Folders |
2012 Entries - Steve Scott InvitationalPublished by
18th Steve Scott Invitational
@ UC Irvine
Entry List
Event 1 Men 100 Meter Dash
===============================================================================
Stadium: 10.21 2000 Chris Williams, Stars & Stripes Int
Name Year School
===============================================================================
1 Bryan Adams UC Riverside
2 Nathan Alade Long Beach St
3 Sean Alfino Northridge
4 Edwards Artis Santa Monica TC
5 Brandon Baker Unattached
6 Christian Bassman Unattached
7 moses bawo Unattached
8 Giorgio Bryant CSLA
9 David Carcamo CSLA
10 Steven Colvert Crusaders AC
11 Carl Davis CS San Marcos
12 Randall Davis CS San Marcos
13 Steven De Comarond CSLA
14 Brandon Dickson CSLA
15 Hernell Dyer UC Riverside
16 Kevin Fashola UC Riverside
17 Ace Fletcher CS San Marcos
18 Gianni Frankis Team England
19 Renard Frederick Team England
20 Justin Geoghegan Unattached
21 Michael Gil Unattached
22 Cameron Glasgow Long Beach St
23 Brent Gray Prime Technique
24 Michael Hern UC Riverside
25 Lyndon Herzberg Unattached
26 Paul Hession Ireland
27 Carl Houston Grand Canyon
28 Dominique Hubert Grand Canyon
29 Farhan Jangda UC Riverside
30 Karlos Jordan C & C Track
31 Mike Kennedy UC Irvine
32 Deon Kent A1A
33 Solomon Kirven CSLA
34 Elijah Landry-Zapien Long Beach St
35 Confidence Lawson Unattached
36 Phil Lucas lucas
37 Kemar Marsden Northridge
38 Othro Marsh Unattached
39 Steve Metz South Bay TC
40 Mike Mitchell South Bay TC
41 Tal Mor Unattached
42 Justus Mora Bakersfield
43 Trae Pflueger Unattached
44 Nguyen Pham CS San Marcos
45 Mark Rasavong Bakersfield
46 Andy Robertson Team England
47 Darquis Rucker Northridge
48 Joseph Ruffaine AUC Elite
49 Ryan Scott Unattached
50 Cornell Stephenson Sprint Force
51 Jordan Taylor Bakersfield
52 christopher Todd Double Pillar
53 Gregory Veals CSLA
54 De'Shawn Waters Double Pillar
55 Robert Weathers Unattached
56 Levan Yearwood Team England
Event 2 Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Stadium: 20.56 1996 Roger Black, Great Britain
Name Year School
===============================================================================
1 Bryan Adams UC Riverside
2 Nathan Alade Long Beach St
3 Brandon Baker Unattached
4 Christian Bassman Unattached
5 moses bawo Unattached
6 Gilroy Bladen unattached
7 Giorgio Bryant CSLA
8 David Carcamo CSLA
9 Chris Clarke Loughborough
10 Steven Colvert Crusaders AC
11 Solomon Daniels Unattached
12 Carl Davis CS San Marcos
13 Randall Davis CS San Marcos
14 Brandon Dickson CSLA
15 Daniel Dinh UC Riverside
16 Hernell Dyer UC Riverside
17 Kevin Fashola UC Riverside
18 Ace Fletcher CS San Marcos
19 Gianni Frankis Team England
20 Renard Frederick Team England
21 Justin Geoghegan Unattached
22 Michael Gil Unattached
23 Cameron Glasgow Long Beach St
24 Justin Harris UC Riverside
25 Thomas Henry Northridge
26 Michael Hern UC Riverside
27 Paul Hession Ireland
28 AAron Hill Grand Canyon
29 Nick Hogan DSD AC
30 Darren Hough Unattached
31 Carl Houston Grand Canyon
32 Dominique Hubert Grand Canyon
33 Farhan Jangda UC Riverside
34 Dominic Jester UC Irvine
35 Karlos Jordan C & C Track
36 Bryan Kasprzak UC Riverside
37 Anthony Kriakin Long Beach St
38 Elijah Landry-Zapien Long Beach St
39 Confidence Lawson Unattached
40 Timothy Lo UC Riverside
41 Kemar Marsden Northridge
42 Othro Marsh Unattached
43 Raymond Miller AAG
44 Mike Mitchell South Bay TC
45 Justus Mora Bakersfield
46 Eoin Mulhall Crusaders AC
47 Brian Murphy Crusaders
48 Jacoby Nguyen Unattached
49 Oshunluyi Olatonbosun Northridge
50 Trae Pflueger Unattached
51 Chung Pham CS San Marcos
52 KOOROSH POURNAGHDI Unattached
53 Mark Rasavong Bakersfield
54 Jerome Rideaux UC Riverside
55 Andy Robertson Team England
56 Darquis Rucker Northridge
57 Eugene Sanchez Northridge
58 Joshua Schuler AAG
59 Chad Standifer Grand Canyon
60 Kenneth Stone Northridge
61 Jordan Taylor Bakersfield
62 christopher Todd Double Pillar
63 Gregory Veals CSLA
64 De'Shawn Waters Double Pillar
65 James Weiner Cal Poly Pomona
66 Michael Woodham Northridge
Event 3 Men 400 Meter Dash
===============================================================================
Stadium: 45.89 1987 Mark Rowe, Roberto Hernandez, Accusplit/ Cuba
Name Year School
===============================================================================
1 Bryan Adams UC Riverside
2 Patrick Atkins CSLA
3 Gilroy Bladen unattached
4 Chris Clark Great Britain
5 Jon Collins South Bay TC
6 Andrew Dargie Caltaf
7 Malachi Davis Sub10
8 Daniel Dinh UC Riverside
9 Kevin Fashola UC Riverside
10 Alex Ivan Caltaf
11 Dominic Jester UC Irvine
12 Anthony Kriakin Long Beach St
13 Evan Lavist CS San Marcos
14 Timothy Lo UC Riverside
15 Jahmani Lockett Long Beach St
16 Sean Lowe Unattached
17 David Mitchell Bakersfield
18 Richard Morrissey Team England
19 Oshunluyi Olatonbosun Northridge
20 Chung Pham CS San Marcos
21 Martyn Rooney Loughborough
22 Isaac Rynn Caltaf
23 Eugene Sanchez Northridge
24 Oliver Smith Grand Canyon
25 Kenneth Stone Northridge
26 Lumar Sylvester Unattached
27 Robert Tobin Unattached
28 Bryce Van Boxtel Unattached
29 Lawrence Wooldridge Unattached
Event 4 Men 800 Meter Run
===============================================================================
Stadium: 1:45.34 2011 Ryan Martin, UC Santa Barbara
Name Year School
===============================================================================
1 Dominick Allen Unattached
2 Patrick Atkins CSLA
3 Torion Bailey Unattached
4 Rudy Castro Bakersfield
5 Keith Chambers TrackWest
6 Andrew Dargie Caltaf
7 Greg Dotson II Unattached
8 Edward Giles South Bay TC
9 Rico Greenhowe TrackWest
10 Hunter Hays Northridge
11 Benjamin Heck UC Riverside
12 kevin hicks S.E.T.A.
