lansing 22:36.6 181
196 Sydney Rice 10 Olathe-West 22:36.8 182
197 Madison DeWitt 9 Lawrence 22:38.3 183
198 Kiira Kentner 12 Olathe-South 22:38.5 184
199 Briana Brewood 9 Olathe-South 22:38.7 185
200 Ella Moriarty 9 Farmington 22:38.7 186
201 Mary Gordon 10 Parkway South 22:39.0 187
202 Karina Herrera 10 Dodge City 22:39.5 188
203 Clara Scheck 12 Wichita-Kapa 22:41.4 189
204 Lucy Lozano 12 Dodge City 22:41.7 190
205 Josie Rinella 11 Bishop Miege 22:42.1 191
206 Ana Casados 11 Garden City 22:43.7 192
207 Meadow Garcia 12 Lansing 22:43.8 193
208 Abigail Koepke 12 Owensville 22:45.1 194
209 Hannah Gillespie 12 Topeka-Seaman 22:47.4 195
210 Zoe Caryl 10 Topeka 22:47.6
211 Grace Johnson 10 Salida 22:48.7 196
212 Elly Murrell 10 Garden City 22:51.7 197
213 Sabrina Converse 11 Lexington 22:52.6 198
214 Kayla Nguyen 11 Wichita-East 22:52.7 199
215 Hannah Writebol 10 Chaparral 22:54.5 200
216 Celeste Hammond 12 Lansing 22:59.9 201
217 Kylie Arnold 9 Salina South 23:00.0 202
218 Maya Pebley 9 Basehor-Linwood 23:00.7 203
219 Reese Millstead 9 Olathe-West 23:01.7 204
220 Natalia Gonzalez 11 Wichita-East 23:02.8 205
221 Emma Tull 12 Garden City 23:04.1 206
222 Lane Hileman 11 DeSoto 23:07.0 207
223 Jyothilakshmi Kalarikkal 10 Garden City 23:07.4 208
224 Mariel Allen 10 Bishop Miege 23:08.6 209
225 Abigail Bernath 10 Parkway South 23:11.0 210
226 Evann Seratte 12 Lawrence 23:14.4 211
227 Olivia Cavanaugh 12 Basehor-Linwood 23:15.7 212
228 Emma Wasielewski 10 Parkway South 23:17.8 213
229 Courtlyn Johnson 9 Legend 23:18.5 214
230 Kaylee Major 10 Platte County 23:20.3 215
231 Priscilla Castenada 10 Lexington 23:23.5 216
232 Brooke Cooper 9 Derby 23:30.8 217
233 Elsa Cozine 11 Wichita-Trinity 23:34.4 218
234 Kylie Mouser 10 Wichita-Northwest 23:34.9 219
235 Makayla Zeller 12 Riley County 23:36.4
236 Isabella Allyn 10 Kearney 23:37.0 220
237 Lydia Tonnesen 9 Salida 23:41.7 221
238 Olivia Larsen 9 Legend 23:43.6 222
239 Adell Gore 11 Basehor-Linwood 23:43.6 223
240 Grace Wood 11 Carthage 23:49.0 224
241 Nina Kalmus 9 Bishop Miege 23:59.1 225
242 Sydney Hieken 11 Parkway South 24:00.4 226
243 Caroline Fincham 12 Wichita-Northwest 24:02.2 227
244 Carolyn Wilson 11 Olathe-South 24:03.5 228
245 Katie Wells 10 Ozark 24:06.1 229
246 Sydnee Gardner 9 Wichita-Northwest 24:07.1 230
247 Riley Schmidtlein Hayden Catholic 24:09.8 231
248 Isabel Reed 11 Shawnee Heights 24:15.2 232
249 Cierra Ransom 11 Topeka 24:17.1
250 Ellie Noel 9 Wichita-Kapa 24:21.0 233
251 Sarah Campbell 12 Shawnee Heights 24:21.6 234
252 Elizabeth Finnigan 10 Leavenworth 24:23.0 235
253 Jenna Elliot 10 Wichita-Trinity 24:24.0 236
254 Sophie Sallot 11 Leavenworth 24:24.1 237
255 Allison Muzzy 9 Lansing 24:26.6 238
256 Avery Edwards 11 Wichita-Trinity 24:29.1 239
257 Anna Corbett 9 Wichita-Hays 24:33.7 240
258 Shawnee Fleming 11 Wichita-Hays 24:39.6 241
259 Michelle Narvaez 12 Bishop Miege 24:40.8 242
260 Jayden Wilson 10 Lawrence 24:45.0 243
261 Kaylee Lovett 11 Salina South 24:51.5 244
262 Maddy Haidusek 11 Riley County 24:55.4
263 Amelia Hart 10 Shawnee Miss 24:56.5
264 Aimee Marshall 11 Legend 25:12.4 245
265 Austin Garcia 12 Lansing 25:15.6 246
266 Addie Groh 9 Wichita-Hays 25:17.6 247
267 Azalea Solis 11 Wichita-Hays 25:19.9 248
268 Josie Hight 10 Shawnee Miss 25:31.1
269 Kaela Earhart 11 Salida 25:33.8 249
270 Baylea Jones 11 Kearney 25:36.1 250
271 Alana Medina-Disponett 10 Lansing 25:46.2 251
272 Ryann Kuosman 11 Legend 25:47.5 252
273 Lily Carroll 12 Wichita-Trinity 25:56.4 253
274 Payge Fuller 9 Plattsburg 26:21.7
275 Zijue Peng Hayden Catholic 26:54.6 254
276 Christina Easley 10 Riley County 27:26.9
277 Laura Burenheide Hayden Catholic 30:40.9 255
278 Jarupat Vorasinwattana Hayden Catholic 32:33.2 256
279 Ploy Vorasinwattana Hayden Catholic 32:33.5 257
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Goddard Eisenhower 157 8 20 27 40 62 105 132
Total Time: 1:42:54.20
Average: 20:34.84
2 Bishop Kelley 171 22 24 29 31 65 80 133
Total Time: 1:43:22.10
Average: 20:40.42
3 Olathe-West 188 4 13 37 50 84 182 204
Total Time: 1:43:09.30
Average: 20:37.86
4 Carl Junction 212 9 16 56 58 73 117 139
Total Time: 1:43:48.70
Average: 20:45.74
5 Chaparral 236 5 14 53 72 92 137 200
Total Time: 1:43:49.90
Average: 20:45.98
6 Owasso 245 34 41 54 55 61 63 74
Total Time: 1:44:56.20
Average: 20:59.24
7 Stilwell-Blue Valley 274 3 18 68 81 104 106 130
Total Time: 1:44:16.90
Average: 20:51.38
8 Ozark 324 1 2 32 141 148 229
Total Time: 1:43:04.80
Average: 20:36.96
9 Owensville 339 12 26 47 120 134 146 194
Total Time: 1:45:41.70
Average: 21:08.34
10 Ankeny 349 21 51 76 91 110 160 177
Total Time: 1:45:57.30
Average: 21:11.46
11 Derby 355 36 39 86 96 98 159 217
Total Time: 1:46:13.70
Average: 21:14.74
12 Shawnee Mission East 358 35 66 71 75 111 118 135
Total Time: 1:46:16.00
Average: 21:15.20
13 Farmington 362 28 43 48 103 140 174 186
Total Time: 1:46:19.30
Average: 21:15.86
14 Olathe-Northwest 405 42 49 64 97 153
Total Time: 1:47:01.80
Average: 21:24.36
15 Carthage 431 33 59 85 109 145 224
Total Time: 1:47:18.20
Average: 21:27.64
16 Dodge City 456 52 83 93 112 116 188 190
Total Time: 1:47:39.20
Average: 21:31.84
17 Lexington 490 25 46 113 138 168 198 216
Total Time: 1:47:51.80
Average: 21:34.36
18 DeSoto 512 30 57 129 144 152 207
Total Time: 1:48:20.10
Average: 21:40.02
19 Basehor-Linwood 526 44 78 79 122 203 212 223
Total Time: 1:48:28.00
Average: 21:41.60
20 Platte County 536 38 94 123 124 157 171 215
Total Time: 1:48:30.50
Average: 21:42.10
21 Wichita-East 572 11 87 147 151 176 199 205
Total Time: 1:48:49.90
Average: 21:45.98
22 Topeka-Seaman 580 89 107 125 128 131 175 195
Total Time: 1:49:09.30
Average: 21:49.86
23 Bishop Miege 584 7 19 158 191 209 225 242
Total Time: 1:48:28.80
Average: 21:41.76
24 Kearney 647 17 95 154 161 220 250
Total Time: 1:50:16.70
Average: 22:03.34
25 Shawnee Heights 658 23 69 100 232 234
Total Time: 1:51:55.90
Average: 22:23.18
26 Wichita-Kapaun-Mt Carmel 664 60 114 121 180 189 233
Total Time: 1:50:07.10
Average: 22:01.42
27 Lawrence 684 90 119 142 150 183 211 243
Total Time: 1:50:29.61
Average: 22:05.92
28 Salina South 713 88 102 172 173 178 202 244
Total Time: 1:50:48.20
Average: 22:09.64
29 Wichita-Trinity 723 6 108 155 218 236 239 253
Total Time: 1:51:55.40
Average: 22:23.08
30 Olathe-South 724 77 126 167 170 184 185 228
Total Time: 1:50:54.10
Average: 22:10.82
31 Parkway South 725 45 127 156 187 210 213 226
Total Time: 1:51:06.60
Average: 22:13.32
32 Leavenworth 732 67 101 163 166 235 237
Total Time: 1:52:08.40
Average: 22:25.68
33 Wichita-Northwest 735 10 115 164 219 227 230
Total Time: 1:52:01.30
Average: 22:24.26
34 Salida 763 15 82 196 221 249
Total Time: 1:53:43.10
Average: 22:44.62
35 Garden City 767 99 136 143 192 197 206 208
Total Time: 1:51:26.90
Average: 22:17.38
36 Wichita-Haysville-Campus 878 70 162 165 240 241 247 248
Total Time: 1:55:21.30
Average: 23:04.26
37 Lansing 992 179 181 193 201 238 246 251
Total Time: 1:55:22.10
Average: 23:04.42
38 Legend 999 149 169 214 222 245 252
Total Time: 1:57:02.30
Average: 23:24.46
39 Hayden Catholic 1253 231 254 255 256 257
Total Time: 2:26:52.00
Average: 29:22.40
Event 6 Boys 5k Run CC Crimson Varsity
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Men
1 Clayton Whitehead 12 Carthage 15:35.1 1
2 Alexis Hernandez 11 Lexington 16:28.7 2
3 Mason Marshall 12 Kearney 16:28.8 3
4 Keetan Munsell 12 Salina South 16:29.6 4
5 Griffin Keeter 12 Shawnee Miss 16:33.2 5
6 Liam Neidig 11 Lansing 16:34.6 6
7 Jacob Ewer 12 Kearney 16:35.0 7
8 Austin Fullerton 11 Goddard Eisenhower 16:37.4 8
9 Kaden Cooley 11 Olathe-West 16:41.5 9
10 Bean Minor 11 Salida 16:43.6 10
11 Logan Klingele 12 Shawnee Miss 16:44.2 11
12 Jack Walsh 11 Wichita-East 16:46.3 12
13 Erik Enriquez 10 Wichita-Kapa 16:46.7 13
14 Eliu Ramirez 12 Wichita-East 16:48.9 14
15 Sam Kearley 12 Salida 16:50.1 15
16 Sean Raburn 12 Owasso 16:51.1 16
17 Trevor Pendegraft 12 Owasso 16:51.3 17
18 Kenneth Howell 9 Lansing 16:52.1 18
19 Erik Jantz 11 Newton 16:53.7 19
20 Sage Cauley 11 Great Bend 16:54.1 20
21 Josh Tomlin 11 Great Bend 16:55.3 21
22 Terry Robinson 11 Lansing 16:57.6 22
23 Christian Talamantez 12 Carthage 16:57.6 23
24 Will Clayton 12 Wichita-East 16:58.2 24
25 Wyatt Shomion 12 Salida 16:58.4 25
26 Angel Ayala 12 Garden City 16:58.7 26
27 Mario Bustillos 12 Garden City 17:01.4 27
28 Juan Tovar 12 Junction City 17:01.6
29 Aidan Reyna 9 Olathe-West 17:01.6 28
30 Frank Decew 11 Salida 17:03.8 29
31 Jacob Rist 12 Owasso 17:04.0 30
32 Ben Crocker 11 Shawnee Miss 17:04.0 31
33 Yanni Vasquez 11 Lexington 17:05.0 32
34 Daniel Bohnemann 12 Leavenworth 17:05.4 33
35 Collin Hammond 11 Great Bend 17:07.3 34
36 Noah Talamentez 11 Carthage 17:08.1 35
37 Braden Carter 12 Olathe-West 17:08.9 36
38 Jack Ryan 9 Lawrence 17:09.3 37
39 Reece Watson 12 Pittsburg 17:10.0
40 Brett Kulp 12 Riley County 17:10.5 38
41 Ben Roberts 12 Goddard Eisenhower 17:11.9 39
42 Hunter Wilcox 12 Stilwell-Blu 17:12.1 40
43 Daniel Tabaka 10 Parkway South 17:12.6 41
44 Logan Carnes 10 Carl Junction 17:13.0 42
45 Matthew Bostick 11 Stilwell-Blu 17:13.5 43
46 Matt Sullivan 11 Platte County 17:14.3 44
47 Kent Borovich 10 Bishop Kelley 17:14.5 45
48 Jack Fisher 11 Shawnee Miss 17:15.0 46
49 Max Thursby 10 Stilwell-Blu 17:15.9 47
50 Eric Boles 10 Parkway South 17:16.7 48
51 Tanner Newkirk Hayden Catholic 17:16.8 49
52 TJ Helm 12 Owasso 17:17.5 50
53 Connor Austin 12 Shawnee Miss 17:17.8 51
54 Ty Bieber 12 Lansing 17:18.5 52
55 Kaleb Wiebel 11 Carl Junction 17:20.7 53
56 Peter Doole 12 Platte County 17:20.7 54
57 Joe Brown 12 Shawnee Miss 17:21.1 55
58 Ryan Nicholson 11 Great Bend 17:21.2 56
59 Kaden Hicks 11 Owasso 17:22.1 57
60 Adin Gilmore 11 Derby 17:22.8 58
61 James Stone 10 Parkway South 17:23.2 59
62 Grant Kimerer 12 Shawnee Miss 17:23.8 60
63 Blake Bjustrom 10 Platte County 17:24.0 61
64 Brandon Hunt 12 Owasso 17:24.9 62
65 Jimmy Blesi 10 Bishop Kelley 17:26.0 63
66 Thomas Lee 11 Farmington 17:27.4 64
67 Keegan Cordova 12 Platte County 17:27.5 65
68 Nathaniel Caballero 12 Wichita-Hays 17:28.8 66
69 Kaleb Wilson 12 Bonner Springs 17:28.9
70 Ethan Fisher 11 Garden City 17:29.5 67
71 Ashton Reed 9 Olathe-West 17:31.8 68
72 Dakota Gayer 12 Derby 17:32.3 69
73 Brian Kitur 12 Olathe-Northwest 17:33.4 70
74 Jackson Allen 12 Stilwell-Blu 17:34.1 71
75 Logan Read 10 Olathe-Northwest 17:34.7 72
76 Adam Hernandez 12 Wichita-Kapa 17:39.2 73
77 Cole Shupert 12 Lawrence 17:40.5 74
78 Jackson Letcher 12 Platte County 17:41.1 75
79 Alex Smith 11 Great Bend 17:41.2 76
80 Ryan Barnum 10 Shawnee Miss 17:41.5 77
81 Preston Hawkins 10 Goddard Eisenhower 17:41.7 78
82 Ruben Little Head 11 Lawrence 17:41.9 79
83 Tristin Downie 10 Olathe-West 17:42.4 80
84 Evan Hammond 11 Great Bend 17:42.8 81
85 Coltin Hamman 11 Lansing 17:43.1 82
86 Diego Nelson 12 Carl Junction 17:43.3 83
87 Wyatt Pearlman 10 Shawnee Miss 17:43.4 84
88 Fin Petit 11 Salida 17:43.8 85
89 Andrew Tracy 12 Olathe-Northwest 17:44.3 86
90 Cyrus Rhea 11 Lexington 17:44.6 87
91 David Venkatesan 12 Parkway South 17:44.9 88
92 Devin Adams 12 Goddard Eisenhower 17:45.3 89
93 Aamer Goual-Delhamidi 9 Wichita-East 17:45.7 90
94 Brodie Brown 10 Bishop Kelley 17:46.6 91
95 Elijah Wilcox 9 Salida 17:47.6 92
96 Issac Oquendo 11 Wichita-Hays 17:48.4 93
97 Gabe Vannucchi 12 Wichita-East 17:49.8 94
98 Jayvn Contreras 12 Garden City 17:49.9 95
99 Selvin Estrada 11 Carthage 17:51.4 96
100 Luke Diehl 10 Parkway South 17:51.4 97
101 Dakota Simmons 12 Platte County 17:52.0 98
102 Jason Joslin 11 Salida 17:52.3 99
103 Anderson Ixcol 11 Carthage 17:52.3 100
104 Noah Schopper 10 Stilwell-Blu 17:52.3 101
105 David Steichen 11 Bishop Kelley 17:52.5 102
106 Ronan Hallacy 10 Wichita-East 17:54.2 103
107 Malcolm Robertson 10 Carthage 17:54.8 104
108 Dylan Stoltzfus 11 Wichita-East 17:55.2 105
109 Brandon Rectenwald 12 Salina South 17:55.3 106
110 John Finnigan 12 Leavenworth 17:55.5 107
111 Brayden Rohr 10 Wichita-Northwest 17:55.7 108