13 Gabe Hilbert Long Beach St
14 Charles Jock UC Irvine
15 Cody Jordan UC Riverside
16 Ray Knerr Cal Coast/Compex
17 Dennis Ly Evo Track Club
18 Riley Martin UC Irvine
19 Cameron Mitchell UC Irvine
20 Rashaad Moore UC Riverside
21 Connor Naasz Long Beach St
22 Tommy Newton-Neal UC Irvine
23 Chris Quintero CS San Marcos
24 Danny Reid Unattached
25 William Seidel Hudson Train
26 Brandon Shaw Evo Track Club
27 Jonathan Smith Unattached
28 Trevor Smith UC Irvine
29 Andrew Snyder UC Irvine
30 Chad Standifer Grand Canyon
31 Conor Stanton UC Irvine
32 Derek Stotler Bakersfield
33 Yusef Tahiru CS San Marcos
34 Madison Theriault Caltaf
35 Vijay Tidwell CSLA
36 Bryce Van Boxtel Unattached
37 Rafer Weaver Unattached
38 Demetri Wilright UC Riverside
39 Richard Zarazua Unattached
40 Julio Zuniga Grand Canyon
Event 5 Men 1500 Meter Run
===============================================================================
Stadium: 3:44.18 1989 Tregg Scott, ASU TC
Name Year School
===============================================================================
1 Uriel Aquino CSLA
2 Raul Arcos Nike Run LA
3 Andrew Ariey Cal Poly DstClub
4 ofer barniv Unattached
5 Jordan Beverly Grand Canyon
6 Wanser Blake Unattached
7 Jonathan Andrew Brasfield Santa Monica TC
8 Alex Cagwin Cal Poly DstClub
9 Alan CAllison Unattached
10 Rudy Castro Bakersfield
11 Yermie Cohen Santa Monica TC
12 Christopher DeWitt Club Ed
13 Ivan Dorantes Unattached
14 Jason Duarte CS San Marcos
15 David Edwards Team BSK
16 Travis Foerster Unattached
17 Sean Foster Caltaf
18 John Gardiner Unattached
19 Christian Gonzales Unattached
20 Omar Gonzalez UC Riverside
21 Tim Gore Team BSK
22 Colin Hacker Nike Run LA
23 Gareth Hadfield Caltaf
24 Chad Hall UC Riverside
25 Brennen Halliday UC Irvine
26 Sam Hyams Unattached
27 Ryan Jensen CS San Marcos
28 Cody Jordan UC Riverside
29 Talal Khan UC Riverside
30 Brandon Latifi Cal Poly DstClub
31 Matt Layten Cal Poly DstClub
32 Daniel Lyon CS San Marcos
33 Riley Martin UC Irvine
34 Brett Matejka UC Irvine
35 Ryan McMonigle UC Irvine
36 Steven Melena UC Irvine
37 Aaron Munger Club Ed
38 Rex Nelson Unattached
39 Tommy Newton-Neal UC Irvine
40 Matthew Norminton Running Room
41 Nicholas Osbourne UC Irvine
42 Matt Perez Cal Poly DstClub
43 Chris Quintero CS San Marcos
44 Lenny Santana CS San Marcos
45 Mark Shimmin CS San Marcos
46 Trevor Smith UC Irvine
47 Andrew Snyder UC Irvine
48 Conor Stanton UC Irvine
49 Derek Stotler Bakersfield
50 Easton Tackett CS San Marcos
51 Calvin Tan Unattached
52 Alex Tebbe UC Irvine
53 Karl Wenberg Long Beach St
54 Demetri Wilright UC Riverside
55 Richard Zarazua Unattached
56 Julio Zuniga Grand Canyon
Event 6 Men 5000 Meter Run
===============================================================================
Stadium: 13:55.40 1976 John Gregorio, Chicago TC
Name Year School
===============================================================================
1 Raul Arcos Nike Run LA
2 Nate Avelos CS San Marcos
3 Nicholas Beechan UC Riverside
4 Tim Bergstrom Long Beach St
5 Wanser Blake Unattached
6 Jason Brosseau Unattached
7 Alan CAllison Unattached
8 Jake Dawson Long Beach St
9 Steven DeCastro Long Beach St
10 Michael Gauger UC Riverside
11 Sydney Gidabuday Unattached
12 Omar Gonzalez UC Riverside
13 Masis Hagobian Northridge
14 Bret Hasvold Unattached
15 Benjamin Heck UC Riverside
16 Nick Kelley Unattached
17 Matthew Kempton Runners Roost
18 Talal Khan UC Riverside
19 Armando Lara CS San Marcos
20 Jared Long Long Beach St
21 Matthew Maldonado Unattached
22 Brett Matejka UC Irvine
23 Ryan McMonigle UC Irvine
24 Steven Melena UC Irvine
25 Jonathan Miller Unattached
26 Kipkorir Mutai Grand Canyon
27 Rex Nelson Unattached
28 Daniel Nemirovsky Unattached
29 Sebastian Puraci UC Riverside
30 JUAN RAMIREZ Unattached
31 Heath Reedy Unattached
32 Chris Sandstrom Cal Poly DstClub
33 Sharles Simon Grand Canyon
34 Andrew Snyder UC Irvine
35 Zachary Stiegler Unattached
36 Weston Strum Unattached
37 Alex Tebbe UC Irvine
38 Seth Totten Unattached
39 Jon Villa Compton Lyte
Event 8 Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
Stadium: 13.29 1987 Rod Woodson, LATC
Name Year School
===============================================================================
1 Matt Boudreau Cal Poly Pomona
2 Steven De Comarond CSLA
3 Shawn Douglas unattached
4 Shawn Douglas Compton Lyte
5 Eric Evans UC Riverside
6 Matthew Harmon CSLA
7 Koree Hines Long Beach St
8 Bryan Kasprzak UC Riverside
9 Dean Laing Unattached
10 Christopher Lawson Long Beach St
11 Michael Leonetti Acdmy of Speed
12 Richard Maestre Bakersfield
13 Nimrod Piggee Montgomery T
14 Jason Richardson Nike
15 Tyler Sipes Grand Canyon
16 Logan Taylor DoublePillar
17 Trevor Wightman UC Irvine
18 Jahliell Wiltshire Grand Canyon
19 Michael Woodham Northridge
20 Jacob Yowell UC Irvine
Event 9 Men 400 Meter Hurdles
===============================================================================
Stadium: 48.27 1988 Edwin Moses, Team adidas
Name Year School
===============================================================================
1 Matt Boudreau Cal Poly Pomona
2 Clark Coyle Grand Canyon
3 Steven De Comarond CSLA
4 Jake Deavers Cal Poly Pomona
5 Shawn Douglas Compton Lyte
6 Eric Evans UC Riverside
7 Chris Frazeur Unattached
8 Kenneth Grimble UC Riverside
9 Peter Guenther UC Riverside
10 Anthony Harbor Unattached
11 Sam Jeter Long Beach St
12 Michael Koger UC Riverside
13 Aaron Lacy Unattached
14 Christopher Lawson Long Beach St
15 Richard Maestre Bakersfield
16 Kenneth Medwood Evo Track Club
17 Damon Moore CS San Marcos
18 Kevin Ott Wright Unattached
19 Ryan Petrella Long Beach St
20 Jakob Talley Long Beach St
21 Michael Thomas Grand Canyon
22 Brandon Washington Bakersfield
23 Trevor Wightman UC Irvine
24 Alex Wilright Evo Track Club
25 Jahliell Wiltshire Grand Canyon
26 Nathan Woodward Loughborough
27 Bobby Workman Northridge
28 Jacob Yowell UC Irvine
Event 7 Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
Stadium: 8:36.12 1993 Kurt Black, Weber State
Name Year School
===============================================================================
1 Deng Akuien CS San Marcos
2 Julian de Rubira Team Earth Elite
3 Andrew Garcia Long Beach St
4 Omar Gonzalez UC Riverside
5 Brennen Halliday UC Irvine
6 Jose Marquez Cal Poly Pomona
7 Christopher Martinez Unattached
8 Brett Matejka UC Irvine
9 Julio Mora Northridge
10 Tommy Newton-Neal UC Irvine
11 javier palacios luna Policia Federal
12 Ishmael Rodriguez CS San Marcos
13 Jacques Sallberg Unattached
14 Calvin Tan Unattached
15 Arturo Trejo Long Beach St
Event 10 Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
Stadium: 39.14 2011 unattached
C Malcolm, M Devonish, R Fifton, D Chambers
School
===============================================================================
1 Cal Poly Pomona
1) James Weiner 2) Jake Deavers
3) Tanner Terry 4) KJ Comrie
2 Cal St. Bakersfield
1) Justus Mora 2) Jordan Taylor
3) Richard Maestre 4) David Charleston
3 Cal St. Los Angeles
1) Steven De Comarond 2) David Carcamo
3) Gregory Veals 4) Giorgio Bryant
4 Cal St. Northridge
1) Darquis Rucker 2) Kemar Marsden
3) Thomas Henry 4) Kenneth Stone
5 Cal St. San Marcos
1) Nguyen Pham 2) Carl Davis
3) Damon Moore 4) Chung Pham
6 Eater Alum
7 Grand Canyon
1) AAron Hill 2) Oliver Smith
3) Kevin Lashley 4) Dominique Hubert
8 Long Beach St.
1) Nathan Alade 2) Christopher Lawson
3) Elijah Landry-Zapien 4) Cameron Glasgow
9 UC Riverside
1) Justin Harris 2) Michael Hern
3) Jerome Rideaux 4) Bryan Adams
Event 11 Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Stadium: 3:09.20 2001 UCLA
Versher, Lipscomb, Erickson, Diggs
School
===============================================================================
1 Cal St. Bakersfield
1) Justus Mora 2) Jordan Taylor
3) Richard Maestre 4) Brandon Washington
2 Cal St. Los Angeles
1) Vijay Tidwell 2) Gregory Veals
3) Matthew Harmon 4) Giorgio Bryant
3 Cal St. Northridge
1) Bobby Workman 2) Oshunluyi Olatonbosun
3) Carl Horsley 4) Eugene Sanchez
4 Grand Canyon
1) Clark Coyle 2) Oliver Smith
3) Dominique Hubert 4) Mikio Bain
5 UC Irvine
1) Dominic Jester 2) Jacob Yowell
3) Chris Carson 4) Charles Jock
6 UC Riverside 'B'
1) Kenneth Grimble 2) Peter Guenther
3) Eric Evans 4) Michael Koger
7 UC Riverside 'C'
1) Bryan Adams 2) Jerome Rideaux
3) Kevin Fashola 4) Daniel Dinh
Event 12 Men High Jump
===============================================================================
Stadium: 7-08.50 1990 Doug Nordquist, Asics
Name Year School
===============================================================================
1 Oreoluwa Adegoke CSLA
2 Alex Campbell UC Irvine
3 David Charleston Bakersfield
4 James Ennis Long Beach St
5 Brett Goudy CS San Marcos
6 Anthony Hall CSLA
7 Tora Harris Unattached
8 AAron Hill Grand Canyon
9 Kevin Jenkins Long Beach St
10 Thomas Johnson Northridge
11 Andrew Roide Cal Poly Pomona
12 Michael Staab Unattached
13 Greg Talley CS San Marcos
14 Bryan TenBosch CS San Marcos
15 Michael Thomas Grand Canyon
Event 13 Men Pole Vault
===============================================================================
Stadium: 19-02 1988 Mike Tulley, PCC
Name Year School
===============================================================================
1 Allen Black Cal Poly Pomona
2 Dustin Blankenship CS San Marcos
3 Dusty Brown Northridge
4 Stephen Brown UC Irvine
5 Greg Charles Unattached
6 Dustin DeLeo Unattached
7 Justin Ellerbee Cal Poly Pomona
8 Dillon Fox Long Beach St
9 Eric Frawley Grand Canyon
10 Vince Frawley Grand Canyon
11 Thomas Hamm UC Irvine
12 Brandon Hierholzer Long Beach St
13 Mark Horist Long Beach St
14 Yoo Suk Kim Korea
15 Alexander Oleata Northridge
16 Alex Stewart Long Beach St
17 Bobby Talley Unattached
18 Jordan Tyler CSLA
19 Travis Voorhees Cal Poly Pomona
20 Tyler Wallace Long Beach St
21 Tyler Woodard Northridge
Event 14 Men Long Jump
===============================================================================
Stadium: 27-01.75 1974 Jerry Proctor, BHS
Name Year School
===============================================================================
1 Michael Anastasia CS San Marcos
2 Edwards Artis Santa Monica TC
3 Kunhee Bang Evo Track Club
4 David Charleston Bakersfield
5 Alvin Cheng UC Irvine
6 Shawn Douglas unattached
7 Dillon Fox Long Beach St
8 Justin Fox Long Beach St
9 Genesis Hampton Unattached
10 John Harris Cheetahs Int
11 AAron Hill Grand Canyon
12 Ted Hooper UC Riverside
13 Mark Horist Long Beach St
14 Dominique Hubert Grand Canyon
15 Mike Kennedy UC Irvine
16 Kevin Lashley Grand Canyon
17 Trevor Long-Anastasia CS San Marcos