112 Noah Massanari 12 Newton 17:55.7 109
113 Mariquis Strickland 9 Carthage 17:58.7 110
114 Brendan Elam 11 Kearney 17:59.0 111
115 Josh Nunn 10 Truman 18:00.2
116 John Mark Steichen 10 Bishop Kelley 18:01.2 112
117 Nathan Myers 10 Bishop Kelley 18:01.3 113
118 Dylan Higgins 11 Carl Junction 18:01.5 114
119 Banner Updike 12 Kearney 18:02.2 115
120 Alex Mack 11 Lansing 18:03.0 116
121 Brandon Martin 12 Goddard Eisenhower 18:05.5 117
122 Parker Riess 12 Olathe-Northwest 18:06.3 118
123 Andrew Apgar 12 Kansas City-Turner 18:06.5
124 Sean Worthman 9 Lexington 18:07.5 119
125 Crayton Bina 12 Wichita-Kapa 18:09.4 120
126 Brode Hoff 10 Garden City 18:14.1 121
127 Chase Johnson 11 Shawnee Heights 18:15.3 122
128 Jack Niederee 12 Wichita-Kapa 18:16.5 123
129 Kyle Zapolnik 10 Shawnee Miss 18:18.3 124
130 Luke Schmidt 10 Newton 18:19.8 125
131 Gavin Strauss 11 Lexington 18:21.7 126
132 Evan Franke 9 Derby 18:22.6 127
133 Juillian Martinez 9 Garden City 18:22.9 128
134 Josh Robinson 11 Olathe-West 18:23.1 129
135 Reed Beyeler 10 Kearney 18:23.4 130
136 Zach Downey 9 Stilwell-Blu 18:23.6 131
137 Christian Mercer 9 Ozark 18:24.4 132
138 Alec Schlote 12 Shawnee Miss 18:24.5 133
139 Nathanial Baker 12 Lansing 18:25.9 134
140 Jeremiah Whitson 9 Wichita-Hays 18:26.1 135
141 Sam Overbey 12 Leavenworth 18:26.8 136
142 Eli Blaufuss 11 Newton 18:27.1 137
143 Conner Munsell 12 Salina South 18:28.4 139
143 Dawson Adams Hayden Catholic 18:28.4 138
145 Addison Sigg 10 Topeka 18:28.5 140
146 Evan McPhatter 11 Platte County 18:28.6 141
147 Robbie Gresty 11 Oak Park 18:28.9 142
148 Mark Butcher 10 Goddard Eisenhower 18:29.3 143
149 Logan Anglemyer 12 Wichita-Northwest 18:29.8 144
150 Austin Hess 11 Garden City 18:31.1 145
151 Will Stubbs 12 Stilwell-Blu 18:31.7 146
152 Henry Fasl 9 Olathe-Northwest 18:32.5 147
153 Dennis Maggard 11 Carl Junction 18:33.3 148
154 Joseph Srour 10 Bishop Kelley 18:33.6 149
155 Bradon Unkel 11 Derby 18:33.8 150
156 Sterling Hollond 12 Basehor-Linwood 18:34.4 151
157 Bryant Byers 12 Basehor-Linwood 18:34.5 152
158 Dawson Williams 9 Goddard Eisenhower 18:35.4 153
159 Tyler Gray 9 Oak Park 18:35.9 154
160 Ryder Amos 11 Olathe-West 18:37.1 155
161 Trey Galvan 10 Basehor-Linwood 18:37.8 156
162 Mark Davied 10 Wichita-Kapa 18:37.9 157
163 Griffin Gaggero 12 Shawnee Heights 18:40.1 158
164 Paul Sevart 9 Wichita-Hays 18:40.2 159
165 Andrew Hediger 12 Parkway South 18:40.7 160
166 Bryson Parke 12 Ozark 18:41.3 161
167 Dylan Fritz 10 Ozark 18:41.7 162
168 Aaron Reed 12 Lawrence 18:41.9 163
169 Alex Seelye 10 Junction City 18:42.9
170 Dustin Lopez 12 Leavenworth 18:43.1 164
171 Nick Saiz 11 Lexington 18:43.6 165
172 Ethan Garrett 11 Wichita-Northwest 18:43.6 166
173 Colton Ballard 9 Ozark 18:44.1 167
174 Jackson Theilen 11 Lawrence 18:45.1 168
175 Caden Pearson 9 Wichita-Hays 18:45.2 169
176 Cameron Smith 11 Kearney 18:45.5 170
177 Avery Harrington 11 Lawrence 18:45.8 171
178 Jonah Hodge 12 Newton 18:45.9 172
179 Sean Markert 12 Leavenworth 18:46.0 173
180 Caleb Koontz 9 Newton 18:46.0 174
181 Henry Harrison 11 Shawnee Miss 18:46.1 175
182 Andrew Rote 11 Plattsburg 18:46.8 176
183 Brady Myers 12 Basehor-Linwood 18:47.3 177
184 Nolan Slusser 11 Shawnee Heights 18:47.8 178
185 Jeffrey Ying 11 Parkway South 18:49.1 179
186 Quincy Eastlack 12 Shawnee Miss 18:50.7 180
187 Aidan Wells 11 Derby 18:51.1 181
188 Alex Linenberger 11 Salina South 18:52.0 182
189 Austin Schlink 9 Shawnee Heights 18:52.0 183
190 Joseph Kitchen 12 Wichita-Northwest 18:52.8 184
191 Cade Forrestt 9 Shawnee Heights 18:53.3 185
192 Marc Farris 9 Basehor-Linwood 18:53.9 186
193 Luke Oliver 9 Basehor-Linwood 18:54.0 187
194 Ryder Hunt 9 Farmington 18:54.8 188
195 Kellen Badgley 9 Carl Junction 18:54.9 189
196 Ben Gering 10 Newton 18:55.0 190
197 Alex Ling 9 Olathe-Northwest 18:55.1 191
198 Anthony Cervantes 10 Riley County 18:55.4 192
199 Reese Danitschek 11 Wichita-Kapa 19:01.0 193
200 Alex Green 11 Farmington 19:01.1 194
201 Hutton Collins 11 Riley County 19:02.4 195
202 Derek White 12 Lawrence 19:03.0 196
203 James Gillin Hayden Catholic 19:03.7 197
204 Bryan Contreras 10 Farmington 19:04.1 198
205 Jackson Soza Hayden Catholic 19:06.3 199
206 Nathan White 10 Oak Park 19:07.4 200
207 Sebastian Baker 9 Wichita-Hays 19:07.9 201
208 Malachi Pingleton 12 Oak Park 19:09.9 202
209 Dylan Newman 11 Ozark 19:10.6 203
210 Clay Dustin 9 Junction City 19:11.6
211 Jake Wilson 12 Basehor-Linwood 19:11.8 204
212 Sammy Wileman 12 Farmington 19:13.2 205
213 Hunter Wise 11 Riley County 19:14.7 206
214 Sean Toole 11 Oak Park 19:16.5 207
215 Brandon Hedrick 12 Wichita-Northwest 19:17.0 208
216 Garrett Ellis 10 Ozark 19:18.5 209
217 Jacob Wootton 10 Kearney 19:20.3 210
218 Ryan Ellis 10 Ozark 19:24.9 211
219 Lucas Dawson 10 Shawnee Miss 19:25.8 212
220 Jimmy Kozminski 11 Leavenworth 19:25.9 213
221 Dain Yale 11 Junction City 19:29.0
222 Jude Hickerson 10 Wichita-Kapa 19:31.5 214
223 Andrew Johnson 10 Topeka 19:33.9 215
224 Gavin Anderson 10 Farmington 19:36.5 216
225 David Naves 12 Topeka 19:37.7 217
226 Greg Treffer 9 Lexington 19:38.8 218
227 Ethan Emmons Hayden Catholic 19:40.9 219
228 Magnus Moeder 10 Derby 19:41.6 220
229 Parker Jackson 11 Topeka 19:43.5 221
230 Josh Meinhardt Hayden Catholic 19:44.6 222
231 Jacob Gernon 11 Topeka 19:45.9 223
232 Cole Thompson 12 Wichita-Hays 19:47.3 224
233 Hayden Torpey 11 Truman 19:47.9
234 Braydon Verbeck 10 Wichita-Northwest 19:51.9 225
235 Blake Masters Hayden Catholic 19:52.5 226
236 AJ Ortiz 11 Pittsburg 19:53.0
237 Justin Binnicker 12 Truman 19:54.7
238 Tristan Johnson 11 Derby 19:57.3 227
239 Kevin Flanigan 10 Leavenworth 20:01.5 228
240 Steven Quinton 10 Farmington 20:07.4 229
241 Colin Schreiber 10 Salina South 20:19.2 230
242 Sufian Damaj 12 Wichita-Northwest 20:33.4 231
243 Ben Hultgren 11 Salina South 20:44.6 232
244 Nick Schutz 10 Salina South 20:47.8 233
245 Ethan Smith 10 Oak Park 20:48.2 234
246 Ryan McClure 9 Riley County 21:08.3 235
247 Caleb Davis 9 Plattsburg 21:13.3 236
248 Colton Baker 11 Riley County 21:27.3 237
249 Joey Thoman 12 Plattsburg 21:34.7 238
250 Evan Schnider 11 Plattsburg 22:30.1 239
251 Jacob Cassell 10 Topeka 22:36.5 240
252 Austyn Horton 10 Plattsburg 22:46.7 241
253 Peyton Smith 11 Riley County 26:06.5 242
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Salida 164 10 15 25 29 85 92 99
Total Time: 1:25:19.70
Average: 17:03.94
2 Owasso 170 16 17 30 50 57 62
Total Time: 1:25:26.00
Average: 17:05.20
3 Lansing 180 6 18 22 52 82 116 134
Total Time: 1:25:25.90
Average: 17:05.18
4 Great Bend 207 20 21 34 56 76 81
Total Time: 1:25:59.10
Average: 17:11.82
5 Olathe-West 221 9 28 36 68 80 129 155
Total Time: 1:26:06.20
Average: 17:13.24
6 Shawnee Mission West 230 11 31 51 60 77 124 212
Total Time: 1:26:11.30
Average: 17:14.26
7 Wichita-East 234 12 14 24 90 94 103 105
Total Time: 1:26:08.90
Average: 17:13.78
8 Carthage 255 1 23 35 96 100 104 110
Total Time: 1:25:24.50
Average: 17:04.90
9 Platte County 299 44 54 61 65 75 98 141
Total Time: 1:27:07.60
Average: 17:25.52
10 Stilwell-Blue Valley 302 40 43 47 71 101 131 146
Total Time: 1:27:07.90
Average: 17:25.58
11 Shawnee Mission East 323 5 46 55 84 133 175 180
Total Time: 1:27:17.20
Average: 17:27.44
12 Goddard Eisenhower 331 8 39 78 89 117 143 153
Total Time: 1:27:21.80
Average: 17:28.36
13 Parkway South 333 41 48 59 88 97 160 179
Total Time: 1:27:28.80
Average: 17:29.76
14 Garden City 336 26 27 67 95 121 128 145
Total Time: 1:27:33.60
Average: 17:30.72
15 Lexington 366 2 32 87 119 126 165 218
Total Time: 1:27:47.50
Average: 17:33.50
16 Kearney 366 3 7 111 115 130 170 210
Total Time: 1:27:28.40
Average: 17:29.68
17 Bishop Kelley 413 45 63 91 102 112 113 149
Total Time: 1:28:20.80
Average: 17:40.16
18 Carl Junction 440 42 53 83 114 148 189
Total Time: 1:28:51.80
Average: 17:46.36
19 Wichita-Kapaun-Mt Carmel 486 13 73 120 123 157 193 214
Total Time: 1:29:29.70
Average: 17:53.94
20 Olathe-Northwest 493 70 72 86 118 147 191
Total Time: 1:29:31.20
Average: 17:54.24
21 Lawrence 521 37 74 79 163 168 171 196
Total Time: 1:29:58.70
Average: 17:59.74
22 Newton 562 19 109 125 137 172 174 190
Total Time: 1:30:22.20
Average: 18:04.44
23 Derby 585 58 69 127 150 181 220 227
Total Time: 1:30:42.60
Average: 18:08.52
24 Leavenworth 613 33 107 136 164 173 213 228
Total Time: 1:30:56.80
Average: 18:11.36
25 Wichita-Haysville-Campus 622 66 93 135 159 169 201 224
Total Time: 1:31:08.70
Average: 18:13.74
26 Salina South 661 4 106 139 182 230 232 233
Total Time: 1:32:04.50
Average: 18:24.90
27 Hayden Catholic 802 49 138 197 199 219 222 226
Total Time: 1:33:36.10
Average: 18:43.22
28 Wichita-Northwest 810 108 144 166 184 208 225 231
Total Time: 1:33:18.90
Average: 18:39.78
29 Basehor-Linwood 822 151 152 156 177 186 187 204
Total Time: 1:33:27.90
Average: 18:41.58
30 Ozark 825 132 161 162 167 203 209 211
Total Time: 1:33:42.10
Average: 18:44.42
31 Shawnee Heights 826 122 158 178 183 185
Total Time: 1:33:28.50
Average: 18:41.70
32 Farmington 849 64 188 194 198 205 216 229
Total Time: 1:33:40.61
Average: 18:44.12
33 Riley County 866 38 192 195 206 235 237 242
Total Time: 1:35:31.30
Average: 19:06.26
34 Oak Park 905 142 154 200 202 207 234
Total Time: 1:34:38.60
Average: 18:55.72
35 Topeka 1016 140 215 217 221 223 240
Total Time: 1:37:09.50
Average: 19:25.90
36 Plattsburg 1130 176 236 238 239 241
Total Time: 1:46:51.60
Average: 21:22.32
Event 7 Girls 5k Run CC Blue Varsity
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Women
1 Renee Trout 11 Independence 19:29.6 1
2 Riley Hiebert 11 Eudora 19:36.9 2
3 Hannah Burks 11 Beloit 19:39.5
4 Morgan Dierks 12 Sumner Academy 19:51.3
5 Lexi Kats 11 Norton Community 20:12.2 3
6 Elizabeth Kettler 12 Hiawatha 20:13.0 4
7 Ashlyn Harbaugh 9 Bennington 20:14.4 5
8 Peyton Piepho 10 Bennington 20:15.6 6
9 Abigail Zitter 11 Christ Preparatory 20:23.9 7
10 Alaina Stucky 12 Newton 20:25.8 8
11 Erin Topham 12 Berean Academy 20:28.2 9
12 Cailan Steward 12 Andover Central 20:36.7 10
13 Hayley Burks 11 Beloit 20:37.1
14 Lily Henkle 11 Notre Dame de Sion 20:40.1 11
15 Reagan Hiebert 11 Eudora 20:42.6 12
16 Elka Billings 11 Iola 20:45.4 13
17 Clare Hawkins 9 Scott Community 20:47.2 14
18 Rachel Stephans 12 Girard 20:49.3 15
19 Jordan Smith 12 Fredonia 20:50.9 16
20 Kya Johnson 12 Bennington 20:55.0 17
21 Kendall Coombes 10 Douglass 20:55.2 18
22 McKenna Esfeld 11 Great Bend 20:56.6 19
23 Dulce Ayala 12 Scott Community 20:57.5 20
24 Brooke Wiebe 11 Berean Academy 20:58.3 21
25 Maddie Montgomery 12 West Franklin 21:03.5 22
26 Emma Willison 11 Buhler 21:05.5 23
27 Daycee DeWindt 11 Buhler 21:07.3 24
28 Abigail Allred 10 Lutheran (Ka 21:16.1 25
29 Willour Emma 11 Towanda-Circle 21:16.5 26
30 Gemma Downey 10 Christ Preparatory 21:16.6 27
31 Emilia Diaz 9 Great Bend 21:19.1 28
32 Kinzington Kelley 10 Andover Central 21:32.1 29
33 Karrin Larson 12 Clay Center 21:34.8 30
34 Leann Trout 11 Independence 21:36.2 31
35 Maya Pattison 9 Eudora 21:37.1 32
36 Amaleigh Mattison 10 Buhler 21:37.2 33
37 Piper Wasinger 11 Scott Community 21:41.5 34
38 Iris Rees 11 Buhler 21:41.6 35
39 Nicole Jackson 12 Cameron 21:44.8 36
40 Brooklyn Goerhring 9 St. George-R 21:46.4 37
41 Brenna Richart 12 Notre Dame de Sion 21:46.6 38
42 Alysia Wagner 10 Kansas City 21:48.9 39
43 Jillian Stafford 12 Independence 21:49.3 40
44 Kynzie Underwood 12 Wamego 21:49.5 41
45 Emma Loomis 9 Great Bend 21:50.1 42
46 Lydia Nagomi Watanabe 10 Arkansas City 21:50.7
47 Ella Mayes 9 Newton 21:53.1 43
48 Lylia Fernandez 12 Newton 21:53.2 44
49 Julia Zeitler 11 Fredonia 21:54.3 45
50 Alyssa Anderson 9 Spring Hill 21:55.2 46
51 Rose Orrick 11 Notre Dame de Sion 21:55.2 47
52 Lauren Ada 11 Lutheran (Ka 21:57.0 48
53 Kalia Woodhead 12 Spring Hill 21:57.7 49
54 Macy Tucker 11 Meriden-Jeff 21:57.9 50
55 Ashley Salgado 11 Newton 21:58.9 51
56 Kate Madsen 10 Hiawatha 21:59.9 52
57 Molly Rossman 12 West Franklin 22:00.7 53
58 Jasmine Morey 12 Hiawatha 22:04.8 54
59 Peyton Wood 11 Fredonia 22:05.0 55
60 Skyler McAfee 12 Sabetha 22:05.1 56