18 Jameson Madzingira UC Riverside
19 Jermaine Murray Grand Canyon
20 Jory Rucker Northridge
21 Oliver Santiago Cal Poly Pomona
22 Karlin Stewart Grand Canyon
23 Ryan Swafford UC Riverside
24 Bryan TenBosch CS San Marcos
25 Leonidas Watson Team Watson
26 Lyndon Wyse Unattached
Event 15 Men Triple Jump
===============================================================================
Stadium: 54-11.50 1977 Milan Tiff, Tobias Striders
Name Year School
===============================================================================
1 Michael Anastasia CS San Marcos
2 Dameion Berry-Smith CSLA
3 Keinan Briggs 2XU USA
4 Damon Dees Unattached
5 Derek Green Cal Poly Pomona
6 Joshua Honeycutt AAG
7 Ted Hooper UC Riverside
8 Kevin Jenkins Long Beach St
9 Ian Jennings Unattached
10 Kevin Lashley Grand Canyon
11 Trevor Long-Anastasia CS San Marcos
12 Jameson Madzingira UC Riverside
13 Robert Matthew Grand Canyon
14 Jermaine Murray Grand Canyon
15 Manny Neizer Long Beach St
16 Karlin Stewart Grand Canyon
17 Ryan Swafford UC Riverside
18 Michael Vaughan Long Beach St
19 Lyndon Wyse Unattached
Event 42 Men Shot Put
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Jose Aviles Northridge
2 Connor Birtwhistle Cal Poly Pomona
3 Andy Durham Cal Poly Pomona
4 Collin Ellis Bakersfield
5 chris figures Unattached
6 Jacob Fraser Long Beach St
7 Nick Garcia Unattached
8 Kyle Jervis Grand Canyon
9 Julius Joseph CSLA
10 Trevor Lawrence UC Irvine
11 Mason Miller UC Irvine
12 Glenn Rivera CSLA
13 Josh Scherer Unattached
14 Nathan Schultz Cal Poly Pomona
15 Thomas Shows Grand Canyon
16 Travis Smith UC Riverside
17 Caleb Stuart UC Riverside
18 Tucker Weathers Northridge
19 Jacob Weintraub Long Beach St
20 Bryan Wilmert Bakersfield
Event 17 Men Discus Throw
===============================================================================
Stadium: 215-02 1988 Mike Buncic, NYAC
Name Year School
===============================================================================
1 Ahmed Abdul-Rahman UC Riverside
2 Matt Bruno CS San Marcos
3 Abdul Buhari Great Britain
4 Terry Chiang UC Riverside
5 Shane Cioni Cal Poly Pomona
6 Collin Ellis Bakersfield
7 Gavin Fallen Northridge
8 Devin Farrow Unattached
9 Jacob Fraser Long Beach St
10 Jesse Guthrie Cal Poly Pomona
11 Jason Harrell Unattached
12 Gabe Holland Bakersfield
13 Mark Horist Long Beach St
14 Chima Ikeme UC Riverside
15 Kyle Jervis Grand Canyon
16 Gabor Mate Unattached
17 Tyler Milton Northridge
18 Lawrence Okoye Great Britain
19 Josh Scherer Unattached
20 Nathan Schultz Cal Poly Pomona
21 Chris Scott Great Britain
22 Thomas Shows Grand Canyon
23 Traves Smikle Unattached
24 Travis Smith UC Riverside
25 Josh Villalobos Long Beach St
26 Tucker Weathers Northridge
27 Jacob Weintraub Long Beach St
Event 18 Men Hammer Throw
===============================================================================
Stadium: 251-08 1987 Bill Green, Mazda TC
Name Year School
===============================================================================
1 Ahmed Abdul-Rahman UC Riverside
2 Marcus Adame Unattached
3 Jose Aviles Northridge
4 Terry Chiang UC Riverside
5 Shane Cioni Cal Poly Pomona
6 arnaldo cueto Unattached
7 Mark Dry Great Britain
8 colin dunbar Unattached
9 Andy Durham Cal Poly Pomona
10 Gabe Holland Bakersfield
11 Chima Ikeme UC Riverside
12 Kyle Jervis Grand Canyon
13 Thomas Judge Bakersfield
14 Trevor Lawrence UC Irvine
15 Kyle Merkley Unattached
16 Mike Milakovic Unattached
17 Frank Nothaft Unattached
18 Steven Robillard UC Riverside
19 Josh Scherer Unattached
20 Caleb Stuart UC Riverside
21 Josh Villalobos Long Beach St
22 Tucker Weathers Northridge
23 Bryan Wilmert Bakersfield
24 Christopher Yates Long Beach St
Event 45 Men Javelin Throw
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Connor Birtwhistle Cal Poly Pomona
2 Aris Borjas Unattached
3 Tyler Edwards Unattached
4 Dillon Fox Long Beach St
5 Karnell Grimes Bakersfield
6 Jesse Guthrie Cal Poly Pomona
7 Mark Horist Long Beach St
8 Dylan Kirchberg CS San Marcos
9 Alex Leyva Unattached
10 Alex Murphy Northridge
11 Steven Robillard UC Riverside
12 Thomas Shows Grand Canyon
Event 20 Women 100 Meter Dash
===============================================================================
Stadium: 11.02 1986 Alice Brown, World Class AC
Name Year School
===============================================================================
1 Uchechi Anunkor UNLV
2 Zadia Bryant UNLV
3 Queenie Calivoso CS San Marcos
4 Antonette Carter Sub10
5 Joanne Cayabyab CS San Marcos
6 Sharonda Clark Long Beach St
7 Emily Cooper Long Beach St
8 Briana Davis Northridge
9 Samantha Dirks Northridge
10 Claire Donner Pac. Athleti
11 Erika Epinger CSLA
12 Petra Fanty Grand Canyon
13 Breeanca Fleming UC Irvine
14 Lesilia Foster Grand Canyon
15 Ashley Franklin UNLV
16 Sanmisola George UC Irvine
17 Martina Giovanetti Italy
18 Kayla Goosby Long Beach St
19 Sharlia Gulley CSLA
20 Maggie Hanlon Pac. Athleti
21 Chantiel Harden CSLA
22 Melissa Hazen Caltaf
23 Shavine Hodges Grand Canyon
24 Savanna Holmen CS San Marcos
25 Sarah Hughes Caltaf
26 Natasha Joe-Mayers St. VIncent
27 Linnea Johnson Minnesota
28 Cara Jones CSLA
29 Brianne Kee Grand Canyon
30 DaShane Lars Long Beach St
31 Olivia Merritt Pac. Athleti
32 Martina Mickos UC Irvine
33 Erin Morris UNLV