61 Megan Vance 10 Scott Community 22:05.7 57
62 Emma Smith 12 Clay Center 22:06.5 58
63 Adaline Fulmer 9 Wamego 22:07.0 59
64 Bailey Leach 11 West Franklin 22:09.2 60
65 Jenna Frisbie 11 Oswego 22:11.8
66 Melia Martin 10 Eudora 22:12.5 61
67 Gabrielle Hall 12 Diamond 22:13.3
68 Lily Judd 9 West Franklin 22:13.9 62
69 Ursula Billings 9 Iola 22:14.4 63
70 Allison Kosberg 12 Spring Hill 22:16.0 64
71 Jayla Gore 10 Buhler 22:16.4 65
72 Brityn Bobo 10 Buhler 22:17.1 66
73 Sierra Saenz 11 St. George-R 22:18.2 67
74 Rachel Bycroft 11 Iola 22:18.3 68
75 Hannah Garland 10 St. Marys 22:19.4 69
76 Gretta Allen 12 Notre Dame de Sion 22:19.9 70
77 Molly Muray 9 Spring Hill 22:20.0 71
78 Mary Rosa 12 Hiawatha 22:23.2 72
79 Natalie Hibbard 10 Fredonia 22:23.3 73
80 Baylee Wolfe 10 McLouth 22:23.7
81 Reagan Clark 9 McLouth 22:23.8
82 Megan Miller 12 Buhler 22:24.7 74
83 Kalea Nippert 11 St. George-R 22:27.9 75
84 Amelia Onelio 9 Arkansas City 22:29.3
85 Diane Fink 12 Hutchinson-Trinity 22:29.9 76
86 Nina Trouve 11 Notre Dame de Sion 22:33.2 77
87 Megan Bartel 12 Newton 22:34.1 78
88 Rachel Pratt 10 Eudora 22:34.2 79
89 Kristi Chambers 10 Tonganoxie 22:34.9 80
90 Elle Dragone 9 Council Grove 22:35.0 81
91 Katherine Wombwell 10 Tonganoxie 22:35.5 82
92 Katie Sleichter 12 Clay Center 22:35.8 83
93 Daniela Rodriguez-Chaves 12 Pembroke Hill 22:36.7 84
94 Zoe Auld 12 Clay Center 22:38.0 85
95 Lydia Brown 11 Eudora 22:38.3 86
96 Natalie Garr 9 Cameron 22:39.3 87
97 Rebecka Choriego 9 Towanda-Circle 22:40.3 88
98 Elizabeth Singer 10 West Franklin 22:41.8 89
99 Emily Punches 10 Osage City 22:43.6 90
100 Stella Whalen 9 Eudora 22:43.9 91
101 Leah Wagner 12 Christ Preparatory 22:44.8 92
102 Madison Chiappetta 12 Lutheran (Ka 22:45.4 93
103 Lindsey Kane 11 Andover Central 22:47.8 94
104 Kaitlyn Caldwell 12 Burlington 22:48.7 95
105 Elisa Saenz 9 St. George-R 22:49.7 96
106 Webb Kate 11 Towanda-Circle 22:50.2 97
107 Ashlyn Zachgo 12 Wamego 22:50.4 98
108 Emma Vogel 10 Hutchinson-Trinity 22:52.1 99
109 Elysia Kunkler 11 Iola 22:54.2 100
110 Jaden Dorn 9 Sabetha 22:55.1 101
111 Blaise Ball 11 Perry-Lecompton 22:55.5
112 Megan Shireman 11 Girard 22:58.5 102
113 Abbi Clark 11 St. George-R 22:58.8 103
114 Maranda Mitchell 11 Douglass 22:59.9 104
115 Grace Martin 9 Wichita-Independent 23:06.5
116 Kenzie Meyer 10 Sabetha 23:07.1 105
117 India Williams 9 Pembroke Hill 23:08.3 106
118 Miah McCue 12 Osage City 23:08.3 107
119 Breanna Varriale 12 St. George-R 23:09.9 108
120 Bethany Choriego 10 Towanda-Circle 23:11.3 109
121 Dianna Snow 11 Norton Community 23:15.3 110
122 Chloe Richter 11 Royal Valley 23:15.6 111
123 Joy Steele 12 Osage City 23:17.1 112
124 Eva Romero 9 Tonganoxie 23:17.2 113
125 Isabelle Wessling 9 Christ Preparatory 23:17.8 114
126 Hannah Loomis 9 Great Bend 23:21.1 115
127 Mackenzie Mayer 9 Eudora 23:24.4
128 Rebecca McCreight 9 Spring Hill 23:26.1 116
129 Kate Erpelding 10 Eudora 23:29.3
130 Erica Shults 12 St. Marys 23:30.9 117
131 Laura Feuerbacher 11 Maryville 23:31.6
132 Josie Plumlee 9 Iola 23:32.4 118
133 Makayla Grosdidier 9 Eudora 23:34.2
134 Sierra Garcia 11 Hutchinson-Trinity 23:35.2 119
135 Alvarez Autumn 11 Towanda-Circle 23:37.3 120
136 Emma McCollum 9 Independence 23:39.6 121
137 Grace Bannon 12 Joliet Catholic 23:40.9 122
138 Madison Gilbert 11 Hiawatha 23:41.5 123
139 Isabella Melgren 9 Osage City 23:41.8 124
140 Dillan Elmquist 10 Notre Dame de Sion 23:43.1 125
141 Kristin Biltoft 9 Meriden-Jeff 23:44.7 126
142 Kyla Traub 9 Christ Preparatory 23:45.9 127
143 Codey Diehl 11 Wamego 23:46.0 128
144 Gracie Blackford 10 Wamego 23:46.9 129
145 Elanie Sturgeon 9 Iola 23:48.0 130
146 Cassidy Anderson 11 Caney Valley 23:48.5 131
147 Audrey Hammel 11 Joliet Catholic 23:49.0 132
148 Kairae Berry 9 Scott Community 23:49.6 133
149 Dara Mendoza 12 Independence 23:51.0 134
150 Katelyn Hedger 10 Andover Central 23:52.6 135
151 Angelina Mortelli 11 Oak Park 23:53.1
152 Nora Sjue 11 Pembroke Hill 23:53.1 136
153 Rebecca Froebe 11 Christ Preparatory 23:54.4 137
154 Malia Veer 10 Kansas City 23:54.4 138
155 Maren Blanka 12 Wamego 23:55.8 139
156 Jolie Hirsch 12 Perry-Lecompton 23:56.4
157 Grace Whisler 10 Buhler 23:57.9
158 Ashtyn Matzek 11 Berean Academy 24:00.9 140
159 Grace Fike 10 St. George-R 24:01.9 141
160 Cierra Hamlin 12 Osage City 24:02.3 142
161 Heather Wombwell 10 Tonganoxie 24:03.8 143
162 Madisyn Holloway 12 Iola 24:04.1 144
163 Tayler Kent 9 Hiawatha 24:04.2 145
164 Haley Orender 9 Girard 24:04.6 146
165 Paul Libby 12 Kansas City 24:04.9 147
165 Aidyn White 10 Buhler 24:04.9
167 Elizabeth Mascote 9 Council Grove 24:05.2 148
168 Saydee Shannon 9 Spring Hill 24:06.6 149
169 Lauren Wilson 12 Spring Hill 24:06.6 150
170 Anna Spellman 11 Clay Center 24:10.2 151
171 Brooklyn Lang 9 Tonganoxie 24:12.3 152
172 Regan Robinson 10 Bennington 24:13.2 153
173 Audrey Coltrane 10 Iola 24:13.7
174 Rosebelle Toledo 11 Chanute 24:13.7
175 Hannah Reynolds 12 Douglass 24:15.3 154
176 Kailey Gill 12 Norton Community 24:16.3 155
177 Hunter Lowdermilk 12 Sabetha 24:18.9 156
178 Averie Sharon 10 Iola 24:22.4
179 Sarah Shaffer 11 Wamego 24:23.0 157
180 Brianna Wasson 9 Douglass 24:25.5 158
181 Kassidy Schumann 10 Perry-Lecompton 24:26.1
182 Rylee Calderwood 11 Spring Hill 24:26.5
183 Candice Klofkorn 12 Osage City 24:27.0 159
184 Libby Engle 9 Andover Central 24:28.0 160
185 Candice Mick 9 Cameron 24:29.6 161
186 Auston Carr 11 Bennington 24:30.0 162
187 Grace Kuhlmann 12 Burlington 24:30.6 163
188 Samantha Aguilar 11 Scott Community 24:30.7 164
189 Payton Dickkut 10 Cameron 24:33.2 165
190 Paige Landrum 9 Tonganoxie 24:33.6 166
191 Hannah Mundt 12 Lutheran (Ka 24:34.0 167
192 Emma Hershberger 11 Buhler 24:36.2
193 Callie Perry 11 St. Marys 24:36.7 168
194 Sadie Ballou 9 Christ Preparatory 24:37.7 169
195 Sarah Sayles 12 Meriden-Jeff 24:38.9 170
196 Darbee Chard 12 Chanute 24:40.2
197 Reilly Manning 9 Norton Community 24:42.6 171
198 Olivia Shank 12 Hutchinson-Trinity 24:45.3 172
199 Delaney Huff 10 Eudora 24:46.0
200 Penner Fox 10 Fredonia 24:47.6 173
201 Maya Rodrigue 10 Towanda-Circle 24:49.8 174
202 Morgan Hammersmith 12 Hutchinson-Trinity 24:52.7 175
203 Lily Cannon 9 Royal Valley 24:52.8 176
204 Lorie Carpenter 10 Iola 24:53.4
205 Sydney Gleason 11 Eskridge-Mis 24:58.5 177
206 Macy Geiger 9 Tonganoxie 24:58.7 178
207 Chole Berner 10 Council Grove 25:00.2 179
208 Noel Hawkins 11 Towanda-Circle 25:01.1 180
209 Hannah Jones 9 Osage City 25:02.7 181
210 Lauren Galliher 9 Hutchinson-Trinity 25:03.2 182
211 Nikki Stueve 10 Hiawatha 25:06.7 183
212 Anh-Nhi Trinh 11 Great Bend 25:07.4 184
213 Kylie Graham 11 Cameron 25:07.8 185
214 Conneally Carly 12 Kansas City 25:08.0 186
215 Abby Finlayson 11 Burlington 25:10.0 187
216 Sara Haggard 12 Perry-Lecompton 25:11.5
217 RaeLyn Scott 12 Council Grove 25:15.7 188
218 Corgan Nickelson 11 Norton Community 25:19.6 189
219 Jill Duncan 10 Andover Central 25:22.4 190
220 Miranda Wiebe 10 Berean Academy 25:22.6 191
221 Corinna Montoya 9 St. Marys 25:23.4 192
222 Jeannie George 11 Bennington 25:25.1 193
223 Melissa Ng 9 Andover Central 25:26.3 194
224 Emma Sheldon 12 Pembroke Hill 25:27.6 195
225 Kati Burge 12 Norton Community 25:28.5 196
226 Sabrina Todd 9 Norton Community 25:28.9 197
227 Averie Tasker 9 West Franklin 25:30.8 198
228 Hannah Foster 10 Eskridge-Mis 25:32.3 199
229 Lea Humbel 12 Andover Central 25:33.3
230 Mia Krebs 10 Berean Academy 25:33.5 200
231 Molly Miller 11 Kansas City 25:33.8 201
232 Jerica Hockett 10 Chanute 25:33.9
233 Judith Garcia 9 Sumner Academy 25:34.5
234 Rachel Ada 9 Lutheran (Ka 25:39.4 202
235 Lucy Cunningham 12 Oak Park 25:42.2
236 Stephanie Bertino 11 Joliet Catholic 25:43.2 203
237 Chloe Stanley 11 Bennington 25:47.9 204
238 Jaclyn Begnoche 11 Clay Center 25:52.7 205
239 Emily Stewart 12 St. Marys 25:53.4 206
240 Jayla Johnson 10 St. Marys 25:55.1 207
241 Paige Akers 9 Burlington 25:57.1 208
242 Emily Alrbight 12 Royal Valley 25:58.4 209
243 Keely Steere 11 Council Grove 25:59.2 210
244 Brianna Teerink 11 Lutheran (Ka 26:00.0 211
245 Kaylee Andrews 9 Royal Valley 26:01.7 212
246 Madilyn Pritzel 11 Maryville 26:01.8
247 Kaylee Long 12 Burlington 26:02.2 213
248 Ella Taylor 11 Iola 26:02.5
249 Madisen Cochran 11 Sabetha 26:03.4 214
250 Amelia Weddle 10 Oak Park 26:07.5
251 Amy To 9 Great Bend 26:24.9 215
252 Kerstyn Rolf 12 Diamond 26:28.4
253 Zosia Czerwinski 12 Pembroke Hill 26:29.6 216
254 Micaiah Davis 11 Hutchinson-Trinity 26:34.8 217
255 Ally Dunlop 12 Burlington 26:36.1 218
256 Taylor Korte 9 Humboldt 26:44.5
257 Erin Ritter 11 Caney Valley 26:48.2 219
258 Serenia Short 9 Girard 26:48.6 220
259 Rachel Bynum 10 Sumner Academy 26:49.1
260 Brea Flaharty 10 Girard 26:54.3 221
261 Peyton Ross 12 Meriden-Jeff 27:02.4 222
262 Emma Browning 11 Kansas City 27:04.7 223
263 Ryleigh Clifton 11 Hutchinson-Trinity 27:07.3
264 Jadda Valley 10 Girard 27:09.5 224
265 Tessa Martin 10 Douglass 27:12.0 225
266 Reese Pohlman 10 Lutheran (Ka 27:12.8 226
267 Hailey Haines 11 Burlington 27:27.5 227
268 Devon Cokeley 12 Douglass 27:31.3 228
269 Erica Carney 9 Weaubleau 27:31.4
270 Alex Melendez 12 Humboldt 27:33.0
271 Alyssa Ramsey 11 Chanute 27:34.6
272 Caitlinn Mick 9 Cameron 27:35.5 229
273 Mariah Clopp 11 Caney Valley 27:45.3 230
274 Unruh Faith 12 Kansas City 27:46.6 231
275 Lani Wilson 11 Caney Valley 27:47.1 232
276 Kennedy Kosic 11 Kansas City 27:54.7
277 Raven Sage 11 Eskridge-Mis 27:58.5 233
278 Julia Dennis 10 Weaubleau 27:59.5
279 Zoey Wilson 10 Humboldt 28:02.6
280 Victoria Schuster 11 Lutheran (Ka 28:04.2
281 Sidney McMullen 12 Diamond 28:05.8
282 Larissa Dias 11 Great Bend 28:12.2 234
283 Raelynn Hugunin 12 Burlington 28:19.2
284 Caylie VanMeter 9 Eskridge-Mis 28:22.9 235
285 Eowynn Codney 9 Burlington 28:26.6
286 Haley Wilson 10 Cameron 28:27.0 236
287 Jessica Sandoz 10 West Franklin 28:38.6 237
288 Ellen Glynn 10 Sabetha 28:48.3 238
289 Kiikto Thomas 12 Royal Valley 29:16.5 239
290 Zora Mihelich 12 Joliet Catholic 29:20.0 240
291 Cierra Hansen 12 Meriden-Jeff 29:45.5 241
292 Krimson Clopp 9 Caney Valley 29:45.7 242
293 Shelby Kesler 11 Eskridge-Mis 29:49.1 243
294 Celena Lambeth 10 Weaubleau 29:55.5
295 Haleigh Dryer 10 Weaubleau 29:57.3
296 Peyten Galloway 9 Humboldt 30:40.7
297 Catrina Smith 9 Royal Valley 31:06.6 244
298 Elise Carlson 12 Joliet Catholic 31:06.7 245
299 Shyanne Shogrin 12 West Franklin 31:41.2
300 Grace Breshears 11 Burlington 32:03.2
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Buhler 180 23 24 33 35 65 66 74
Total Time: 1:47:48.00
Average: 21:33.60
2 Eudora 186 2 12 32 61 79 86 91
Total Time: 1:46:43.30
Average: 21:20.66
3 Newton 224 8 43 44 51 78
Total Time: 1:48:45.10
Average: 21:45.02
4 Notre Dame de Sion 243 11 38 47 70 77 125
Total Time: 1:49:15.00
Average: 21:51.00
5 Scott Community 258 14 20 34 57 133 164
Total Time: 1:49:21.50
Average: 21:52.30
6 West Franklin 286 22 53 60 62 89 198 237
Total Time: 1:50:09.10
Average: 22:01.82
7 Hiawatha 305 4 52 54 72 123 145 183
Total Time: 1:50:22.40
Average: 22:04.48
8 Independence 327 1 31 40 121 134
Total Time: 1:50:25.70
Average: 22:05.14
9 Bennington 343 5 6 17 153 162 193 204
Total Time: 1:50:08.20
Average: 22:01.64
10 Spring Hill 346 46 49 64 71 116 149 150
Total Time: 1:51:55.00
Average: 22:23.00
11 Iola 362 13 63 68 100 118 130 144
Total Time: 1:51:44.70
Average: 22:20.94
12 Fredonia 362 16 45 55 73 173
Total Time: 1:52:01.10
Average: 22:24.22
13 Christ Preparatory 367 7 27 92 114 127 137 169
Total Time: 1:51:29.00
Average: 22:17.80
14 St. George-Rock Creek 378 37 67 75 96 103 108 141
Total Time: 1:52:21.00
Average: 22:28.20
15 Great Bend 388 19 28 42 115 184 215 234
Total Time: 1:52:34.30
Average: 22:30.86
16 Clay Center 407 30 58 83 85 151 205
Total Time: 1:53:05.30
Average: 22:37.06
17 Andover Central 428 10 29 94 135 160 190 194
Total Time: 1:53:17.20
Average: 22:39.44
18 Towanda-Circle 440 26 88 97 109 120 174 180
Total Time: 1:53:35.60
Average: 22:43.12