34 Chimerem Okoroji Minnesota
35 Krystle Osby CS San Marcos
36 Kylie Peterson Minnesota
37 Asha Philip Team England
38 Tiffain Reneau Northridge
39 Nechelle Reyes UC Riverside
40 Jessica Sanchez Unattached
41 Anike Shand Whittingham Unattached
42 Alexandria Stewart Show Time Int'l
43 Alexis Stewart Show Time Int'l
44 Leshel Vines Northridge
45 Krystal Wharton UNLV
46 angela williams Cheetahs Int
47 Todea-Kay Willis Minnesota
48 Daphne Wright Unattached
49 Ayana Younge CSLA
Event 21 Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Stadium: 22.23 1987 Pam Marshall, Mazda TC
Name Year School
===============================================================================
1 Precious Amukamara Grand Canyon
2 Uchechi Anunkor UNLV
3 Victoria Barr Great Britain
4 Asha Blades UC Riverside
5 Zadia Bryant UNLV
6 Antonette Carter Sub10
7 Joanne Cayabyab CS San Marcos
8 Sharonda Clark Long Beach St
9 Emily Cooper Long Beach St
10 Heather Corder Cal Poly Pomona
11 Jasmine Cox Northridge
12 Briana Davis Northridge
13 Danielle Delage Pac. Athleti
14 Samantha Dirks Northridge
15 Erika Epinger CSLA
16 Petra Fanty Grand Canyon
17 Blakely Ficenec CSLA
18 Breeanca Fleming UC Irvine
19 Ashley Franklin UNLV
20 Antionette Garrett Bakersfield
21 Sanmisola George UC Irvine
22 Brianna Gibas CS San Marcos
23 Nyoka Giles Minnesota
24 Martina Giovanetti Italy
25 Kayla Goosby Long Beach St
26 Cassie Gstrein Cal Poly Pomona
27 Sharlia Gulley CSLA
28 Lauren Hackney UC Irvine
29 Maggie Hanlon Pac. Athleti
30 Chantiel Harden CSLA
31 Jackie Harrison Northridge
32 Erica Hawkins Bakersfield
33 Kira Helmer UC Irvine
34 Shavine Hodges Grand Canyon
35 Paige Holly UNLV
36 Sarah Hughes Caltaf
37 Linnea Johnson Minnesota
38 Cara Jones CSLA
39 Ashley Jsames CS San Marcos
40 Alex Kruthers Long Beach St
41 DaShane Lars Long Beach St
42 Bianca Littleton Unattached
43 Danielle Littleton UC Riverside
44 Christine Lowe UNLV
45 Michelle Macias UC Riverside
46 Martina Mickos UC Irvine
47 Yozmine Modeste UC Riverside
48 Nicole Murphey Minnesota
49 Chimerem Okoroji Minnesota
50 Krystle Osby CS San Marcos
51 Alyssa Page Bakersfield
52 Emma Payom Evo Track Club
53 Anastasia Pearse Pac. Athleti
54 Kylie Peterson Minnesota
55 Tiffain Reneau Northridge
56 Nechelle Reyes UC Riverside
57 Lindsay Roach UNLV
58 Amber Rosario CS San Marcos
59 Ahmbria Ross UC Riverside
60 Jessica Sanchez Unattached
61 Anike Shand Whittingham Unattached
62 Alexandria Stewart Show Time Int'l
63 Alexis Stewart Show Time Int'l
64 Erin Straughter UNLV
65 Reanne Swafford UC Riverside
66 Kayla Vallar Double Pillar
67 Jeannette Van den Bulk Pac. Athleti
68 Leshel Vines Northridge
69 Precious Watkins Northridge
70 Tiffany West CS San Marcos
71 Taevionna Wilson Bakersfield
72 Daphne Wright Unattached
73 Saedra Wright Long Beach St
74 Ayana Younge CSLA
Event 22 Women 400 Meter Dash
===============================================================================
Stadium: 50.45 1989 Ana Quirot, Cuba
Name Year School
===============================================================================
1 Aeron Arlin Genet Running Diva
2 Jasmine Askew Long Beach St
3 Marie Brashears UC Irvine
4 Alena Brooks Minnesota
5 Jasmine Cox Northridge
6 Patrice Davis CSLA
7 Danielle Delage Pac. Athleti
8 Antionette Garrett Bakersfield
9 Christine Gentile Unattached
10 Megan Geyen Minnesota
11 Brianna Gibas CS San Marcos
12 Lauren Hackney UC Irvine
13 Chelsea Hairanian Long Beach St
14 Jackie Harrison Northridge
15 Kira Helmer UC Irvine
16 Rhea Hill UNLV
17 Ellie Hirst Caltaf
18 Paige Holly UNLV
19 Alex Kruthers Long Beach St
20 lekeisha lawson Unattached
21 Bianca Littleton Unattached
22 Christine Lowe UNLV
23 Moya Mckenzie Grand Canyon
24 Yozmine Modeste UC Riverside
25 Alyssa Page Bakersfield
26 Anastasia Pearse Pac. Athleti
27 Angel Perkins-McLean Unattached
28 Lindsay Roach UNLV
29 Ciara Short Unattached
30 Nicole Stone Unattached
31 Kayla Vallar Double Pillar
32 Jeannette Van den Bulk Pac. Athleti
33 Princess Watts Bakersfield
34 Tiffany West CS San Marcos
35 Kelsey Williamson UNLV
36 Taevionna Wilson Bakersfield
37 Saedra Wright Long Beach St
38 Secoral Yanez UNLV
39 Brett Zorich UNLV
Event 23 Women 800 Meter Run
===============================================================================
Stadium: 2:00.20 1996 Ruth Wysocki, Nike
Name Year School
===============================================================================
1 Ikeoluwa Adesina UC Irvine
2 Roseline Agboke IQ Athletics
3 Courtney Allen UNLV
4 Precious Amukamara Grand Canyon
5 Nikki Barlow Caltaf
6 Jessica Barnard Long Beach St
7 Ali Bartosch UNLV
8 Marie Brashears UC Irvine
9 Alisha Brown UC Riverside
10 Vanessa Carr Northridge
11 Gillian Ceyhan Caltaf
12 Amber Christenberry Grand Canyon
13 Kayla Clarin UC Riverside
14 Michelle Colato-Ochoa Santa Monica TC
15 Christina Cooper CS San Marcos
16 Jamie Crow UC Irvine
17 Melisa Cruz Bakersfield
18 Michelle Cruz CS San Marcos
19 Adrianne Erdman Caltaf
20 Shelley Foerster UC Irvine
21 Christine Gentile Unattached
22 Lauren Hall UC Irvine
23 Carolin Haney UC Irvine
24 Kaycee Holcomb UC Irvine
25 Corey Honeycutt UNLV
26 Desiree Karotko Northridge
27 Milana Maddalone Long Beach St
28 Camille Maron UC Irvine
29 Catherine Martinez Long Beach St
30 Maggie Newton-Neal Unattached