19 Wamego 455 41 59 98 128 129 139 157
Total Time: 1:54:19.80
Average: 22:51.96
20 Lutheran (Kansas City) 535 25 48 93 167 202 211 226
Total Time: 1:56:11.90
Average: 23:14.38
21 Berean Academy 561 9 21 140 191 200
Total Time: 1:56:23.50
Average: 23:16.70
22 Tonganoxie 570 80 82 113 143 152 166 178
Total Time: 1:56:43.70
Average: 23:20.74
23 Osage City 575 90 107 112 124 142 159 181
Total Time: 1:56:53.10
Average: 23:22.62
24 Norton Community 628 3 110 155 171 189 196 197
Total Time: 1:57:46.00
Average: 23:33.20
25 Sabetha 632 56 101 105 156 214 238
Total Time: 1:58:29.60
Average: 23:41.92
26 Cameron 634 36 87 161 165 185 229 236
Total Time: 1:58:34.70
Average: 23:42.94
27 Hutchinson-Trinity 641 76 99 119 172 175 182 217
Total Time: 1:58:35.20
Average: 23:43.04
28 Douglass 659 18 104 154 158 225 228
Total Time: 1:59:47.90
Average: 23:57.58
29 Girard 704 15 102 146 220 221 224
Total Time: 2:01:35.30
Average: 24:19.06
30 Kansas City Christian Sch 711 39 138 147 186 201 223 231
Total Time: 2:00:30.00
Average: 24:06.00
31 Pembroke Hill 737 84 106 136 195 216
Total Time: 2:01:35.30
Average: 24:19.06
32 St. Marys 752 69 117 168 192 206 207
Total Time: 2:01:43.80
Average: 24:20.76
33 Council Grove 806 81 148 179 188 210
Total Time: 2:02:55.30
Average: 24:35.06
34 Meriden-Jefferson West 809 50 126 170 222 241
Total Time: 2:07:09.40
Average: 25:25.88
35 Burlington 866 95 163 187 208 213 218 227
Total Time: 2:04:28.60
Average: 24:53.72
36 Joliet Catholic 942 122 132 203 240 245
Total Time: 2:13:39.80
Average: 26:43.96
37 Royal Valley 947 111 176 209 212 239 244
Total Time: 2:09:25.00
Average: 25:53.00
38 Caney Valley 1054 131 219 230 232 242
Total Time: 2:15:54.80
Average: 27:10.96
39 Eskridge-Mission Valley 1087 177 199 233 235 243
Total Time: 2:16:41.30
Average: 27:20.26
Event 8 Boys 5k Run CC Blue Varsity
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Men
1 Tanner Lindahl 9 Buhler 16:23.8 1
2 Justin Hodge 10 Hiawatha 16:49.4 2
3 Cormick Logue 10 Girard 16:50.0 3
4 Brett Schoenhoffer 10 Andover Central 17:07.2 4
5 Kale Flores 11 Andover Central 17:09.0 5
6 Connor Hall 11 Norton Community 17:16.6 6
7 Calvin Morgan 12 Tonganoxie 17:18.4 7
8 Reno Lemon 12 Chanute 17:18.9 8
9 Jaret Pfizenmaier 11 Clay Center 17:19.4 9
10 Chase Ratliff 12 Weaubleau 17:20.6 10
11 eli Jacobson 11 Towanda-Circle 17:26.5 11
12 Ricky King 11 Norton Community 17:28.2 12
13 Austin Terry 10 Owensville 17:31.0 13
14 Kyler Kaniper 11 Silver Lake 17:38.2 14
15 Jack Adams 10 Iola 17:38.5 15
16 Emmitt Keller 11 Towanda-Circle 17:38.8 16
17 Gabe TenEyck 11 Silver Lake 17:38.8 17
18 Rand Lohrentz 12 Buhler 17:39.4 18
19 Bobby Lounsbury 12 Eudora 17:41.3 19
20 Caleb Lierman 12 Arkansas City 17:42.2 20
21 Coleman Gliddon 12 Pembroke Hill 17:43.1 21
22 Eric Frances 11 Scott Community 17:43.7 22
23 Trevor Pentlin 10 Winchester-J 17:44.1
24 Thomas Way 12 Pembroke Hill 17:44.2 23
25 Aiden Petrofsky 11 Parkway North 17:44.7 24
26 Jerratt Bradley 11 Eudora 17:48.4 25
27 Peyton Babcock 12 Chanute 17:52.5 26
28 Jaxson Kough 9 Scott Community 17:53.9 27
29 Hayden Keller 9 Buhler 17:53.9 28
30 Garrett Dumke 10 Maryville 17:54.0 29
31 Cordell Hendrickson 10 Buhler 17:56.1 30
32 James Masoner 12 Bishop Miege 17:56.9 31
33 Dylan Graham 11 Tonganoxie 17:58.9 32
34 Connor Seible 10 Andover Central 17:59.7 33
35 Jakob Foley 12 Tonganoxie 18:00.7 34
36 Theron Tucker 12 Scott Community 18:02.7 35
37 Cody Loganbill 9 Eudora 18:05.1 36
38 Michael D'Alfonso 10 Parkway North 18:05.3 37
39 Cole Regehr 12 Iola 18:06.1 38
40 cristian hinrichs 12 Lutheran (Ka 18:06.3 39
41 Hunter Ulbrich 11 Girard 18:07.5 40
42 Paul Tyree 10 Owensville 18:07.8 41
43 Corey Ames 10 Weaubleau 18:08.2 42
44 Bam Wizeman 9 Owensville 18:08.5 43
45 Derry Ryan 11 Towanda-Circle 18:10.1 44
46 Seth Jarvis 10 Burlington 18:10.3 45
47 Cameron O'Neal 10 Owensville 18:11.1 46
48 Corbin Lierman 12 Arkansas City 18:11.4 47
49 Jake Edholm 11 Tonganoxie 18:12.3 48
50 Carson Hufferd 12 Independence 18:14.6
51 Jace Watkins 12 Burlington 18:15.8 49
52 Pierce Klaassen 12 Arkansas City 18:16.5 50
53 Dalton Murray 11 Clay Center 18:16.8 51
54 Bret Plumlee 12 Iola 18:17.1 52
55 Nue Tinajero 11 Royal Valley 18:17.3 53
56 Jacob White 10 Wamego 18:17.6 54
57 Jacob Porter 10 Beloit 18:18.7
58 Ethan Warner 10 Girard 18:18.8 55
59 Simeon keller 10 Towanda-Circle 18:19.3 56
60 Nicholas Martisko 11 Inman 18:21.4
61 Bryson Schoenhofer 11 Towanda-Circle 18:21.9 57
62 Matthew Ciarlette 12 Joliet Catholic 18:22.3 58
63 nathan fisher 11 Lutheran (Ka 18:22.8 59
64 Andrew Lierz 11 Hiawatha 18:25.0 60
65 Henry Glynn 12 Sabetha 18:25.2 61
66 Jason Schroeder 12 Silver Lake 18:25.6 62
67 Isaac Zitter 9 Christ Preparatory 18:26.0 63
68 Tyler Husch 10 Cameron 18:26.4 64
69 Jonah Stephen 10 Tonganoxie 18:28.9 65
70 Zachary Kizer 11 Maryville 18:29.9 66
71 Birnbaum Drew 12 Kansas City 18:30.2 67
72 Braxton Dixon 11 Spring Hill 18:30.8 68
73 caleb schempp 12 Lutheran (Ka 18:31.6 69
74 Devon Walker 12 Chanute 18:32.1 70
75 Ryan Neill 12 Buhler 18:32.5 71
76 Gabe Hogan 12 Parkway North 18:33.1 72
77 Chance Kopsa 12 Beloit 18:33.3
78 Caleb Shea 10 Wamego 18:33.8 73
79 Caden Dillon 10 Sabetha 18:34.3 74
80 Kolton Field 9 Norton Community 18:35.2 75
81 Dakota Tireman 11 Douglass 18:35.6
82 Colton Stage 12 Arkansas City 18:35.8 76
83 Liam Jones 12 Hiawatha 18:37.0 77
84 Jackson Chu 10 Pembroke Hill 18:37.5 78
85 Eli Artzer 10 Wamego 18:38.3 79
86 Xavier Lester 11 Andover Central 18:38.4 80
87 Zan Martin 12 Eudora 18:38.6 81
88 Charlie Hill 10 Bishop Miege 18:38.8 82
89 Wyatt O'Leary 12 Spring Hill 18:40.6 83
90 Tommy O'Leary 10 Spring Hill 18:42.6 84
91 Michael Maldonado 11 Hutchinson-Trinity 18:43.3 85
92 Mitchell Broyles 9 Burlington 18:44.5 86
93 Jeric Heath 11 Council Grove 18:44.7 87
94 Jack Brouilette 10 Andover Central 18:46.6 88
95 Josh Bosley 12 Tonganoxie 18:46.6 89
96 Brendan Rogers 12 Tonganoxie 18:48.1 90
97 Chase Mathews 9 Arkansas City 18:48.7 91
98 Zach Biel 11 Hutchinson-Trinity 18:49.0 92
99 Trayton Walker 9 Oswego 18:49.3
100 Wyatt Browning 12 Kansas City 18:49.4 93
101 Zephan Rodriguez 10 Bishop Miege 18:49.6 94
102 Josh Mitts 12 Perry-Lecompton 18:51.7 95
103 Etai Dean 12 Parkway North 18:52.2 96
104 Riley Glassbrenner 12 Christ Preparatory 18:53.1 97
105 Caleb Zitter 9 Christ Preparatory 18:53.1 98
106 Jackson Hargroves 10 Pembroke Hill 18:53.4 99
107 Walker Stromgren 11 Osage City 18:54.1 100
108 Jeremy Haverkamp 12 West Franklin 18:54.8 101
109 Ethan Collins 12 Parkway North 18:55.1 102
110 Stephen Mitchel 12 Spring Hill 18:55.3 103
111 Graham Hampton 12 Parkway North 18:55.3 104
112 Jared Plake 9 McLouth 18:55.7 105
113 Nick Price 12 Wamego 18:55.8 106
114 Tristen Brummer 12 Beloit 18:57.0
115 Tucker Gosselin 12 Norton Community 18:59.0 107
116 Darius Stewart 11 Arkansas City 19:01.9 108
117 Nolan Churchman 11 St. George-R 19:02.3 109
118 Treydan Williams 11 Owensville 19:02.5 110
119 Wyatt Orender 10 Osage City 19:03.2 111
120 Jonathan Pallotto 10 Pembroke Hill 19:05.0 112
121 Elijah Fawson 11 Iola 19:05.1 113
122 Carson Gilbert 9 Hiawatha 19:06.6 114
123 Ryan Zipprich 10 Hutchinson-Trinity 19:07.1 115
124 Riley Jay 10 Iola 19:07.5 116
125 Hayden Clements 10 Bishop Miege 19:07.7 117
126 John Milligan 10 Fredonia 19:08.3 118
127 Taylor Hughes 11 Hiawatha 19:08.9 119
128 Brian Payer 10 Burlington 19:09.2 120
129 Seth Barlow 12 Humboldt 19:09.3 121
130 Skyler Karns 11 Osage City 19:09.3 122
131 Colton Lohrentz 10 Buhler 19:10.2 123
132 Mark Patterson 12 Bishop Miege 19:10.8 124
133 Cameron TenEyck 9 Silver Lake 19:10.9 125
134 Jessye Schumann 12 Perry-Lecompton 19:11.6 126
135 Eli Mehaffey 10 Bishop Miege 19:11.9 127
136 James Jones 11 St. Marys 19:12.0 128
137 Roberto Apodaca 10 Scott Community 19:12.3 129
138 Alek Tipsword 9 Clay Center 19:13.2 130
139 Brayden Dressman 9 Buhler 19:14.1 131
140 Justin Downey 12 West Franklin 19:14.5 132
141 Wyatt Wright 10 Towanda-Circle 19:14.9 133
142 Eli Baker 11 Fredonia 19:15.3 134
143 Ethan Ferrell 11 Christ Preparatory 19:15.4 135
144 Kurtis McCormick 9 Eudora 19:16.2 136
145 Kaiden Gannaway 10 Weaubleau 19:16.4 137
146 Luke Browning 9 Kansas City 19:17.6 138
147 Max Holcomb 9 Andover Central 19:17.9 139
148 Taylor Smith 10 Fredonia 19:18.1 140
149 Caden Hanrahan 10 Cameron 19:18.2 141
150 Kelvin Bell 11 Sumner Academy 19:19.0
151 Ivan Solis 10 Arkansas City 19:19.5 142
152 Chase Sims 11 Maryville 19:20.4 143
153 PJ Myers 12 Eskridge-Mis 19:20.7
154 Trenton Wilson 10 Chanute 19:21.0 144
155 Tristan McCann 11 St. Marys 19:21.9 145
156 Cale Sterling 9 Maryville 19:22.6 146
157 Nathan Louk 10 Iola 19:22.9 147
158 Cole Rice 11 Clay Center 19:23.3 148
159 Colin Batliner 9 Bishop Miege 19:23.6 149
160 matthew barrett 12 Lutheran (Ka 19:26.2 150
161 Cailin Grame 12 Eskridge-Mis 19:27.3
162 Nathan Bashore 12 Inman 19:28.5
163 Tavon Bass 12 Iola 19:29.0 151
164 Austin Koerperich 12 Norton Community 19:30.0 152
165 Eli Crutchfield 9 Burlington 19:30.0 153
166 Kaden Carbajo 12 Spring Hill 19:30.1 154
167 Zeb Harris 10 Wellsville 19:30.1 155
168 Brandon Miller 12 Weaubleau 19:30.6 156
169 Christian Shaffer 10 Hiawatha 19:31.6 157
170 Josh Brewster 11 Wellsville 19:32.2 158
171 Nate Steensma 12 Parkway North 19:32.6 159
172 Shane Orender 10 Osage City 19:33.1 160
173 Axl Linsner 11 Towanda-Circle 19:33.1 161
174 Reece Sollars 10 Perry-Lecompton 19:33.4 162
175 Mathew Miller 10 Lebo 19:33.8
176 Malachi Barron 10 Eudora 19:33.9 163
177 Adam Delekta 11 Osage City 19:34.9 164
178 Aiden Caldwell 10 Burlington 19:35.9 165
179 Wyatt Biddle 10 Arkansas City 19:36.8
180 John Sullivan 9 Christ Preparatory 19:37.3 166
181 Ethan Elliott 9 Wellsville 19:38.1 167
182 Nathan Hassler 9 West Franklin 19:38.8 168
183 Jim Gant 12 Council Grove 19:39.1 169
184 Caleb Sanders 11 Caney Valley 19:40.4 170
185 Calvin McPherson 11 Perry-Lecompton 19:41.1 171
186 Jaokob Lovendahl 12 Bennington 19:41.2 172
187 Joe Forbes 12 Buhler 19:41.2
188 August Forsberg 10 McLouth 19:41.3 173
189 David McCarthy 12 St. Marys 19:42.5 174
190 Cameron Betz 12 Bennington 19:42.7 175
191 Traeger Rader 9 Eudora 19:43.0 176
192 David Adair 12 Christ Preparatory 19:43.4 177
193 Kody Driskill 11 McLouth 19:43.7 178
194 Johnny Lozano 11 Holcomb 19:44.1 179
195 Aden Steineker 10 Owensville 19:44.4 180
196 Jacob Roach 12 Cameron 19:45.6 181
197 James Bartlett 10 Perry-Lecompton 19:46.4 182
198 Nicholas Hatfield 10 West Franklin 19:47.2 183
199 Ethan Hill 10 Clay Center 19:50.8 184
200 Adrian Becannon 12 Chanute 19:51.1 185
201 Zach Schletzbaum 9 Hutchinson-Trinity 19:51.2 186
202 Caden Dean 10 Perry-Lecompton 19:51.7 187
203 Sean Dalton 10 Diamond 19:52.2 188
204 Conner Erhart 11 Wellsville 19:52.7 189
205 Ben Guy 12 Girard 19:53.6 190
206 Brady Blanka 11 Wamego 19:53.9 191
207 Nate Ohlson 9 Bennington 19:54.4 192
208 Trenton Smith 9 Girard 19:55.2 193
209 Chase Rooney 12 Spring Hill 19:55.8 194
210 Dayton Rindt 11 Bennington 19:56.8 195
211 Jackson Stoppel 11 Holcomb 19:57.0 196
212 Eric Diaz 9 Lyons 19:57.2
213 Tyler Kueser 12 Chanute 19:57.2 197
214 Ethan Totty 12 Burlington 19:57.6 198
215 Casen Steere 12 Council Grove 19:57.7 199
216 Nicholas Galindo 12 Parkway North 19:58.6
217 Jonathan Fischer 9 Lutheran (Ka 19:59.0 200
218 Tanner Shoup 10 St. George-R 20:00.2 201
219 Jalen Havel 12 Wamego 20:01.0 202
220 Mason Urban 10 Norton Community 20:01.7 203
221 Scott Hoehn 9 Wellsville 20:03.6 204
222 Brandon Spielman 11 Clay Center 20:06.7 205
223 Ethan Pruitt 10 Hiawatha 20:07.9 206
224 Josh Glasgow 12 Chanute 20:08.0 207
225 Samuel Allred 10 Lutheran (Ka 20:08.3 208
226 John Paul Randall 9 Christ Preparatory 20:08.4 209
227 Garrett Brummett 12 Bennington 20:09.6 210
228 Blake Ohlmeier 12 Wellsville 20:09.9 211
229 Riley Goss 10 Norton Community 20:10.2 212
230 Luke Yokum 11 Humboldt 20:11.7 213
231 Andrew Srch 10 Weaubleau 20:12.6 214
232 Matthew Davidson 12 Clay Center 20:13.6 215
233 Kael Knittel 9 Spring Hill 20:14.0 216
234 Ben Stanley 9 Bennington 20:15.1 217
235 Kale Link 9 West Franklin 20:15.5 218
236 Cooper LeFort 12 Perry-Lecompton 20:15.6 219
237 Logan Brummer 9 Beloit 20:16.3
238 Nahcs Wahwassuck 9 Royal Valley 20:18.0 220
239 Luke Dema 10 Pembroke Hill 20:18.4 221
240 Matt Jones 11 Girard 20:19.7 222
241 Dawson Dwyer 10 Wellsville 20:20.1 223
242 Carson Sevart 12 Girard 20:20.1 224
243 Tyrese Bishop 9 Sabetha 20:22.1 225
244 Andrew Irwin 12 Council Grove 20:23.5 226
245 Drew Wilhite 9 Humboldt 20:25.1 227
246 Derek Mesa 11 Holcomb 20:25.9 228
247 Darrin Funk 10 Sabetha 20:27.1 229
248 James Schultz 9 Lutheran (Ka 20:28.0 230
249 Aidan Colligan 10 Pembroke Hill 20:28.7 231
250 Wyatt Weiss 11 Lebo 20:29.2
251 Conner Inman 9 Meriden-Jeff 20:30.0 232
252 Evan Allen 10 St. George-R 20:32.7 233
253 Jesse Thacher 9 McLouth 20:34.6 234
254 Christian McAlister 11 Royal Valley 20:35.0 235
255 Eric Shapland 9 Scott Community 20:35.2 236
256 Josh Bridgewater 12 Hutchinson-Trinity 20:35.4 237
257 Cole Rubick 10 West Franklin 20:35.8 238
258 Calvin Ogden 9 Royal Valley 20:36.9 239
259 Nigel Vaught 10 Kansas City 20:39.7 240
260 Michael Rodriguez 11 Joliet Catholic 20:41.8 241
261 Nash Hill 10 Kansas City 20:43.0 242
262 Connor Biswell 9 St. Marys 20:44.0 243
263 Micah Romines 11 Sabetha 20:47.2 244
264 Noah McIntosh 10 Andover Central 20:48.4 245
265 Shane Dudley 9 Eskridge-Mis 20:49.6
266 Rusty Rupert 11 Caney Valley 20:50.6 246
267 Isaac Mountain 9 Silver Lake 20:53.1 247
268 Braxton Sizemore 9 Holcomb 20:54.1 248
269 Miles Dunham 10 Independence 20:55.3
270 Aaron Burrell 10 Spring Hill 20:57.2
271 Elias Mathews 10 Kansas City 20:58.2 249
272 Jeremiah Schultz 11 Lutheran (Ka 20:58.6
273 Brandon Kirk 12 Lyons 21:00.4
274 Luke Spotafora 11 Joliet Catholic 21:00.7 250
275 Braden Stillmaker 9 Spring Hill 21:01.7
276 Trever Crisp 11 Caney Valley 21:01.9 251
277 Mikey Bradley 10 Caney Valley 21:02.2 252
278 Dan Mailloux 12 Hutchinson-Trinity 21:05.0 253
279 Roger Powell 10 Douglass 21:05.0
280 Caleb Kats 12 Silver Lake 21:06.9 254
281 Colby Mcmanis 11 Girard 21:08.4
282 Erick Castillo 9 Scott Community 21:09.1 255
283 Logan Yeadon 12 Scott Community 21:10.0 256
284 Grady Postrach 10 Caney Valley 21:11.6 257
285 Ian Clark 9 St. George-R 21:13.4 258
286 Trent Streeter 10 Meriden-Jeff 21:13.6 259
287 Jake Walker 10 Maryville 21:13.7 260
288 dan smith 11 Lutheran (Ka 21:14.0
289 Brett Henry 9 Cameron 21:18.0 261
290 Chase Biswell 12 St. Marys 21:18.4 262
291 Jake Frazier 11 Diamond 21:18.7 263
292 Jordan Norman 12 Spring Hill 21:18.8
293 Knernschield Ryan 12 Kansas City 21:19.0 264
294 Elijah Caldwell 11 Burlington 21:19.9
295 Blake Norman 9 Spring Hill 21:21.1
296 Briar Tucker 11 Weaubleau 21:22.5 265
297 Fabyan Damian 12 Joliet Catholic 21:23.0 266
298 Dryden Powell 11 Council Grove 21:26.1 267
299 Caleb Coronado 12 Humboldt 21:26.6 268
300 Jacob Bryant 10 Cameron 21:31.1 269
301 Alex Bennett 9 McLouth 21:31.9 270
302 John Bevitt 9 Meriden-Jeff 21:33.2 271
303 Thomas Wilhelm 11 Cameron 21:33.7 272
304 Stephen Kyler 10 Caney Valley 21:34.6 273
305 Britton Hamman 11 Osage City 21:37.1 274
306 Travis Stiles 11 Royal Valley 21:39.4 275
307 Brock McCue 10 Osage City 21:39.8 276
308 Sherzod Isaev 12 Sabetha 21:41.4 277
309 Cameron Robinson 11 Kansas City 21:41.8
310 Kyle Sexton 12 Weaubleau 21:42.6 278
311 Memphis Cochran 9 Sabetha 21:44.1 279
312 Tyler Woods 11 St. George-R 21:44.7 280
313 Thane Meadows 10 Humboldt 21:46.7 281
314 Ian Sommers 9 Fredonia 21:48.9 282
315 Jack Smith 12 Joliet Catholic 21:51.8 283
316 Noah King 9 West Franklin 21:52.0 284
317 Diego Solis 11 Sumner Academy 21:55.6
318 Tanner Theel 9 Osage City 21:59.5
319 Daniel Gifford 12 Burlington 22:03.7
320 Daegan VanPelt 9 Holcomb 22:03.8 285
321 Tristan Brown 11 Cameron 22:06.2 286
322 Logan Huser 9 Fredonia 22:07.5 287
323 Blake Haar 12 Iola 22:08.0
324 John Allen 12 St. George-R 22:13.4 288
325 Isaac Buchman 10 Council Grove 22:20.1 289
326 Judson Mathis 11 Royal Valley 22:24.7 290
327 Danny Harris 11 Sumner Academy 22:33.8
328 Jesse Rodgers 9 Council Grove 22:44.4 291
329 Phillipe Manga 10 Hutchinson-Trinity 22:46.3 292
330 Mateo Garza 9 Meriden-Jeff 22:50.7 293
331 Nolan Chatham 9 Meriden-Jeff 22:59.2 294
332 Cameron Harrell 9 Sabetha 23:00.6
333 Aeron Miller 10 Caney Valley 23:00.8 295
334 Aydin DeLong 9 St. Marys 23:09.5 296
335 Michael Debus 12 Meriden-Jeff 23:17.8 297
336 Jacob Anderson 11 West Franklin 23:33.0
337 Evan Davis 10 Meriden-Jeff 23:35.0 298
338 Kaden Culbertson 9 Diamond 23:46.7 299
339 Blake Bowser 9 Sabetha 23:49.4
340 Tyler Magiaracino 12 Council Grove 23:51.3
341 Jack Wiedmann 10 Royal Valley 23:58.0 300
342 Paul Pearson 9 Sabetha 24:04.3
343 Creek Tucker 10 Weaubleau 24:17.5
344 Milo Chatham 9 Meriden-Jeff 25:07.2
345 Zac Schmelzle 12 Meriden-Jeff 25:15.8
346 Blake Grube 9 Diamond 25:17.7 301
347 TJ Boydstun 11 Spring Hill 25:25.1
348 Cooper Woods 9 Humboldt 27:10.1 302
349 Nicholas Chiappetta 9 Lutheran (Ka 27:33.5
350 Ethan Cupp 9 Diamond 27:40.1 303
351 riley dickhut 11 Lutheran (Ka 30:33.8
352 Michael Kelsay 12 Sumner Academy 31:05.2
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Buhler 148 1 18 28 30 71 123 131
Total Time: 1:28:25.70
Average: 17:41.14
2 Towanda-Circle 184 11 16 44 56 57 133 161
Total Time: 1:29:56.60
Average: 17:59.32
3 Tonganoxie 186 7 32 34 48 65 89 90
Total Time: 1:29:59.20
Average: 17:59.84
4 Andover Central 210 4 5 33 80 88 139 245
Total Time: 1:29:40.90
Average: 17:56.18
5 Owensville 253 13 41 43 46 110 180
Total Time: 1:31:00.90
Average: 18:12.18
6 Arkansas City 284 20 47 50 76 91 108 142
Total Time: 1:31:34.61
Average: 18:18.92
7 Eudora 297 19 25 36 81 136 163 176
Total Time: 1:31:29.61
Average: 18:17.92
8 Parkway North 331 24 37 72 96 102 104 159
Total Time: 1:32:10.40
Average: 18:26.08
9 Pembroke Hill 333 21 23 78 99 112 221 231
Total Time: 1:32:03.20
Average: 18:24.64
10 Iola 334 15 38 52 113 116 147 151
Total Time: 1:32:14.30
Average: 18:26.86
11 Norton Community 352 6 12 75 107 152 203 212
Total Time: 1:31:49.00
Average: 18:21.80
12 Hiawatha 372 2 60 77 114 119 157 206
Total Time: 1:32:06.90
Average: 18:25.38
13 Chanute 433 8 26 70 144 185 197 207
Total Time: 1:32:55.60
Average: 18:35.12
14 Bishop Miege 448 31 82 94 117 124 127 149
Total Time: 1:33:43.80
Average: 18:44.76
15 Scott Community 449 22 27 35 129 236 255 256
Total Time: 1:33:27.80
Average: 18:41.56
16 Burlington 453 45 49 86 120 153 165 198
Total Time: 1:33:49.80
Average: 18:45.96
17 Silver Lake 465 14 17 62 125 247 254
Total Time: 1:33:46.60
Average: 18:45.32
18 Girard 481 3 40 55 190 193 222 224
Total Time: 1:33:05.10
Average: 18:37.02
19 Spring Hill 492 68 83 84 103 154 194 216
Total Time: 1:34:19.40
Average: 18:51.88
20 Wamego 503 54 73 79 106 191 202
Total Time: 1:34:19.40
Average: 18:51.88
21 Lutheran (Kansas City) 517 39 59 69 150 200 208 230
Total Time: 1:34:25.90
Average: 18:53.18
22 Clay Center 522 9 51 130 148 184 205 215
Total Time: 1:34:03.50
Average: 18:48.70
23 Christ Preparatory 559 63 97 98 135 166 177 209
Total Time: 1:35:04.90
Average: 19:00.98
24 Weaubleau 559 10 42 137 156 214 265 278
Total Time: 1:34:28.40
Average: 18:53.68
25 Maryville 644 29 66 143 146 260
Total Time: 1:36:20.60
Average: 19:16.12
26 Osage City 657 100 111 122 160 164 274 276
Total Time: 1:36:14.60
Average: 19:14.92
27 Hutchinson-Trinity 715 85 92 115 186 237 253 292
Total Time: 1:37:06.00
Average: 19:25.20
28 Perry-Lecompton 736 95 126 162 171 182 187 219
Total Time: 1:37:04.20
Average: 19:24.84
29 Kansas City Christian Sch 780 67 93 138 240 242 249 264
Total Time: 1:37:59.90
Average: 19:35.98
30 West Franklin 802 101 132 168 183 218 238 284
Total Time: 1:37:50.80
Average: 19:34.16
31 Sabetha 833 61 74 225 229 244 277 279
Total Time: 1:38:35.90
Average: 19:43.18
32 Wellsville 873 155 158 167 189 204 211 223
Total Time: 1:38:36.70
Average: 19:43.34
33 Cameron 916 64 141 181 261 269 272 286
Total Time: 1:40:19.30
Average: 20:03.86
34 Bennington 944 172 175 192 195 210 217
Total Time: 1:39:24.70
Average: 19:52.94
35 Council Grove 948 87 169 199 226 267 289 291
Total Time: 1:40:11.10
Average: 20:02.22
36 St. Marys 952 128 145 174 243 262 296
Total Time: 1:40:18.80
Average: 20:03.76
37 McLouth 960 105 173 178 234 270
Total Time: 1:40:27.20
Average: 20:05.44
38 Fredonia 961 118 134 140 282 287
Total Time: 1:41:38.10
Average: 20:19.62
39 Royal Valley 1022 53 220 235 239 275 290 300
Total Time: 1:41:26.60
Average: 20:17.32
40 St. George-Rock Creek 1081 109 201 233 258 280 288
Total Time: 1:42:33.30
Average: 20:30.66
41 Joliet Catholic 1098 58 241 250 266 283
Total Time: 1:43:19.60
Average: 20:39.92
42 Humboldt 1110 121 213 227 268 281 302
Total Time: 1:42:59.40
Average: 20:35.88
43 Holcomb 1136 179 196 228 248 285
Total Time: 1:43:04.90
Average: 20:36.98
44 Caney Valley 1176 170 246 251 252 257 273 295
Total Time: 1:43:46.70
Average: 20:45.34
45 Meriden-Jefferson West 1349 232 259 271 293 294 297 298
Total Time: 1:49:06.70
Average: 21:49.34
46 Diamond 1354 188 263 299 301 303
Total Time: 1:57:55.40
Average: 23:35.08
Event 9 Girls 5k Run CC Crimson/Blue JV
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Women
1 Ella Eureste 9 Bishop Kelley 19:38.5 1
2 Katie Booth 12 Owasso 20:25.9 2
3 Bella Thompson 9 Bishop Kelley 21:01.1 3
4 Keira Ley 9 Bishop Kelley 21:13.8 4
5 Sarah Treiber 10 Chaparral 21:38.4 5
6 Peyton Palmer 11 Stilwell-Blu 21:45.2 6
7 Kyla Colomina 9 Chaparral 21:58.8 7
8 Jenna Jurgensmeyer 10 Platte County 22:05.4 8
9 Rachel Ediden 12 Hickman 22:06.8 9
10 Ann-Marie Henderson 9 Hickman 22:07.9 10
11 Anna Jones 9 Basehor-Linwood 22:09.1 11
12 Brooke Johnson 11 Ankeny 22:14.3 12
13 Macy Henderson 10 Owasso 22:14.9 13
14 Ragan Dutcher 10 Shawnee Miss 22:16.4 14
15 Brooke Poelman 10 Chaparral 22:17.4 15
16 Carmen Caudillo 11 Liberty 22:23.0 16
17 Emma Schultz 9 Topeka-Seaman 22:24.3 17
18 Sasha Hough 9 Liberty 22:27.3 18
19 Emilia Gibbs 10 Shawnee Miss 22:28.7 19
20 Eva Van de Mortel 10 Ankeny 22:29.6 20
21 Ellie Graham 9 Stilwell-Blu 22:29.7 21
22 Katie Lawson 10 Hickman 22:30.2 22
23 Lydia Underwood 11 Shawnee Miss 22:31.6 23
24 Kristina Sidorova 11 Hickman 22:34.5 24
25 Helen Okun 12 Topeka-Seaman 22:38.3 25
26 Bridget Hebner 11 Chaparral 22:39.0 26
27 Abby Johnson 10 Ankeny 22:39.8 27
28 Emeri Watkins 10 Topeka-Seaman 22:42.1 28
29 Jordan Dix 9 Parkway South 22:44.6 29
30 Arissa Huff 9 Owensville 22:44.7
31 Cate Hornak 9 Bishop Kelley 22:47.3 30
32 Amanda Seggerman 9 Liberty 22:48.1 31
33 Ally Phongsavanh 10 Ankeny 22:52.5 32
34 Cassidy Eschliman 9 Junction City 22:53.4
35 Calyssa Wright 10 Ankeny 22:55.1 33
36 Hannah Loftus 10 Ankeny 22:55.3 34
37 Maggie Latenser 10 Bishop Miege 22:55.6 35
38 Michaela Crow 9 Flint Hills 22:57.6
39 Carla Marquez 9 Carthage 22:59.5 36
40 Eleanor Dobbles 11 Stilwell-Blu 23:01.9 37
41 Ava Jordan 9 Shawnee Heights 23:03.7
42 Katrina Zuelke 11 Liberty 23:06.6 38
43 Ruby Vera 11 Owasso 23:07.7 39
44 Katie Chastain 11 Bishop Kelley 23:08.4 40
45 Hazel Eastlack 11 Shawnee Miss 23:09.9 41
46 Anna Schmitz 9 Ankeny 23:10.1 42
47 Tristan Fangman 10 Topeka-Seaman 23:12.0 43
48 Sierra Valentine 10 Chaparral 23:14.3 44
49 Claire VanEssendelft 9 Parkway South 23:14.6 45
50 Rebecca Tonkin 9 Stilwell-Blu 23:14.9 46
51 Mycah Schmidt 12 Platte County 23:15.8 47
52 Kara McCaskey 11 Shawnee Miss 23:20.8 48
53 Hadley McBride 10 Carthage 23:21.0 49
54 Abbey Riggs 11 Liberty 23:21.3 50
55 Meredith Jones 9 Hickman 23:21.7 51
56 Chloe Devlin 11 Topeka-Seaman 23:22.4 52
57 Chloe Smiley 10 Joliet Catholic 23:22.8 53
58 Karoline Nelson 12 Shawnee Miss 23:23.2 54
59 Madi Murphy 11 Stilwell-Blu 23:23.4 55
60 Leyni Gomez 11 Wichita-East 23:24.4 56
61 Macy McKinney 11 Owensville 23:24.9
62 Ella Farris 9 Joliet Catholic 23:25.1 57
63 Lauren Bode 9 Parkway South 23:27.6 58
64 Ariel Rhea 9 Lexington 23:29.2
65 Lindsey Curran 10 Wichita-East 23:33.4 59
66 Kendyl Burks 11 Topeka-Seaman 23:35.9 60
67 Kelsey Wilcoxson 12 Notre Dame de Sion 23:40.8 61