31 Denise Nguyen CS San Marcos
32 Jennifer Norminton Running Room
33 Pauline Olsen UC Riverside
34 Grace Padilla Nike Run LA
35 Brittany Reimer UC Riverside
36 Kimberly Rowland CS San Marcos
37 Justina Sadauskaite CSLA
38 Sakia Sailinuu UC Irvine
39 Samia Sailinuu UC Irvine
40 Valerie Sanchez CSLA
41 Colleen Schlosser CS San Marcos
42 Chelsea Schneider UC Irvine
43 Glennis Seldon South Bay TC
44 Megan Thompson Bakersfield
45 Tracee van der Wyk Unattached
46 Julia Wild Grand Canyon
47 Kelsey Williamson UNLV
48 Brett Zorich UNLV
Event 24 Women 1500 Meter Run
===============================================================================
Stadium: 4:13.24 1984 Ruth Wysocki, Brooks
Name Year School
===============================================================================
1 Ikeoluwa Adesina UC Irvine
2 Courtney Allen UNLV
3 Jewelz Andrews UC Irvine
4 Emma Archuleta UC Irvine
5 Jessica Barnard Long Beach St
6 Ali Bartosch UNLV
7 Claudia Belanger Caltaf
8 jessica brothers Team BSK
9 Alisha Brown UC Riverside
10 Christina Cooper CS San Marcos
11 Suzanne Cornwell CS San Marcos
12 Chelsey Cortez CS San Marcos
13 Melisa Cruz Bakersfield
14 Claudia Cuevas Bakersfield
15 Larissa Davis UNLV
16 Rosa Del Toro Long Beach St
17 Damajeria Dubose UC Riverside
18 Shelley Foerster UC Irvine
19 Monica Guzman Bakersfield
20 Carolin Haney UC Irvine
21 Raquel Hefflin UC Riverside
22 Holly Hobson-Gery Cal Coast Track
23 Kaycee Holcomb UC Irvine
24 Corey Honeycutt UNLV
25 Nicole Kent UC Irvine
26 Jazmin Lopez Bakersfield
27 Natalie Lotz CS San Marcos
28 Milana Maddalone Long Beach St
29 Ali Mann Nike Run LA
30 Camille Maron UC Irvine
31 Kylee Martin Long Beach St
32 Catherine Martinez Long Beach St
33 Maggie McDuffee Unattached
34 Melissa Meade Unattached
35 Nicole Mendoza UC Irvine
36 Johannah Murray Cal Poly Pomona
37 Lisa Ohberg CSLA
38 Grace Padilla Nike Run LA
39 Lauren Parr Cal Poly Pomona
40 LeGia Pendergraph Northridge
41 Lauren Petersen UNLV
42 Marthie Ponty UC Irvine
43 Jennifer Ramirez CS San Marcos
44 Kim Ramirez See Jane Run
45 Maria Ramirez CS San Marcos
46 Brittany Reimer UC Riverside
47 Chandler Rezendes CS San Marcos
48 Ana Rosales Northridge
49 Samia Sailinuu UC Irvine
50 Karina Sanchez Unattached
51 Rose Serna UC Irvine
52 Maira Solis Unattached
53 Ciera Stauffer CS San Marcos
54 Bridgette Stevens CS San Marcos
55 Heidi Swanson CS San Marcos
56 Kelly Thompson CS San Marcos
57 Corina Ubario UC Irvine
58 Tracee van der Wyk Unattached
59 Gabby White UC Irvine
60 Courtney Wilson UC Irvine
61 Ella Yuen UC Irvine
Event 25 Women 5000 Meter Run
===============================================================================
Stadium: 16:23.75 1986 Susan Berenda, Converse
Name Year School
===============================================================================
1 Camila Alvarez UC Riverside
2 Emma Archuleta UC Irvine
3 Alisia Barajas Long Beach St
4 Kelsi Beam Grand Canyon
5 Rosalva Bonilla Cal Coast
6 Katy Daly UC Riverside
7 Andrea Gayton-Jacob Long Beach St
8 Allison Gonzales Unattached
9 Taylor Goto Long Beach St
10 Jzsanette Lindstrom UC Riverside
11 Maggie McDuffee Unattached
12 Melissa Meade Unattached
13 Nicole Mendoza UC Irvine
14 Nina Moore Long Beach St
15 Danielle Moreno UC Santa Barbara
16 Rocio Pelayo Unattached
17 Lauren Petersen UNLV
18 Marthie Ponty UC Irvine
19 Annie Randall Long Beach St
20 Leilani Rios A Snail's Pace
21 Antonia Rizo UC Riverside
22 Karina Sanchez Unattached
23 Margaret Sitker UC Riverside
24 Breanne Strenkowski UC Santa Barbara
25 Michelle Thompson Unattached
26 Corina Ubario UC Irvine
27 Courtney Wilson UC Irvine
28 Ella Yuen UC Irvine
Event 27 Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
Stadium: 13.01 1992 Jackie Joyner-Kersee, World Class AC
Name Year School
===============================================================================
1 Gemma Bennett Unattached
2 Keisha Brown Unattached
3 Amber Clark Long Beach St
4 Shalina Clarke Unattached
5 Kelly Collins UC Irvine
6 Heather Corder Cal Poly Pomona
7 Callie Davis Grand Canyon
8 Tailor Dunigan Unattached
9 Blakely Ficenec CSLA
10 Melissa Hazen Caltaf
11 Zara Hohn Unattached
12 Phylicia Johnson Long Beach St
13 Cara Jones CSLA
14 Briana Kennedy-Feldhaus UC Riverside
15 Kristen Kiefer Long Beach St
16 Annimari Korte Unattached
17 Jazmine Lewis UC Riverside
18 Danielle Littleton UC Riverside
19 Sara Macey Long Beach St
20 Amber Middleton UC Irvine
21 Taylar Mills UNLV
22 Erin Morris UNLV
23 Nicole Murphey Minnesota
24 sara nielson Unattached
25 Shakina Phillips Long Beach St
26 Tearra Price Grand Canyon
27 Amber Rosario CS San Marcos
28 Ahmbria Ross UC Riverside
29 Rita Rudell UNLV
30 Tonique Sobah Grand Canyon
31 Sarah Stemm Grand Canyon
32 Erin Straughter UNLV
33 Lacey Surak UC Irvine
34 Aiyana Welsh Long Beach St
35 Sirena Williams Unattached
36 Erin Zwinger Cal Poly Pomona
Event 28 Women 400 Meter Hurdles
===============================================================================
Stadium: 56.96 1992 Linetta Wilson, South Bay TC
Name Year School
===============================================================================
1 Laura Affeld UNLV
2 Janessa Brown UC Irvine
3 Paige Bushnell UC Irvine
4 nusrat ceesay Unattached
5 Amber Clark Long Beach St
6 Kelly Collins UC Irvine
7 Sharyn Dahl Minnesota