68 Eva Ackley 9 Lawrence 23:42.8 62
69 Kaitlyn Moore 11 Lyndon 23:47.4
70 Silvia Stambaugh 11 Hickman 23:48.3 63
71 Lexi McDaniel 10 Wellsville 23:50.1 64
72 Hannah Page 11 Topeka-Seaman 23:51.4 65
73 Jessica Chuta 12 Carthage 23:51.6 66
74 Ava Meissner 10 Stilwell-Blu 23:53.1 67
75 Sophie Wagemaker 10 Topeka 23:53.3 68
76 Laurel Padilla 10 Shawnee Heights 23:56.2
77 Taylor Lawver 10 Platte County 23:56.6 69
78 Hannah Reed 11 Owasso 23:56.9 70
79 Kayla Kolseth 12 Stilwell-Blu 23:58.9 71
80 Ellie Platt 12 Bishop Miege 24:02.7 72
81 Addison Penegar 10 Basehor-Linwood 24:02.8 73
82 Tarynn Brenner 11 Wichita-East 24:03.3 74
83 Maddy Trower 10 Basehor-Linwood 24:03.7 75
84 Lillian Putney 10 Platte County 24:04.8 76
85 Laynee Chase 11 Junction City 24:07.2
86 Jocelyn Wilson 10 Lawrence 24:08.3 77
87 Morgan Brown 12 Carthage 24:08.7 78
88 Savanna Willard 10 Olathe-West 24:09.3
89 Avery Nix 10 Platte County 24:09.7 79
90 Ava Toebe 10 Wichita-East 24:10.3 80
91 Molly Conway 12 Notre Dame de Sion 24:11.9 81
92 Bridget Schumm 11 Notre Dame de Sion 24:12.1 82
93 Kimberly Hernandez 10 Carthage 24:22.1 83
94 Grace McEuen 10 Hickman 24:27.7 84
95 Kyra Binkhoelter 11 Owensville 24:27.8
96 Madison Sullivan 11 Eudora 24:29.5 85
97 Ashley Metcalf 11 Eudora 24:30.9 86
98 Samantha Cornwell 11 Wichita-East 24:31.6 87
99 Hannah Owens 11 Bishop Kelley 24:31.7 88
100 Lauren Kullberg 9 Olathe-West 24:32.0
101 Alejandra Gonzalez 10 Wichita-East 24:32.7 89
102 Eymi Perez 12 Carthage 24:35.3 90
103 Mathia Slinkard 12 Tonganoxie 24:36.4 91
104 Abby DeLong 10 Notre Dame de Sion 24:38.9 92
105 Angela Burns 11 Truman 24:40.9 93
106 Sara Peck 9 Maranatha Christ 24:42.9
107 Lauren Lawson 11 Tonganoxie 24:44.8 94
108 Sophia Griffith 11 Wichita-East 24:46.7 95
109 Ellie Dusselier 11 Basehor-Linwood 24:48.7 96
110 Thamina Mahamoud 11 Parkway South 24:53.4 97
111 Tory Blosser 12 Shawnee Heights 24:53.8
112 Natalie Randall 12 Christ Preparatory 24:53.9 98
113 Grace Evans 10 Owasso 24:54.7 99
114 Chloe Moses 11 Owasso 24:55.4 100
115 Ava Dunekack 10 Topeka 25:01.1 101
116 Claudia Heddings 9 Maranatha Christ 25:09.3
117 Chantel Ballou 11 Christ Preparatory 25:09.8 102
118 Rylie Oshel 12 Shawnee Heights 25:11.9
119 Brooke Kornmueller 11 Eudora 25:13.8 103
120 Ayden Greene 10 Bishop Miege 25:14.8 104
121 Riley Wilson 9 Basehor-Linwood 25:15.2 105
122 Hope Carmody 12 Chaparral 25:15.9 106
123 Harleigh Moore 10 Eudora 25:17.7 107
124 Carla Garcia 11 Carthage 25:19.8 108
125 Shayla Clary 10 Wellsville 25:20.8 109
126 Emily Lynn 9 Bishop Miege 25:21.6 110
127 Sonya Sprungli 12 Chaparral 25:22.3 111
128 Hazel Youngquist 12 Perry-Lecompton 25:22.6
129 Grace Harader-Ellett 9 Lawrence 25:33.4 112
130 Emy Diaz 9 Joliet Catholic 25:40.3 113
131 Grace Buss 10 Joliet Catholic 25:41.4 114
132 Hannah Brown 10 Eudora 25:49.9 115
133 Reece Higginbotham 9 Maranatha Christ 25:56.0
134 Chloe Heide 10 Eudora 26:01.3 116
135 Natalee Shepard 10 Tonganoxie 26:03.9 117
136 Kayla Hamm 9 Perry-Lecompton 26:04.8
137 Anna Frerker 11 Notre Dame de Sion 26:06.6 118
138 Abigail Walje 9 Christ Preparatory 26:09.4 119
139 Emma Jenkins 11 Parkway South 26:10.1 120
140 Jazmyne Gruetzmacher 9 Truman 26:14.4 121
141 Quinlynn Sanneman 10 Platte County 26:19.1 122
142 Natalie Kite 9 Basehor-Linwood 26:21.3 123
143 Joohye Oh 10 Lawrence 26:22.1 124
144 Maple Wang 12 Parkway South 26:22.6 125
145 Devon Simms 11 Truman 26:22.7 126
146 Elizabeth Brians 12 Owasso 26:27.0 127
147 Kaitlyn Pringle 11 Lyndon 26:33.1
148 Jewelia Nichols 9 Truman 26:35.4 128
149 Beth Nolte 10 Parkway South 26:36.6 129
150 Haylee Cheek 10 Perry-Lecompton 26:37.1
151 Julia Martin 11 Wellsville 26:43.2 130
152 Hallee Hartley 10 Wichita-Northwest 26:43.9
153 Sydney Tumberger 12 Bishop Miege 26:44.9 131
154 Alyssa Griffith 11 Liberty 26:47.1 132
155 Hannah Wright 10 Olathe-West 26:50.1
156 Samantha Hammel 10 Perry-Lecompton 26:51.4
157 Christyna Zheng 12 Owensville 26:53.1
158 Taylor Schmidt 12 Eudora 26:54.6 133
159 Emily Tady 12 Basehor-Linwood 26:57.4 134
160 Grace Slabaugh 10 Tonganoxie 26:58.9 135
161 Kjersten Inskeep 11 Eudora 27:01.2
162 Alanys Galarza 11 Lansing 27:12.6
163 Lily Baughman 10 Liberty 27:13.0 136
164 Elora Espinosa 10 Olathe-West 27:13.0
165 Kacy Pugh 10 Sumner Academy 27:19.2
166 Ellie Stebbins 10 Lansing 27:22.2
167 Clara Altenhofen 10 Tonganoxie 27:24.8 137
168 Sophie Zimmerman 10 Platte County 27:32.9 138
169 Frances Gibson 11 Bishop Miege 27:33.3 139
170 Samantha Angell 12 Tonganoxie 27:42.9 140
171 Maria Peschka 10 Wichita-Northwest 27:50.1
172 Gigi Schrader 10 Kansas City 28:00.9
173 Eevi Ellis 12 Wichita-Northwest 28:01.5
174 Sarah Face 11 Wellsville 28:09.2 141
175 Paige Carpenter 11 Topeka 28:15.0 142
176 Daphne Clemens 12 Lansing 28:15.2
177 Kendra McDonald 12 Christ Preparatory 28:15.4 143
178 Mary McGuire 10 Topeka 28:15.5 144
179 Suzanne Schmidt 10 Sumner Academy 28:29.4
180 Seely Murphy 11 Topeka 28:34.6 145
181 Kelsey Doak 12 Chaparral 28:37.5
182 Evelyn Serbet 10 Lawrence 28:40.0 146
183 Jaycee Allen 12 Wichita-Northwest 28:44.5
184 Marissa Haagensen 11 Wellsville 28:53.0 147
185 Kiley Hawk 10 Kansas City 28:55.4
186 Sarah Thiele 11 Christ Preparatory 29:00.0 148
187 Kristen Lowery 12 Christ Preparatory 29:04.8 149
188 Caitlin Richmond 11 Shawnee Miss 29:10.7
189 Cheyenne Waggoner 10 Topeka 29:11.3 150
190 Erin Laskowski 11 Wellsville 29:13.8 151
191 Kaitlyn Ortega 12 Shawnee Miss 29:15.0
192 Kimball Yeates 10 Liberty 29:22.9
193 Emma Howard 12 Lawrence 29:29.2 152
194 Kennedy Hoy 12 Sumner Academy 29:32.3
195 Kaity McGill 9 Sumner Academy 29:34.5
196 Chloe Breth 11 Kansas City 29:36.1
197 Jennifer Carlson 9 Truman 29:56.8 153
198 Mellenie Redick 12 Maranatha Christ 30:26.3
199 Lottie Vickers 10 Kansas City 31:00.4
200 Laura Lammers-Meis 10 Christ Preparatory 31:07.0 154
201 Chloe Temple 9 Tonganoxie 31:42.6 155
202 Geena Jones 10 Joliet Catholic 31:48.8 156
203 Ally Watson 11 Topeka 32:34.2 157
204 Amelia Milhuff 11 Topeka 32:34.5
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Bishop Kelley 78 1 3 4 30 40 88
Total Time: 1:47:49.10
Average: 21:33.82
2 Chaparral 97 5 7 15 26 44 106 111
Total Time: 1:51:47.90
Average: 22:21.58
3 Hickman 116 9 10 22 24 51 63 84
Total Time: 1:52:41.11
Average: 22:32.22
4 Ankeny 124 12 20 27 32 33 34 42
Total Time: 1:53:11.30
Average: 22:38.26
5 Shawnee Mission East 145 14 19 23 41 48 54
Total Time: 1:53:47.40
Average: 22:45.48
6 Liberty 153 16 18 31 38 50 132 136
Total Time: 1:54:06.30
Average: 22:49.26
7 Topeka-Seaman 165 17 25 28 43 52 60 65
Total Time: 1:54:19.10
Average: 22:51.82
8 Stilwell-Blue Valley 165 6 21 37 46 55 67 71
Total Time: 1:53:55.10
Average: 22:47.02
9 Owasso 223 2 13 39 70 99 100 127
Total Time: 1:54:40.10
Average: 22:56.02
10 Platte County 279 8 47 69 76 79 122 138
Total Time: 1:57:32.31
Average: 23:30.46
11 Carthage 312 36 49 66 78 83 90 108
Total Time: 1:58:42.90
Average: 23:44.58
12 Parkway South 349 29 45 58 97 120 125 129
Total Time: 2:00:30.30
Average: 24:06.06
13 Wichita-East 356 56 59 74 80 87 89 95
Total Time: 1:59:43.00
Average: 23:56.60
14 Basehor-Linwood 360 11 73 75 96 105 123 134
Total Time: 2:00:19.50
Average: 24:03.90
15 Notre Dame de Sion 434 61 81 82 92 118
Total Time: 2:02:50.30
Average: 24:34.06
16 Bishop Miege 452 35 72 104 110 131 139
Total Time: 2:04:19.60
Average: 24:51.92
17 Joliet Catholic 493 53 57 113 114 156
Total Time: 2:09:58.40
Average: 25:59.68
18 Eudora 496 85 86 103 107 115 116 133
Total Time: 2:05:21.80
Average: 25:04.36
19 Lawrence 521 62 77 112 124 146 152
Total Time: 2:08:26.60
Average: 25:41.32
20 Tonganoxie 574 91 94 117 135 137 140 155
Total Time: 2:09:48.80
Average: 25:57.76
21 Wellsville 591 64 109 130 141 147 151
Total Time: 2:12:56.30
Average: 26:35.26
22 Topeka 600 68 101 142 144 145 150 157
Total Time: 2:13:59.50
Average: 26:47.90
23 Christ Preparatory 610 98 102 119 143 148 149 154
Total Time: 2:13:28.50
Average: 26:41.70
24 Truman 621 93 121 126 128 153
Total Time: 2:13:50.20
Average: 26:46.04
Event 10 Boys 5k Run CC Crimson/Blue JV
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Men
1 Brady Voss 11 Bishop Kelley 16:54.8 1
2 Riley Brookins 12 Liberty 17:17.6 2
3 Kage Lenger 10 Liberty 17:20.9 3
4 Brady Maher 10 Liberty 17:22.9 4
5 Kyle Jansen 10 Chaparral 17:23.8 5
6 Thomas Alley 10 Chaparral 17:37.7 6
7 Nolan Kamm 10 Chaparral 17:42.4 7
8 Samuel Savastino 10 Liberty 17:43.7 8
9 Braden Struhs 9 Chaparral 17:44.0 9
10 Wes McPeek 11 Chaparral 17:59.0 10
11 Keoni Hayes-Hall 11 Stilwell-Blu 18:00.5 11
12 Blake Johnson 12 Owasso 18:02.7 12
13 Nicholas Reidel 11 Liberty 18:03.8 13
14 Nathan Ostberg 11 Owasso 18:04.9 14
15 Tristan Torrey 10 Chaparral 18:05.7 15
16 Quentin Grotheer 12 Shawnee Miss 18:06.3 16
17 Hunter Donelson 11 Truman 18:06.9 17
18 Alex Shultz 11 Hickman 18:08.0 18
19 Jace Trimble 9 Platte County 18:08.0 19
20 David Kroll 12 Chaparral 18:08.1 20
21 Sam Smith 11 Platte County 18:08.6 21
22 Sam Torno 10 Liberty 18:13.4 22
23 Joseph Wyrick 9 Carthage 18:14.8
24 Keane VanTrease 11 Bishop Kelley 18:15.1 23
25 Alex Washburn 11 Shawnee Miss 18:18.9 24
26 Kuper Banghart 9 Salida 18:21.1
27 Jake Vold 11 Salida 18:24.9
28 Nathaniel Irwin 12 Hickman 18:25.8 25
29 Evan Shory 10 Hickman 18:26.1 26
30 Zach Mariott 11 Hickman 18:27.5 27
31 Drew Henkaline 10 Owasso 18:28.4 28
32 Chase Andrews 11 Carthage 18:30.3
33 Luke Philgreen 12 Stilwell-Blu 18:32.2 29
34 Nathan Lewis 11 Truman 18:34.2 30
35 Matthew Karst 10 Stilwell-Blu 18:34.5 31
36 Tom Joyce 12 Shawnee Miss 18:35.7 32
37 Gabe Spoerre 11 Kansas City-Turner 18:36.8
38 Will Cherrington 9 Hickman 18:36.9 33
39 Andrew Allen 12 Lansing 18:38.4 34
40 Kai Achen 10 Shawnee Miss 18:40.1 35
41 Justin Owen 11 Great Bend 18:41.6 36
42 Ryan Pfannenstiel 10 Liberty 18:42.1 37
43 Aidan Massey 10 Olathe-West 18:42.9 38
44 Ethan McAtee 11 Stilwell-Blu 18:45.0 39
45 Anthony Tittjung 9 Bishop Kelley 18:47.0 40
46 John Budde 10 Wichita-East 18:48.4 41
47 Fritzgerald Alexis 11 Great Bend 18:49.2 42
48 Ty Lewis 10 Carthage 18:49.4
49 Jack Miller 11 Olathe-West 18:49.6 43
50 Andrew Early 9 Platte County 18:53.1 44
51 Judah Kucharyski 10 Owasso 18:56.3 45
52 Jaden Mellinger 9 Shawnee Miss 19:01.5 46
53 Jake Jackson 10 Lansing 19:02.2 47
54 Adam Malisos 11 Liberty 19:02.9
55 Malachi Wasson 9 Great Bend 19:03.8 48
56 Levi Francis 10 Lansing 19:04.3 49
57 Andrew Seneker 9 Bishop Kelley 19:04.5 50
58 Elijah Eklund 11 Lawrence 19:04.8 51
59 Joseph Lozenski 12 Lansing 19:05.5 52
60 Avery Haughton 11 Shawnee Miss 19:06.6 53
61 Isaac Conder 9 Owasso 19:07.7 54
62 Ben Ragsdell 10 Hickman 19:07.8 55
63 Mitchell Vore 9 Stilwell-Blu 19:08.9 56
64 John Crump III 9 Truman 19:10.8 57
65 Jacob Tran 12 Bishop Kelley 19:12.2 58
66 Kyle Wilson 9 Parkway South 19:13.5 59
67 Aaron Sipikati 11 Hickman 19:14.1 60
68 Gideon Hays 9 Owasso 19:14.3 61
69 Elmer Sotelo 10 Lexington 19:15.6
70 Sarjoun Fardoun 9 Stilwell-Blu 19:15.7 62
71 Ryan Troy 12 Shawnee Miss 19:18.5 63
72 Daylon Heck 11 Lawrence 19:18.8 64
73 Luke Griffin 11 Bishop Kelley 19:24.4 65
74 Quin Napier 12 Shawnee Miss 19:26.2 66
75 Logan Wahnee 10 Owasso 19:29.3 67
76 Jayden Brethour 9 Christ Preparatory 19:31.8 68
77 Zain Kahn 12 Shawnee Miss 19:32.2 69
78 Luke Hoffman 12 Shawnee Miss 19:32.4 70
79 Gabe Ingalls 11 Kansas City-Turner 19:33.5
80 Josiah Stephen 11 Tonganoxie 19:34.0 71
81 Andrei King 11 Parkway South 19:34.0 72
82 Tyler Schwarzenberger 12 Shawnee Miss 19:35.6
83 Daniel Abbot 11 Great Bend 19:39.2 73
84 Marlon Lara 12 Carthage 19:39.9
85 Chandler Potts 10 Wichita-East 19:40.3 74
86 Bryce Wheeler 11 Perry-Lecompton 19:40.5 75
87 Conner Pointer 9 Truman 19:40.6 76
88 Isaac Reyes 12 Shawnee Miss 19:41.2 77
89 Jackson Mills 10 Shawnee Miss 19:41.6
90 Jonathon Bartlett 10 Wichita-East 19:42.0 78
91 Austin Glezen 9 Basehor-Linwood 19:42.4 79
92 Sean Sutton 10 Bishop Kelley 19:44.0 80
93 Zach Bertino 10 Joliet Catholic 19:45.9
94 Carlos Lozano 10 Junction City 19:47.5 81
95 Spencer Eisele 9 Olathe-West 19:47.9 82
96 Walker Green 10 Wichita-East 19:49.0 83
97 Brayden Hanna 10 Stilwell-Blu 19:49.8 84
98 Sam Mandigo 10 Lawrence 19:53.1 85
99 Michael Chambers 10 Parkway South 19:56.0 86
100 Robbie Noe 12 Platte County 19:57.1 87
101 Cole Newport 10 Olathe-West 19:59.0 88
102 Miles McPherson 9 Perry-Lecompton 19:59.6 89
103 Aaron Grant 12 Tonganoxie 20:00.8 90
104 Adrian Robles 11 Junction City 20:02.6 91
105 Adam Herman 10 Lyndon 20:03.2
106 Sebastian Lepage 12 Lawrence 20:03.6 92
107 Marian Andrei 9 Bishop Miege 20:05.4 93
108 Ishmael Salgado 10 Olathe-West 20:05.6 94
109 Brandon Tinoco Hayden Catholic 20:06.0 95
110 Griffin Newton 12 Wichita-Northwest 20:09.5 96
111 Hayden Diestelkamp 9 Junction City 20:11.3 97
112 Jacob Capalbo 10 Joliet Catholic 20:15.4
113 Joe Goodman 9 Maranatha Christ 20:17.8
114 Connor Bewley 11 Lawrence 20:18.1 98
115 Angel Fitzgerald 11 Lawrence 20:19.6 99
116 Frederic Zheng 9 Owensville 20:20.2 100
117 Jack Wojtalewicz 11 Lansing 20:23.8 101
118 Zac Chadd 12 Wichita-Northwest 20:24.4 102
119 Rance Richards 9 Christ Preparatory 20:24.8 103
120 Christian Lowes 11 Owensville 20:26.2 104
121 Kolbe Benes 10 Bishop Miege 20:27.7 105
122 Scott Vick 11 Tonganoxie 20:28.6 106
123 Michael LeClair 9 Perry-Lecompton 20:29.2 107
124 Chas Gilmore 10 Tonganoxie 20:29.5 108
125 Adrian Cullen 12 Tonganoxie 20:31.0 109
126 Griffin Chu 9 Pembroke Hill 20:31.1 110
127 Devon Farris 12 Owensville 20:34.3 111
128 Anthony Reyes 9 Shawnee Miss 20:34.8 112
129 Connell McKeown 11 Bishop Miege 20:35.4 113
130 Evan Soemer 9 Christ Preparatory 20:38.2 114
131 Orion Martin 12 Shawnee Heights 20:39.6 115
132 Kenlin Ortiz 9 Junction City 20:40.0 116
133 Alex Lehmann 9 Shawnee Heights 20:40.7 117
134 Travis Davenport 12 Platte County 20:45.8 118
135 Matt Jansen 9 Shawnee Miss 20:46.4 119
136 Jesse Chan 9 Pembroke Hill 20:46.5 120
137 Jeramy Howell 10 Lansing 20:47.3 121
138 Max Sproull 9 Pembroke Hill 20:47.4 122
139 Levi Larson 11 Wichita-Northwest 20:48.4 123
140 Jace Bryan 12 Eudora 20:48.4 124
141 Blake Reed 10 Junction City 20:49.1 125
142 Garrett Durr 12 Eudora 20:52.8 126
143 Nolan Rogers 10 Tonganoxie 20:53.5 127
144 Hayden Strathman 10 Basehor-Linwood 20:57.3 128
145 Darwin Torrance 9 Pembroke Hill 20:57.6 129
146 Cole Scheer Hayden Catholic 20:59.1 130
147 Tyler Tiede Hayden Catholic 20:59.1 131
148 Thomas Guccione 12 Shawnee Miss 21:01.6 132
149 Brendan Wright 9 Shawnee Heights 21:02.3 133
150 Gabriel Obenieta 10 Topeka 21:05.3
151 Ryan Rochford Hayden Catholic 21:07.5 134
152 Matt Orrick 12 Bishop Miege 21:08.7 135
153 Jake Rebholz 9 Parkway South 21:09.9 136
154 Caleb Parker 10 Parkway South 21:10.6 137
155 Brayden Yoder-Mulkey 12 Eudora 21:11.4 138
156 Josh Calderwood 12 Wellsville 21:12.0 139
157 Nick Edholm 9 Tonganoxie 21:13.5 140
158 Dylan Tucker 9 Perry-Lecompton 21:14.7 141
159 Dylan Fudge 11 Owensville 21:15.3 142
160 Leo Larson 9 Wichita-Northwest 21:16.0 143
161 Ethan Veach 12 Christ Preparatory 21:19.7 144
162 Chris Kios 9 Shawnee Heights 21:20.9 145
163 Luka Misevic 12 Basehor-Linwood 21:22.0 146
164 Alex Knernschiled 9 Kansas City 21:22.7 147
165 Harley Farrier 9 Perry-Lecompton 21:23.1 148
166 Diego Rios 12 Bishop Miege 21:23.5 149
167 Ryan Savage 12 Wellsville 21:24.9 150
168 Trey Dafforn 9 Wichita-Northwest 21:27.6 151
169 Jonathan Egly 10 Shawnee Heights 21:27.8 152
170 Steven Young 9 Eudora 21:28.8 153
171 Parker Denne 10 Kansas City 21:30.6 154
172 Harm Rademacher 9 Owensville 21:33.3 155
173 Cristian Munoz 11 Wichita-East 21:34.6 156
174 Camden Warren 9 Wichita-East 21:37.4 157
175 Avery Wahlmeier Hayden Catholic 21:41.5 158
176 Jacob Lammers-Meis 10 Christ Preparatory 21:43.0 159
177 Joseph Bennett 9 Great Bend 21:43.7 160
178 Daniel Bowman 9 Wichita-Northwest 21:46.5 161
179 Griffin Ryan 10 Bishop Miege 21:48.4 162
180 Mason Bahnmaier 9 Perry-Lecompton 21:48.9 163
181 Kaden Doleman 9 Perry-Lecompton 21:50.6 164
182 Isaac Brobst Hayden Catholic 21:51.2 165
183 Joe Limones 10 Kansas City-Turner 21:51.7
184 Simon Moore 12 Wichita-Northwest 21:52.2 166
185 Jake Ulriech 12 Basehor-Linwood 21:59.1 167
186 Alexzie Diaz 12 Lansing 22:05.3 168
187 Jason Chapman 11 Truman 22:09.5 169
188 Austin Smith 10 Junction City 22:11.2 170
189 Luke Severs 11 Wichita-East 22:11.9 171
190 Bryce McCarty 9 Basehor-Linwood 22:16.2 172
191 Liam Robertson 10 Wellsville 22:21.0 173
192 Noah Jones 10 Joliet Catholic 22:21.6
193 Derek Wornall-Rivas 11 Kansas City 22:27.5 174
194 Drew VanDyke 10 Kansas City 22:27.9 175
195 Lancelot Galindo 9 Shawnee Miss 22:31.3
196 Jesse Varnon 9 Shawnee Heights 22:31.9 176
197 Bernardo Calzada 10 Great Bend 22:33.1 177
198 Hayden Kunkel 9 Truman 22:43.0 178
199 Sam Kennedy 9 Pembroke Hill 22:45.2 179
200 Ian Smith 10 Wellsville 22:46.7 180
201 Coy Jones 9 Wellsville 22:47.8 181
202 Isaac West 10 Christ Preparatory 22:49.2 182
203 Juan Diego Pleitez 9 Bishop Miege 22:49.7 184
203 Savino Go 9 Pembroke Hill 22:49.7 183
205 Giovanni Morgan 9 Shawnee Miss 23:02.1
206 Drake Parkinson 11 Basehor-Linwood 23:02.8 185
207 David Henderson 12 Basehor-Linwood 23:16.6 186
208 Garrett Stephenson 10 Eudora 23:24.0 187
209 Carter McKeefery 10 Platte County 23:26.4 188
210 Conor Rom 10 Junction City 23:28.1 189
211 Josh Patterson 9 Truman 23:32.5 190
212 Jordan Palmer 11 Truman 23:33.6
213 Cooper Sharp 9 Basehor-Linwood 23:40.7
214 Lucas Sands 11 Topeka 23:47.7
215 Henry Ruland 9 Pembroke Hill 23:57.1 191
216 Duncan Paul 9 Kansas City 23:59.4 192
217 Max Flickinger 12 Wichita Home School 24:00.7
218 Eli Wagner 11 Kansas City 24:04.7 193
219 Wyatt Bender 10 Wellsville 24:38.1 194
220 Coulton Chan 10 Kansas City 24:46.1 195
221 David Naves 12 Topeka 24:48.2
222 Rhett Jay Hayden Catholic 25:20.7 196
223 Marcel Pryor Hayden Catholic 25:57.4
224 Henry Carnes 11 Pembroke Hill 26:03.4
225 James Heddings Maranatha Christ 27:13.6
226 Jacob Littrell 12 Wichita Home School 29:07.4
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Liberty 30 2 3 4 8 13 22 37
Total Time: 1:27:48.90
Average: 17:33.78
2 Chaparral 37 5 6 7 9 10 15 20
Total Time: 1:28:26.90
Average: 17:41.38
3 Hickman 129 18 25 26 27 33 55 60
Total Time: 1:32:04.30
Average: 18:24.86
4 Owasso 153 12 14 28 45 54 61 67
Total Time: 1:32:40.00
Average: 18:32.00
5 Shawnee Mission East 160 16 24 32 35 53 66 70
Total Time: 1:32:47.60
Average: 18:33.52
6 Stilwell-Blue Valley 166 11 29 31 39 56 62 84
Total Time: 1:33:01.10
Average: 18:36.22
7 Bishop Kelley 172 1 23 40 50 58 65 80
Total Time: 1:32:13.60
Average: 18:26.72
8 Lansing 283 34 47 49 52 101 121 168
Total Time: 1:36:14.20
Average: 19:14.84
9 Platte County 289 19 21 44 87 118 188
Total Time: 1:35:52.61
Average: 19:10.52
10 Olathe-West 345 38 43 82 88 94
Total Time: 1:37:25.00
Average: 19:29.00
11 Truman 349 17 30 57 76 169 178 190
Total Time: 1:37:42.00
Average: 19:32.40
12 Great Bend 359 36 42 48 73 160 177
Total Time: 1:37:57.50
Average: 19:35.50
13 Shawnee Mission West 367 46 63 69 77 112 119 132
Total Time: 1:38:08.20
Average: 19:37.64
14 Lawrence 390 51 64 85 92 98 99
Total Time: 1:38:38.40
Average: 19:43.68
15 Wichita-East 432 41 74 78 83 156 157 171
Total Time: 1:39:34.30
Average: 19:54.86
16 Tonganoxie 484 71 90 106 108 109 127 140
Total Time: 1:41:03.90
Average: 20:12.78
17 Parkway South 490 59 72 86 136 137
Total Time: 1:41:04.00
Average: 20:12.80
18 Junction City 510 81 91 97 116 125 170 189
Total Time: 1:41:30.50
Average: 20:18.10
19 Perry-Lecompton 560 75 89 107 141 148 163 164
Total Time: 1:42:47.10
Average: 20:33.42
20 Christ Preparatory 588 68 103 114 144 159 182
Total Time: 1:43:37.50
Average: 20:43.50
21 Bishop Miege 595 93 105 113 135 149 162 184
Total Time: 1:43:40.70
Average: 20:44.14
22 Owensville 612 100 104 111 142 155
Total Time: 1:44:09.30
Average: 20:49.86
23 Wichita-Northwest 615 96 102 123 143 151 161 166
Total Time: 1:44:05.90
Average: 20:49.18
24 Hayden Catholic 648 95 130 131 134 158 165 196
Total Time: 1:44:53.20
Average: 20:58.64
25 Pembroke Hill 660 110 120 122 129 179 183 191
Total Time: 1:45:47.80
Average: 21:09.56
26 Shawnee Heights 662 115 117 133 145 152 176
Total Time: 1:45:11.30
Average: 21:02.26
27 Basehor-Linwood 692 79 128 146 167 172 185 186
Total Time: 1:46:17.00
Average: 21:15.40
28 Eudora 728 124 126 138 153 187
Total Time: 1:47:45.40
Average: 21:33.08
29 Wellsville 823 139 150 173 180 181 194
Total Time: 1:50:32.40
Average: 22:06.48
30 Kansas City Christian Sch 842 147 154 174 175 192 193 195
Total Time: 1:51:48.10
Average: 22:21.62
Event 11 Girls 5k Run CC C Team
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Women
1 Olivia Hayes 9 Johnston 21:26.2 1
2 Jenna Woodsmall 9 Johnston 21:53.5 2
3 Addy Franklin 10 Johnston 22:11.1 3
4 Sophia Medallada 10 Op-Blue Valley West 22:38.9 4
5 Jamie Hoss 12 Johnston 22:50.0 5
6 Summer Anderson 9 Mill Valley 22:51.3
7 Darrelyn Dollar 10 Op-Blue Valley West 22:51.5 6
8 Hannah Mott 9 Topeka-Seaman 23:08.6 7
9 Katie Lamfers 11 Lenexa-St. J 23:12.2 8
10 Ceci Ribares 9 Mill Valley 23:13.7
11 Alex Phillis 10 Topeka-Seaman 23:14.4 9
12 Natalie Lloyd 12 Johnston 23:20.1 10
13 Kristen Strathman 9 Op-St. Thoma 23:23.7
14 Meghan Hartnett 9 Op-Blue Valley West 23:28.2 11
15 Gabby Biel 9 Lawrence-Free State 23:34.9 12
16 Kaila Enslinger 11 Op-Blue Valley West 23:40.2 13
17 Paula Padilla 11 Lawrence-Free State 23:40.7 14
18 Sydney Howes 10 Op-Blue Valley West 23:42.3 15
19 Marlowe Greenwell 10 Lawrence-Free State 23:42.5 16
20 Katie Free 11 Lenexa-St. J 23:44.0 17
21 Nora Agah 12 Lawrence-Free State 23:48.2 18
22 Maggie Berning 10 Lenexa-St. J 23:48.5 19
23 Ceci Paranjothi 10 Lawrence-Free State 23:52.4 20
24 Emily Nielson 11 Op-St. Thoma 23:56.4
25 Anna Ricker 11 Mill Valley 23:56.8
26 Alexis Bedolla 10 Op-Blue Valley West 24:06.6 21
27 Lumimaaria Ojala 12 Smithville 24:06.9
28 Reagan Cravens 10 Bishop Kelley 24:11.3 22
29 Winnie Arnold 10 Marquette 24:18.7 23
30 Bella Crawford-Parker 11 Lawrence-Free State 24:32.7 24
31 Corinne Harwood 10 Smithville 24:32.8
32 Genevieve Luther 11 Lenexa-St. J 24:45.0 25
33 Maria Matulis 10 Lenexa-St. J 24:47.7 26
34 Lilly Kidd 9 Lawrence-Free State 24:49.8 27
35 Taylor Godbout 10 Topeka-Seaman 24:52.3 28
36 Mia Walker 12 Bishop Kelley 24:59.3 29
37 Nadia Bazile 10 Marquette 25:00.0 30
38 Kendall Nead 11 Johnston 25:02.8 31
39 Samantha Sussman 10 Op-Blue Valley West 25:02.9 32
40 Jenna Clark 10 Op-Blue Valley West 25:03.4
41 Julia Mitchell 11 Lenexa-St. J 25:03.4 33
42 Aubrey Engel 10 Op-Blue Valley West 25:10.9
43 Raegan Monroe 10 Op-Blue Valley West 25:15.3
44 Angelica Gutierrez 10 Gardner-Edgerton 25:20.5 34
45 Addison Ruder 10 Op-St. Thoma 25:21.8
46 Aarushi Boinepally 10 Marquette 25:25.8 35
47 Jenna Lee 12 Marquette 25:26.1 36
48 Macy Hendricks 11 Manhattan 25:31.8 37
49 Mayano Nojara 11 Manhattan 25:33.0 38
50 Jilyan Stallbaumer 12 Topeka-Seaman 25:34.7 39
51 Kyra Martyn 11 Lawrence-Free State 25:35.7
52 Kyla Barnett 9 Manhattan 25:42.3 40
53 Amber Hutzler 9 Manhattan 25:44.9 41
54 Madelyn Riggs 9 Gardner-Edgerton 25:46.2 42
55 Lexi McClard 11 Marquette 25:56.7 43
56 Emma Schellenberger 12 Manhattan 26:00.7 44
57 Lorissa Bailey 12 Leavenworth 26:03.8
58 Emma Chik 10 Lenexa-St. J 26:06.6 45
59 Addison Sturtevant 9 Lawrence-Free State 26:08.6
60 Devon Doherty 10 Topeka-Seaman 26:08.9 46
61 Isabelle Bruckerhoff 10 Owensville 26:13.1
62 Mary Rankin 9 Manhattan 26:18.5 47
63 Tori Neilson 10 Manhattan 26:22.2 48
64 Claire Dopp 12 Lenexa-St. J 26:24.2
65 Kaylee Pfeiffer 11 Gardner-Edgerton 26:24.5 49
66 Emerson Fisher 9 Topeka-Seaman 26:37.5 50
67 Molli Gross 11 Owensville 26:41.6
68 Jolaine Rolofson 12 Gardner-Edgerton 26:44.2 51
69 Rhiannon Maynes 10 Smithville 26:52.9
70 Kylie Jussel 12 Lenexa-St. J 27:07.2
71 Lindsey Reed 12 Topeka-Seaman 27:15.9 52
72 Julianna Watkins 10 Owensville 27:18.4
73 Alyssa Tyler 10 Basehor-Linwood 27:34.3
74 Claire Marshall 12 Marquette 27:35.6 53
75 Amy Eberth 12 Basehor-Linwood 27:39.7
76 Cara Dister 11 Topeka-Seaman 27:47.5