8 Tailor Dunigan Unattached
9 Mia Enciso-Rodriguez UC Riverside
10 Noela Estrada UNLV
11 Jazmine Harper UC Riverside
12 Kristen Kiefer Long Beach St
13 Lorraine King Acdmy of Speed
14 Lilian Martinez Grand Canyon
15 Catina Mclin Unattached
16 Amber Middleton UC Irvine
17 Mia Moreno Cal Poly Pomona
18 Shane Mullany-Banks Northridge
19 Ericka Nowell UC Irvine
20 Adriana Paz UC Riverside
21 Shakina Phillips Long Beach St
22 Tearra Price Grand Canyon
23 Madison Smith Minnesota
24 Kelly Stalpes Minnesota
25 Sarah Stemm Grand Canyon
26 Jessica Waldvogel Minnesota
27 Sarah Wells Toronto
28 Aiyana Welsh Long Beach St
29 KayC Wharton UC Irvine
30 Sirena Williams Unattached
Event 26 Women 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
Stadium: 10:15.96 2009 Julianne Masciana, CSU Fullerton
Name Year School
===============================================================================
1 Jewelz Andrews UC Irvine
2 Madison D'Ornellas Long Beach St
3 Larissa Davis UNLV
4 Nicole Kent UC Irvine
5 Dana Schmalzel CS San Marcos
6 Rose Serna UC Irvine
7 Kelsea Tiapon Long Beach St
8 Tanya Valenzuela UC Riverside
Event 29 Women 4x100 Meter Relay
===============================================================================
Stadium: 43.4h 1992 World Class TC
Sedwick, Young, Joyner-Kersee, Devers
School
===============================================================================
1 Cal St. Bakersfield
1) Taevionna Wilson 2) Alyssa Page
3) Erica Hawkins 4) Antionette Garrett
2 Cal St. Los Angeles
1) Cara Jones 2) Patrice Davis
3) Ayana Younge 4) Chantiel Harden
3 Cal St. San Marcos
1) Ashley Jsames 2) Krystle Osby
3) Tiffany West 4) Amber Rosario
4 Long Beach St.
1) Kayla Goosby 2) Saedra Wright
3) DaShane Lars 4) Emily Cooper
5 Minnesota
1) Todea-Kay Willis 2) Nyoka Giles
3) Chimerem Okoroji 4) Kylie Peterson
6 UC Riverside
1) Ahmbria Ross 2) Nechelle Reyes
3) Adriana Paz 4) Michelle Macias
7 UNLV
1) Zadia Bryant 2) Uchechi Anunkor
3) Secoral Yanez 4) Lindsay Roach
Event 30 Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Stadium: 3:32.67 1992 World Class TC
Devers, Joyner-Kersee, Vickers, Young
School
===============================================================================
1 Cal St. Bakersfield
1) Antionette Garrett 2) Alyssa Page
3) Taevionna Wilson 4) Megan Thompson
2 Cal St. Los Angeles
1) Tuekeha Huntley 2) Patrice Davis
3) Ayana Younge 4) Valerie Sanchez
3 Cal St. Northridge
1) Samantha Dirks 2) Vanessa Carr
3) Briana Davis 4) Shane Mullany-Banks
4 Grand Canyon
1) Lilian Martinez 2) Moya Mckenzie
3) Sarah Stemm 4) Petra Fanty
5 Minnesota
1) Megan Geyen 2) Nyoka Giles
3) Kelly Stalpes 4) Alena Brooks
6 Minnesota 'B'
1) Sharyn Dahl 2) Linnea Johnson
3) Madison Smith 4) Jessica Waldvogel
7 Pac. Athletics
1) Casey Atkin 2) Danielle Delage
3) Maggie Hanlon 4) Anastasia Pearse
8 UC Irvine
1) KayC Wharton 2) Amber Middleton
3) Kelly Collins 4) Ericka Nowell
9 UC Irvine 'B'
1) Paige Bushnell 2) Sakia Sailinuu
3) Kira Helmer 4) Janessa Brown
10 UC Riverside
1) Yozmine Modeste 2) Adriana Paz
3) Asha Blades 4) Jazmine Harper
11 UC Riverside 'B'
1) Pauline Olsen 2) Reanne Swafford
3) Mia Enciso-Rodriguez 4) Kayla Clarin
12 UNLV
1) Secoral Yanez 2) Christine Lowe
3) Lindsay Roach 4) Kelsey Williamson
13 UNLV 'B'
1) Taylar Mills 2) Rita Rudell
3) Ria Daniels 4) Olivia Hudson
Event 31 Women High Jump
===============================================================================
Stadium: 6-04 1987 Rita Graves, Unattached
Name Year School
===============================================================================
1 Stephanie Armstrong Long Beach St
2 Janiece Camacho Unattached
3 Janelle Coulter Long Beach St
4 Ria Daniels UNLV
5 Myra Dean UNLV
6 Tailor Dunigan Unattached
7 Blakely Ficenec CSLA
8 Melissa Flucke Minnesota
9 Katrina Graves-Johnson Long Beach St
10 Ashley Henry UNLV
11 Tuekeha Huntley CSLA
12 Sara Macey Long Beach St
13 Rachel Melum Minnesota
14 Taylar Mills UNLV
15 Melissa Olmos CS San Marcos
16 Rita Rudell UNLV
17 Kelsi Sando UC Irvine
18 Stephanie Schafer UNLV
19 Jill Schmidt Cal Poly Pomona
Event 32 Women Pole Vault
===============================================================================
Stadium: 15-00 2004 Mary Sauer, Asics
Name Year School
===============================================================================
1 Calah Ayer CS San Marcos
2 Emily Bandy Cal Poly Pomona
3 Amber Britt Long Beach St
4 Carissa Culver Long Beach St
5 Jessica Ernst Grand Canyon
6 Meghan Freund CS San Marcos
7 Suzannah Gallegos CS San Marcos
8 Jenna Hulion Northridge
9 Kate Johnson UC Irvine
10 Kayla Kamaka Long Beach St
11 Amanda Klinchuch Long Beach St
12 Katie Murgic Minnesota
13 Becca Pilkerton Minnesota
14 Karen Snapper Unattached
15 brysun stately Unattached
16 Brittney Warren Grand Canyon
17 Alexandra Webb UC Irvine
18 Tiana Webberley Unattached
19 Nicole Worden Unattached
20 Jenna Yowell Northridge
Event 33 Women Long Jump
===============================================================================
Stadium: 21-05.50 1989 Sheila Hudson, Nike Coast
Name Year School
===============================================================================
1 Ritia Bruce Long Beach St
2 Ria Daniels UNLV
3 Patrice Davis CSLA
4 Danielle Delage Pac. Athleti
5 Claire Donner Pac. Athleti