77 Annemarie Sullivan 11 Christ Preparatory 27:54.1 54
78 Erin Henry 10 Sunrise Chri 27:54.4
79 Nayeli Campos 11 Gardner-Edgerton 28:18.8 55
80 Aby Ibarra 10 Bishop Kelley 28:36.0 56
81 Shaela Bammes 11 Topeka-Seaman 28:47.0
82 Grace Marr 10 Bishop Kelley 29:12.2 57
83 Elizabeth McClain 9 Bishop Kelley 29:24.0 58
84 Sarah Mayske 9 Gardner-Edgerton 29:24.9 59
85 Amanda Reynolds 10 Mill Valley 29:42.7
86 Ashlynn Schwarz 11 Lawrence 29:44.1
87 Lily Bogard 9 Basehor-Linwood 29:49.6
88 McKenna White 11 Lawrence 29:51.0
89 Alyssa Wehmeyer 9 Owensville 29:53.4
90 Audrey Tucker 9 Leavenworth 29:54.6
91 Aubrey Laird 10 Sunrise Chri 29:59.5
92 Kennadi Worley 10 Gardner-Edgerton 30:14.0 60
93 Tracy Allen 11 Lawrence 30:57.7
94 Molly Moore 9 Christ Preparatory 31:07.3 61
95 Lauren Smith 10 Christ Preparatory 31:33.0 62
96 Chloe Neibert 9 Leavenworth 31:43.0
97 Charlotte Faoro 9 Christ Preparatory 31:49.6 63
98 Noel Lammers-Meis 9 Christ Preparatory 33:05.0 64
99 Danae Mosher 11 Christ Preparatory 33:17.0 65
100 Olivia Novotny 9 Basehor-Linwood 34:26.8
101 Sydney Hawley 12 Lawrence 40:35.6
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Johnston 21 1 2 3 5 10 31
Total Time: 1:51:40.90
Average: 22:20.18
2 Op-Blue Valley West 49 4 6 11 13 15 21 32
Total Time: 1:56:21.10
Average: 23:16.22
3 Lawrence-Free State 80 12 14 16 18 20 24 27
Total Time: 1:58:38.70
Average: 23:43.74
4 Lenexa-St. James Academy 95 8 17 19 25 26 33 45
Total Time: 2:00:17.40
Average: 24:03.48
5 Topeka-Seaman 129 7 9 28 39 46 50 52
Total Time: 2:02:58.90
Average: 24:35.78
6 Marquette 167 23 30 35 36 43 53
Total Time: 2:06:07.30
Average: 25:13.46
7 Manhattan 200 37 38 40 41 44 47 48
Total Time: 2:08:32.70
Average: 25:42.54
8 Bishop Kelley 222 22 29 56 57 58
Total Time: 2:16:22.80
Average: 27:16.56
9 Gardner-Edgerton 231 34 42 49 51 55 59 60
Total Time: 2:12:34.20
Average: 26:30.84
10 Christ Preparatory 304 54 61 62 63 64 65
Total Time: 2:35:29.00
Average: 31:05.80
Event 12 Boys 5k Run CC C Team
=================================================================================
Name Year School Finals Points Alternate
=================================================================================
Results - Men
1 Matthew Kliegl 11 Johnston 17:41.2 1
2 Alex Jackson 9 Blue Springs South 17:48.1 2
3 Michael Schmitz 12 Johnston 17:48.9 3
4 Kyle Battani 10 Johnston 17:55.0 4
5 Jason White 11 Johnston 18:02.3 5
6 Grant Allen 10 Johnston 18:03.8 6
7 Drew Schmidt 11 Johnston 18:14.0 7
8 Jacob Lorei 10 Blue Springs South 18:15.6 8
9 Aidan Grantham 10 Op-St. Thoma 18:17.6 9
10 Ethan Campbell 9 Chaparral 18:24.5 10
11 Jackson Wright 10 Op-St. Thoma 18:26.3 11
12 Ryan Loomer 9 Chaparral 18:26.8 12
13 Ryan Riggenberg 9 Blue Springs South 18:27.7 13
14 Andrew Isdale 9 Chaparral 18:34.2 14
15 Will Bryson 9 Marquette 18:38.2 15
16 Lance Markhan 12 Chaparral 18:38.4 16
17 Jacob Kreeger 9 Lenexa-St. J 18:38.6 17
18 Paul Hartman 10 Lenexa-St. J 18:39.7 18
19 Tyler Hudson 12 Op-Blue Valley West 18:39.7 19
20 Brady Hall 11 Op-St. Thoma 18:43.0 20
21 Paul Loughman 11 Op-St. Thoma 18:43.1 21
22 Garret Green 12 Lenexa-St. J 18:46.3 22
23 Brooks Bacon 10 Chaparral 18:47.1 23
24 Joey McCanna 11 Op-St. Thoma 18:52.4 24
25 Chase Metheany 10 Op-Blue Valley West 18:53.8 25
26 Will Coup 11 Lenexa-St. J 18:54.0 26
27 Michael Loomer 12 Chaparral 18:59.7 27
28 Casey Booth 11 Lenexa-St. J 18:59.9 28
29 Luke Olsen 9 Op-Blue Valley West 19:06.2 29
30 Lex Fox 9 Blue Springs South 19:12.3 30
31 Jackson Iott 9 Chaparral 19:13.0 31
32 Jacob Linderer 9 Manhattan 19:14.9 32
33 Ben Dreher 12 Marquette 19:17.8 33
34 Duran Terrones 10 Leavenworth 19:18.8 34
35 Pierce Saturday 12 Lawrence 19:22.1 35
36 Dominic Palamieri 10 Manhattan 19:22.9 36
37 Dawson Veitch 10 Op-Blue Valley West 19:23.4 37
38 Will Sydzyik 11 Lenexa-St. J 19:23.5 38
39 Noah Williams 9 Manhattan 19:30.6 39
40 Ryan Buckley 9 Topeka-Seaman 19:33.5 40
41 Brandon Mitchell 9 Blue Springs South 19:33.8 41
42 Andrew Rand 9 Lenexa-St. J 19:38.4 42
43 Tomas Gordo-Churchill 11 Marquette 19:39.6 43
44 Zach Meyer 10 Op-St. Thoma 19:42.1 44
45 Quinn Graessle 11 Marquette 19:45.3 45
46 Aven Santiago 10 Chaparral 19:46.1
47 Zach Bossert 12 Mill Valley 19:47.1 46
48 Ethan Shorb 9 Topeka-Washb 19:48.1 47
49 Ishan Patel 9 Topeka-Washb 19:50.6 48
50 Jacob McGlasson 9 Mill Valley 19:50.9 49
51 Ryan Miller 9 Chaparral 19:51.3
52 Alex Rice 12 Op-St. Thoma 19:52.9 50
53 Thomas Drawl 9 Blue Springs South 19:53.4 51
54 Prateek Gautam 10 Marquette 19:53.7 52
55 Daniel Altamirano 10 Marquette 19:55.5 53
56 Aiden Aley 10 Op-St. Thoma 19:56.1
57 Noah Carroll 9 Mill Valley 19:56.2 54
58 Mason Keleman 12 Op-Blue Valley West 19:58.5 55
59 Matthew Schneider 9 Lenexa-St. J 20:00.3
60 Brandon Lambrecht 11 Op-Blue Valley West 20:00.7 56
61 George Tian 12 Sunrise Chri 20:02.1 57
62 Derek Hale 12 Lawrence-Free State 20:02.5 58
63 Eliden Heffernan 12 Lawrence-Free State 20:03.1 59
64 Drew Stubbs 9 Chaparral 20:03.5
65 Will Schultz 11 Lawrence-Free State 20:04.0 60
66 Logan Schmitt 12 Marquette 20:04.9 61
67 Joseph Liang 9 Op-Blue Valley West 20:06.5 62
68 Jude Graham 10 Gardner-Edgerton 20:07.2 63
69 Alex Winfree 12 Gardner-Edgerton 20:08.9 64
70 Griffin Schenk 11 Mill Valley 20:14.1 65
71 Campbell Cantalamessa 9 Chaparral 20:14.4
72 Harrison Dollar 11 Op-Blue Valley West 20:17.1
73 Colin Borror 10 Chaparral 20:17.4
74 Ryan Flakus 12 Lawrence-Free State 20:17.7 66
75 Damien Huggins 10 Topeka-Washb 20:19.8 67
76 Joseph McElwee 12 Op-Blue Valley West 20:20.0
77 Nathan Lindholm 9 Sunrise Chri 20:20.4 68
78 Christopher Bailie 11 Lenexa-St. J 20:21.1
79 Jett Ford 9 Manhattan 20:21.4 69
80 Sam Ungerer 9 Manhattan 20:22.2 70
81 Cade Croissant 9 Chaparral 20:23.0
82 Christopher Wilkus 12 Lawrence-Free State 20:24.0 71
83 Corbin Didier 11 Chaparral 20:24.0
84 Ryan Manthe 11 Topeka-Washb 20:26.0 72
85 Joey Gillette 11 Mill Valley 20:29.9 73
86 Grant Misse 10 Gardner-Edgerton 20:36.8 74
87 Colby Loomis 9 DeSoto 20:39.3 75
88 Carter McQuivey 11 Op-Blue Valley West 20:39.7
89 Christian Bandel 10 Christ Preparatory 20:40.2
90 Caelan Neibert 11 Leavenworth 20:41.5 76
91 Drew Valchar 12 Marquette 20:42.7
92 Ethan Pretsch 12 Topeka-Washb 20:43.1 77
93 Jacob Miller 12 Topeka-Seaman 20:43.8 78
94 Chase Ramirez 10 Lawrence-Free State 20:47.7 79
95 Jonathon Vincent 11 Topeka-Washb 20:48.3 80
96 Trevor Arellano 11 Lawrence 20:49.6 81
97 Kobe Lewis 10 Gardner-Edgerton 20:50.2 82
98 Joe Sola 9 Gardner-Edgerton 20:51.3 83
99 Nathan Berning 12 Lenexa-St. J 20:51.5
100 Dany Vite 9 Gardner-Edgerton 20:53.2 84
101 Matthew Reynolds 10 Mill Valley 20:58.3 85
102 Keat Prescott 9 Lawrence 20:58.5 86
103 Andrew Keck 11 Sunrise Chri 21:02.8 87
104 Liam Berns 12 Lawrence-Free State 21:03.1 88
105 Stephen Allen 10 Bishop Miege 21:05.6 89
106 Isaiah Krumme 11 Sunrise Chri 21:08.4 90
107 Tanner Noonan 9 Burlington 21:09.5 91
108 Turner Thompson 9 Blue Springs South 21:12.9 92
109 Daniel Fontaine 10 Bishop Miege 21:13.6 93
110 Trevor Johnson 9 Lawrence 21:30.7 94
111 Jack Eddington 11 Chaparral 21:32.2
112 Jamie Brown 9 DeSoto 21:32.7 95
113 Carson Beyer 12 Burlington 21:33.7 96
114 Kansas Lees 10 Lawrence-Free State 21:36.6
115 Noah Smith 11 Burlington 21:40.8 97
116 Dylan Goldstein 12 Lawrence-Free State 21:51.0
117 Zachary Alvarado 10 Christ Preparatory 21:51.8
118 Sawyer Wright 9 Owensville 21:52.7
119 Evan Totty 12 Burlington 21:54.2 98
120 Lex Moulton 12 Lawrence 21:55.2 99
121 Mitchell Stein 9 Blue Springs South 21:55.7
122 Reed Richards 9 DeSoto 21:55.9 100
123 Bradley Rogers 9 Leavenworth 21:56.7 101
124 Dylan Teafatiller 10 Chaparral 21:57.4
125 Tanner Eagle 9 Leavenworth 21:58.6 102
126 Oscar Haro 12 Lawrence-Free State 21:59.0
127 Elijah Kelly 11 Topeka-Washb 22:04.8 103
128 Austin Sands 10 DeSoto 22:11.5 104
129 Jared Windholz 10 Lawrence 22:12.3 105
129 Aidan Maxwell 10 Mill Valley 22:12.3 106
131 Isaac Pittman 9 Gardner-Edgerton 22:16.0 107
132 Reese White-Lightning 11 Lawrence 22:16.8 108
133 Alex Heinking 11 Mill Valley 22:26.3
134 Noah Newport 11 Sunrise Chri 22:29.4 109
135 Ian Meyer 9 Gardner-Edgerton 22:36.0
136 Rory Irwin 9 Chaparral 22:36.4
137 Jonathan Atchley 10 Mill Valley 22:40.9
138 Dylan Lear 9 Sunrise Chri 22:43.4 110
139 Lincoln Edgecomb 12 Lawrence-Free State 22:44.0
140 Jacob Riggs 10 Gardner-Edgerton 22:45.6
141 Andrew Tow 11 Mill Valley 22:47.7
142 Anson Applehanz 9 Topeka-Seaman 22:47.9 111
143 Henry DeWitt 11 Lawrence 22:49.7
144 Anthony Casenas 9 Basehor-Linwood 22:51.7
145 CJ Piers 9 Chaparral 22:53.9
146 Justin Garner 11 Owensville 22:56.1
147 Tyler Williams 10 Gardner-Edgerton 23:03.8
148 Isaac Wilde 9 Blue Springs South 23:05.2
149 Kaleb Geiseman 10 Topeka-Seaman 23:07.8 112
150 Devin Gwaltney 9 Topeka-Seaman 23:11.6 113
151 Reed Parker-Timms 9 Lawrence 23:21.3
152 Jack Morse 10 Lawrence 23:25.9
153 Colin Birk 11 Burlington 23:40.3 114
154 Nathan Manning 12 Topeka-Seaman 23:40.5 115
155 Patrick Fontaine 12 Bishop Miege 23:44.7 116
156 Cameron Keefer 12 Christ Preparatory 23:45.1
157 Drue Thorp 10 Burlington 23:47.1 117
158 Eric Smith 11 Topeka-Seaman 23:49.1 118
159 Stephen Ashwell 12 Basehor-Linwood 23:49.8
160 Luke Attard 10 Bishop Miege 23:54.5 119
161 Nathan Wilcox 10 Bishop Miege 24:04.3 120
162 Augie Chapas 12 Topeka-Seaman 24:05.0
163 Nattapob Wilawanwajee 12 Smithville 24:08.5 121
164 Axel Gutierrez 11 DeSoto 24:10.0 122
165 Benjamin Burger 11 Christ Preparatory 24:20.4
166 Rylen Messer 9 Smithville 24:40.5 123
167 Shawn Raasch 9 Lawrence 24:43.6
168 Dayton Brown 11 Smithville 24:47.4 124
169 Roberto Guillen 9 Leavenworth 25:13.5 125
170 Pearse Long 9 Lawrence 25:18.7
171 Devin McGlothlin 10 Smithville 25:19.1 126
172 Connor Dodson 9 Smithville 25:33.1 127
173 Abdullah Ahmed 10 Lawrence 25:33.4
174 Blake Muessig 12 Smithville 25:38.6 128
175 Brody Nelson 9 Blue Springs South 25:40.9
176 Aidan Von Feldt 9 Lawrence 26:01.4
177 Alexander Kellog 11 Owensville 26:04.4
178 Brandon Clancy 9 Smithville 26:10.7 129
179 Andrew Anderson 12 Lawrence 26:59.1
180 Carter Massie 9 Smithville 27:06.0
181 Orion Sproules-Kraai 11 Basehor-Linwood 27:28.3
182 Riley Stowers 10 Topeka-Seaman 27:48.0
183 Tristan Heflin 12 Owensville 29:47.1
184 Carson Bollinger 9 Smithville 31:02.5
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Johnston 19 1 3 4 5 6 7
Total Time: 1:29:31.20
Average: 17:54.24
2 Chaparral 75 10 12 14 16 23 27 31
Total Time: 1:32:51.00
Average: 18:34.20
3 Op-St. Thomas Aquinas 85 9 11 20 21 24 44 50
Total Time: 1:33:02.40
Average: 18:36.48
4 Blue Springs South 94 2 8 13 30 41 51 92
Total Time: 1:33:17.50
Average: 18:39.50
5 Lenexa-St. James Academy 111 17 18 22 26 28 38 42
Total Time: 1:33:58.50
Average: 18:47.70
6 Op-Blue Valley West 165 19 25 29 37 55 56 62
Total Time: 1:36:01.60
Average: 19:12.32
7 Marquette 188 15 33 43 45 52 53 61
Total Time: 1:37:14.61
Average: 19:26.92
8 Manhattan 246 32 36 39 69 70
Total Time: 1:38:52.00
Average: 19:46.40
9 Mill Valley 287 46 49 54 65 73 85 106
Total Time: 1:40:18.20
Average: 20:03.64
10 Topeka-Washburn Rural 311 47 48 67 72 77 80 103
Total Time: 1:41:07.60
Average: 20:13.52
11 Lawrence-Free State 314 58 59 60 66 71 79 88
Total Time: 1:40:51.30
Average: 20:10.26
12 Gardner-Edgerton 366 63 64 74 82 83 84 107
Total Time: 1:42:34.40
Average: 20:30.88
13 Lawrence 395 35 81 86 94 99 105 108
Total Time: 1:44:36.10
Average: 20:55.22
14 Sunrise Christian Academy 411 57 68 87 90 109 110
Total Time: 1:45:03.10
Average: 21:00.62
15 Leavenworth 438 34 76 101 102 125
Total Time: 1:49:09.10
Average: 21:49.82
16 Topeka-Seaman 454 40 78 111 112 113 115 118
Total Time: 1:49:24.60
Average: 21:52.92
17 Burlington 496 91 96 97 98 114 117
Total Time: 1:49:58.50
Average: 21:59.70
18 DeSoto 496 75 95 100 104 122
Total Time: 1:50:29.40
Average: 22:05.88
19 Bishop Miege 537 89 93 116 119 120
Total Time: 1:54:02.70
Average: 22:48.54
20 Smithville 621 121 123 124 126 127 128 129
Total Time: 2:04:28.60
Average: 24:53.72
|