6 Stella Dugall Northridge
7 Tailor Dunigan Unattached
8 Deja Edwards UNLV
9 Yachi Fails CS San Marcos
10 Lesilia Foster Grand Canyon
11 Chantiel Harden CSLA
12 Erica Hawkins Bakersfield
13 Ashley Henry UNLV
14 Olivia Hudson UNLV
15 Iesha Iwobi Long Beach St
16 Victorya Jewett Northridge
17 Phylicia Johnson Long Beach St
18 Brianne Kee Grand Canyon
19 Kristen Kiefer Long Beach St
20 Danielle Littleton UC Riverside
21 Sara Macey Long Beach St
22 Taylar Mills UNLV
23 Nicole Murphey Minnesota
24 Ese Ntekume Northridge
25 Emily Petros C & C Track
26 Aimee Rassavong CS San Marcos
27 Ahmbria Ross UC Riverside
28 Jill Schmidt Cal Poly Pomona
29 Jennica Smith UC Irvine
30 Lacey Surak UC Irvine
31 Tramieka Thomas Cal Poly Pomona
32 Krystal Wharton UNLV
33 Todea-Kay Willis Minnesota
34 Amber Yingling Grand Canyon
35 Erin Zwinger Cal Poly Pomona
Event 34 Women Triple Jump
===============================================================================
Stadium: 45-03 2011 Blessing Ufomidia, Run w Us/Mizuno
Name Year School
===============================================================================
1 Ngozi Agwuenu Cal Poly Pomona
2 Zadia Bryant UNLV
3 Ria Daniels UNLV
4 Pascale Delaunay Cheetahs Int
5 Stella Dugall Northridge
6 Deja Edwards UNLV
7 Yachi Fails CS San Marcos
8 Olivia Hudson UNLV
9 Iesha Iwobi Long Beach St
10 Victorya Jewett Northridge
11 Briana Kennedy-Feldhaus UC Riverside
12 Jenna Nordschow Cal Poly Pomona
13 Ese Ntekume Northridge
14 Jennica Smith UC Irvine
15 Cortney Stafford Unattached
16 Krystal Wharton UNLV
17 Allison Wilder Unattached
18 Jessica Yates Grand Canyon
19 Amber Yingling Grand Canyon
Event 35 Women Shot Put
===============================================================================
Stadium: 62-07 1985 Bonnie Dasse, Coast Athletics
Name Year School
===============================================================================
1 Ngozi Agwuenu Cal Poly Pomona
2 Itohan Aikhonbare UC Irvine
3 Kylie Brill Grand Canyon
4 Alexandria Cervantes Long Beach St
5 vivian Chukwuemeka Unattached
6 Mariah Counts Northridge
7 Libby Foelker Grand Canyon
8 Ashley Gatewood UC Riverside
9 Hannah Godwin Grand Canyon
10 Cassie Gstrein Cal Poly Pomona
11 Samantha Gutierrez CSLA
12 DeAnne Hahn Minnesota
13 Myeesha Hardiman CSLA
14 Te' Ahnalin Harris CSLA
15 Sydney Hubbard Northridge
16 Tuekeha Huntley CSLA
17 Phylicia Johnson Long Beach St
18 Kristen Kiefer Long Beach St
19 Christa Kondru UC Irvine
20 Jazmine Lewis UC Riverside
21 Jamila McIntosh Northridge
22 Kristen Nasella CS San Marcos
23 Adrianna Oliva UNLV
24 Kelsey Parrish Cal Poly Pomona
25 Rita Rudell UNLV
26 Lacey Surak UC Irvine
27 Deja Watkins UC Riverside
28 Chelsea Wordell Northridge
29 Daphne Wright Unattached
Event 43 Women Discus Throw
===============================================================================
Name Year School
===============================================================================
1 Itohan Aikhonbare UC Irvine
2 Seema Antil Unattached
3 Kylie Brill Grand Canyon
4 Catherine Chidester Northridge
5 Mariah Counts Northridge
6 Lara Crutchley Unattached
7 Hannah Godwin Grand Canyon
8 Samantha Gutierrez CSLA
9 Myeesha Hardiman CSLA
10 Chantel HIcks CS San Marcos
11 Sydney Hubbard Northridge
12 Jessica Imani UC Irvine
13 Nikki James UC Riverside
14 Christa Kondru UC Irvine
15 Marie-Josee Le Jour Canada-St.La
16 Julienne Lewis-Sidqe Northridge
17 Calista Lyon CSLA
18 Claire Morgan Northridge
19 Adrianna Oliva UNLV
20 Devin Stanford Minnesota
21 Samantha Swanson Unattached
22 Deja Watkins UC Riverside
23 Chelsea Wordell Northridge
Event 37 Women Hammer Throw
===============================================================================
Stadium: 229-00 2011 Amanda Bingson, UNLV
Name Year School
===============================================================================
1 Itohan Aikhonbare UC Irvine
2 Kylie Brill Grand Canyon
3 Alexandria Cervantes Long Beach St
4 Catherine Chidester Northridge
5 brittani daniels Unattached
6 Zoe Derham Great Britain
7 Ashley Gatewood UC Riverside
8 Hannah Godwin Grand Canyon
9 DeAnne Hahn Minnesota
10 Te' Ahnalin Harris CSLA
11 Sophie Hitchon Great Britain
12 Jessica Imani UC Irvine
13 Nikki James UC Riverside
14 Jeri Johnson-Chambers Minnesota
15 Christa Kondru UC Irvine
16 Amy Kubat Minnesota
17 Julienne Lewis-Sidqe Northridge
18 Jamila McIntosh Northridge
19 Adrianna Oliva UNLV
20 Kelsey Parrish Cal Poly Pomona
21 Danielle Rios UNLV
22 Devin Stanford Minnesota
23 Samantha Swanson Unattached
24 Deja Watkins UC Riverside
25 Chelsea Wordell Northridge
Event 38 Women Javelin Throw
===============================================================================
Stadium: 173-07 2011 Avione Allgood, unattached
Name Year School
===============================================================================
1 Emily Betz Minnesota
2 Libby Foelker Grand Canyon
3 Ashley Gatewood UC Riverside
4 Rebecca Hamilton Long Beach St
5 Jess Herauf Minnesota
6 Jazmine Lewis UC Riverside
7 Rachel Melum Minnesota
8 Olivia Merritt Pac. Athleti
9 Taylar Mills UNLV
10 Claire Morgan Northridge
11 Courtney Parker Bakersfield
12 Chelsea Pham UC Irvine
13 Tara Ross Unattached
14 Rita Rudell UNLV
15 Kelly Skvarna CS San Marcos
16 Tonique Sobah Grand Canyon
17 Lacey Surak UC Irvine
More news |